2 mesiace mi meska menzes

Príspevok v téme: 2 mesiace mi meska menzes
zufala323

Uz druhy mesiac mi meska menzes netusim preco , predtym som sice bola v strese ale za posledny mesiac uz niesom , BMI mam 19,71 ... myslite zeby som mala pribrat alebo co mam robit ? a vcera sa mi objavila neviem ci to bola ovulacia alebo menstruacia alebo vytok, najprv to bolo cervene a teraz hnede spinenie.. poradte prosiim, mam 17 rokov a nebola som u gynekologa este :(.. a mam mierne zniz. funkciu stitnej zlazy..

pralinka123

Ahoj. Nie je normálne, aby ti meškala menštruácia tak dlho. Zájdi za gynekológom. Pohľadaj v tvojom meste nejakého, na ktorého sú dobré ohlasy, hlavne,aby si s ním bola spokojná. Keď tam prídeš,tak sa ťa popýta odkedy máš menštruáciu, ako silno krvácaš, či je to pravidelne a tak.potom sa vyzlečieš od pol pása dole (ja si vždy beriem sukňu,aby som tam nebehala nahá). Určite keď ťa príjme, tak ti spraví kompletné vyšetrenie.. Nemusíš sa ničoho báť, je to trochu nepríjemné zo začiatku,ale zo všetkým ťa doktor/ka oboznámi. Ja keď som bola na prvom vyšetrení, tak som si ľahla, tam mi urobila sono (robila mi ho cez konečník) a potom ma pozrela ešte na koze. je to otázka 10-20 minút...
Potom bude postupovať ďalej, väčšinou keď babe mešká menzes, tak jej pichne vyvolávačku. Držím palce..paa

sara11

da sa aj uplne, mne to zo zaciatku neslo, ale holim sa uz 5 rokov, treba len prax a za par minut je vseko dole :) no kvoli gynekologovi sa nemusis, jemu to je jedno, ja sa oholim, lebo som na to zvyknuta a citim sa tak lepsie, zavisi to len na tebe ako sa citis lepsie ty

sara11

zufalka, tazko povedat co ti bude robit, ja som bola prvkrat v 15 a robil mi vysetrenie aj cez konecnik, odvtedy som nebola a teraz pojdem k inemu lepsiemu... niektori gynekologovia to stale robia a niektory pouzivaju len ultrazvuk, a mozno ti nebude robit nic, lebo na ultrazvuk treba prist s plnym mocovym mechurom, tak ti len zalozi kartu a povie ti aby si prisla nabuduce...ale radsej sa priprav aj na vysetrenie cez konecnik, no je to v pohode, da sa zvladnut :)

zufala323

medlab
aspon ty chapes ake to je, ked clovek konecne schudne na vahu podla snov a chce si ju udrzat ze ake to je

sara11
a co by mi robil gynekolog ? to by mi robil aj to cez konecnik, alebo co?

inak dakujem vam za odpovede.

sara11

zatial nemam nic predpisane, lebo ku gynekologovi pojdem zajtra, no nie ani tak kvoli tomu meskaniu, spomeniem mu aj to, ale pojdem hlavne kvoli neznesitelnym krcom, HAK nechcem ale ked mi to predpise a nebude ine riesenie, tak to na par mesiacov skusim

ked mas problemy so stitnou zlazou, tak mu to urcite povedz, v tom pripade ti da nieco ine nehormonalne ;) alebo ti len povie aby si pockala

ja som pred rokom a pol schudla 15 kg, manstruacia mi asi 3 mesiace meskala, a potom prisla, nemusela som ani preberat, telo si len potrebuje zvyknut na novu vahu :)

medlab

zufala 323, mne to mešká už pol roka, mám 16 rokov a za toho pol roka som schudla takmer 10 kg, takže to bude kvoli tomu...ale ja nechcem kvoli tomu zase pribrať s5, teraz som so svojou váhou spokojná,,schudla som z 59 na 50

zufala323

A tebe co predpisal na meskanie menzesu? ja nechcem aby mi dal lieky s hormonamy urcite by mi to stitnu rozhadzalo :-(
a kedysik som vazila 60 alebo 58 a schudla som za rok na 52 a teraz som musela pribrat na 54 lebo rodicia si myslia ze mi preplo

sara11

ja mam rovnake BMI, a mavam normalne mesntruaciu, no tazko povedat lebo BMI nie je presny ukazovatel, rozhodne kvoli tomu nepriberaj, ak niesi kost a koza :) problem bude skor niekde inde, 2 mesiace nie je az tak vela, ja mam 19 a pravidelne mi meska aj viac.. ale rozhodne chod ku gynekologovi ked mas vytok, ved to nie je strasidlo, su tu predsa od toho aby nam pomohli, nie? :)