Môže toto celé znamenať anorexiu, alebo bulímiu?

Príspevok v téme: Môže toto celé znamenať anorexiu, alebo bulímiu?
Zara.Xx

Ahojte, súrne potrebujem pomôcť!
Ešte len budem mať 18 a na výšku 175 cm mám 55 kg. Za posledný cca rok som zhodila okolo 10 kíl. Najprv som len cvičila, no potom som zistila, že účinnejšie je obmedziť stravu. Teraz sa mi však zdá, že ešte to nieje ono, že by to ešte chcelo dať dole niečo z hmotnosti. Jem 5x za deň v pravidelných časových intervaloch, no moje jedlá sú veľmi jednoduché a možno málo výživné. Snažím sa to udržiavať, lenže občas mi jednoducho začne chýbať konečne niečo dobré, takže sa do sýtosti najem a potom utekám na záchod to vyvrátiť. Takéto žiadostivé túžby po jedle, ktoré mi chutí mávam asi tak 3 dni, potom do 2 týždnov kľud, potom opäť a potom sa zas vrátim do "normálu" -mojej jednoduchej stravy.. Niketorí mi hovoria, že to preháňam a ja sama viem, že nie je výživná ako by mala, ale keď chcem schudnúť, musím aj obmedziť jedlo, nie ? .. Cvičím pravidelne 3-4x do týždňa (chodím aj do fitka) ...niekedy mám síce pocit že som chudá a že môžem byť so svojou postavou spokojná, ale viac krát sa mi už stalo, že samu seba vidím ako tučnú osobu, z čoho mám sem-tam depky alebo len tak plačem ... Zatiaľ okrem sestry o vyvolanom zvracaní nikto nevie ..ja som si však vedomá toho, čo robím a zvraciam len keď musím. Môže toto celé znamenať anorexiu, alebo bulímiu ?? (moja mama má strach, že áno, ale podľa mňa nie) ... Prosííííím, súrne potrebujem vašu pomoc. Vopred ďakujem za vašu odpoveď, Zara. :/

Humannu

anorexia je keď prijímaš málo stravy lebo nechceš. Bulímia je keď zvraciaš a veľa nárazovo ješ, no v sebe to neudržíš. Mala by si navštíviť lekára, kým sa to nezhorší. Bulimici/čky sa spoznávajú aj podľa pokazených zubov,pretože HCl kyselina žalúdočná rozleptáva sklovinu zubov. Teda pokiaľ to netrvá dlhodobo, tak nie.

ouii..

toto nie, ze moze znamenat, toto je porucha prijmu potravy. u mna takto zacala bulimia casom sa to zvrhlo do toho, ze z par krat za tyzden som utekala par krat za den ...