Metastázy na mozgu a epileptický záchvat

Príspevok v téme: Metastázy na mozgu a epileptický záchvat
Z. Ufala

Zdravím,

včera prepustili môjho ocina z nemocnice po 10tich dňoch, lebo sa mu pustila krv z nosa a nedalo sa to zastaviť (predpokladám vedľajší účinok chemo) Dnes o 15tej dostal pravdepodobne epileptický záchvat (začala sa mu triasť ruka a potom sa celý triasol a nevedel prehĺtať), tak ho museli znova zobrať do nemocnice. V júly mu zistili nádor na pľúcach. Prosím Vás, DOKTORI, máme šancu, že to vydrží ešte do januára? :(

Cindy353

to je velmi smutny pripad. vydrzat asi vydrzi, clovek toho vydrzi velmi vela, otazna je kvalita takehoto zivota :-(
ak ma metastazy po rozsirene tele, tak je otazne, ci ho dalej trapit chemoterapiou a uz tak tazky udel mu zhorsovat.
ale ako pises, on nemal este metastazy diagnostikovane, iba nador na plucach, tak mozno to vobec nie je take tragicke

Liliana65

Záleží od toho, kde a aké má tie nádory v hlave, niektoré sa dajú dočasne odstrániť, ak má rakovinu tak postúpenú, že už sa nedá liečiť, len nejak pozastavovať, tak určite sa mu to vráti, lebo z plúc to často metastázuje práve do hlavy. Moja mamina mala relatívne to isté, určite veľa záleží od jeho psychického stavu a od vašej podpory... ona bola na tom veľmi veľmi zle a prežila ešte dalšie dva roky, čo bol priam zázrak pri jej stave. Prajem veľa šťastia a síl, budete to potrebovať :* Ale hovorím len na základe nášho prípadu, vy to možno nemáte tak zlé :) dúfam!!!

llek

Na tuto otazku ti jednozancne neodpovie nikto. Predpokladam, ze pricinou EPI ju metastaza ci metastazy do mozgu, co sa pri plucnym karcinomoch vyskytuje. predpokladam ze pojde na oziarenie hlavy a jeho stav sa prechodne zlepsi.Co a kedy a ako bude, to ukaze cas. To co ho caka su nejake tie mesiace, roky uz asi nie. Ale jeden nikdy nevie

philips

Tak ako píše Mima.89 Bez znalosti presnej dg a stavu Tvojho otca sa nedá nič povedať s určitosťou.

Držím otcovi palce. ;)

Z. Ufala

s doktormi sa rozpráva mamina a ona, ako som zistila, mi väčšinou všetko nepovie. chce ma chrániť, ale ja už mám 25 a viem o čo tu ide. Musím teraz len čakať. :(

Mima.89

Ahoj, myslím že tu ti nikto nepovie či má šancu tvoj ocino vydržať bez toho aby ho osobne videl aj s popísanou dg. Musíš sa spýtať priamo lekárov ktorí ho liečia a poznajú. Možno vydrží dlhšie ako predpokladáš. Inak je mi to fakt ľúto, držím palce nech to s vami ocino vydrží ešte čo najdlhšie :(