Ako rozpoznať faloš a ženskú vypočítavosť?

Príspevok v téme: Ako rozpoznať faloš a ženskú vypočítavosť?
beskyd

zdravím. neviem, či mi niekto bude vedieť nejak fundovane poradiť, ale skúsim.. mám možnosť dostať sa úplne bezpracne a bez vynaloženia akýchkoľvek nákladov hoci aj k trojizbovému bytu, čo sa mi predtým ani nikdy nesnívalo, čo je tým lepšie že je to mimo BA v peknom prostredí, kde mám aj prácu. problém je jednak v tom, že ten byt by mi boli ochotní kúpiť rodičia a cítil by som sa ako nejaký rozmaznaný pako, hoci doteraz som si vždy všetko zariadil sám od školy cez brigády až po prácu a som samostatný a skromný čo sa týka materiálnych potrieb a vždy som chcel aj partnerku, ktorá by nelipla na veciach a mamone, ale bola by skôr citovo založená, skromná a láskavá žena s dobrým srdcom.. ak by som však tento dar prijal (bez hypotéky, bez ťiarch atď.) a takýto byt by som nadobudol do vlastníctva, ako mám v budúcnosti rozpoznať, či žene, s ktorou by sa mi črtal vzťah, nejde skôr o pohodlné a takmer beznákladové bývanie, ktoré je v dnešnej dobe luxusom? ako mám zistiť, či by ma chcela aj keby som býval kdesi v nájme v menšom byte a platil tam vyše dvojnásobné nájomné než sú náklady spojené s užívaním vlastného 3 izbového bytu? ...prípadne ak by som zdieľal väčší byt s x ľuďmi, na vlastný by som nemal, resp. mal za cenu dlhodobého záväzku v podobe drahej hypotéky?

martinki

mimochodom, len okolo 10% ludi ma nezatazeny byt hypotekou (a ich vek rozhodne nie jebeskydov vek, tych moze byt tak max 1%) takze nechapem ako mozete hovorit ze byt nie je terno, ako keby mate kazdy tolko bytov, ako teplych rozkov v pekarni.
NEVYZERA to tak, ako pisete, INAK by ste nepracovali za par stoviek eur, keby byt nebol terno a nesetrili by ste na to 20 rokov..
citim zavist a farizejstvo...

martinki

Laara
nie, ja uz mam vyse 10 rokov zenu, ktora je skromna (nemame vela, ale staci nam)
ale poznam par znamych, co maju naozaj dost (a nie len pokakanu X6tku na lizing a NAFTU PRE BOHA, ako vacsina ktorych podla mna ty opisujes ze su bohaci), ale fakt naozaj dost. (bavime sa o vlastnictve blizsie nespecifikovanych svetovych milti-milionovych znaciek a ochranny znamok, alebo korporacii kde maju pod palcom tisicky a tisicky ludi) a ano, letia po nom zlatokopky a aj zlatokopi (tj, muzski "kamarati" co si uzivaju nesmierny luxus v ich blizkosti), takze nie, nebavim sa tu o 1 byte ci 2 bytoch.. prizivnikov najdeme vsade dost, ako v biznise (poistovne a banky), tak aj v osobnom zivote (rodina a potencionalna rodina alebo kamarati). je to prirodzena ludska vlasnost (z prirody, tam su tiez extremny prizivnici, vid paraziti a blchy a co ja viem co, nie som biolog a googlom machrovat nejdem).
zakladatel avsak dal otazku, na ktoru NIKTO nemoze odpovedat, je to krcmova tema. tak isto ako aj kazda odpoved ( moja aj tvoja a aj zvysku ludi), lebo pochopitelne kazdy si bude obhajovat svoje a to ze sa 100 ludi sklame,neznamena ze stoptvy beskyd by sa musel tiez.
jedina pravda ktora tu padla je, ze "majetok je vyhodny pomocnik a dobry sluha" - ak to clovek spravne pouzije.
beskydovi odporucam temu byt nerozoberat a nechat tomu volny spad, pretoze dost zien moze lahko nadobudnuty majetok vyslovene odradit a vylakat (pokial ta nebudu poznat naozaj blizko). a to je este horsie, ako spalenie sa od zlatokopky, tot moj nazor.

doubledog

tiez si myslim, ze nejaky velky vyber prebiehat nebude.
a beskyd zobere prvu, ktora ho bude chciet.
ta ho samozrejme vyuzije a nasledne opusti.
ved za take postoje si to aj zasluzi.

Agnes998

Moc nechapem beskyd coho sa tak strasne bojis. Zenit sa aj tak nikdy nechces, tak nehrozi, zeby si nejaka robila zalusk na ten byt. Chces raz byvat s nejakou zenou? A nie je potom jedno, ci by ste byvali v podnajme a platili kazdy polovicu najomneho, alebo v tvojom byte a rozdelili by ste sa o naklady za energie? Nie je to vlastne pre nu to iste? Preco by ta mala chciet pre nejaky byt, ktory aj tak nikdy nema sancu ziskat, ci narokovat si nieco z neho? Si myslis, ze si nejake terno pre zeny, ale v tvojej situacii a pri tvojich postojoch nie si pre zlatokopky absolutne zaujimavy, nemali by z teba nic.

doubledog

ved debata nie je o tom, ze vsetky zeny su take.

ide iba o to, ako vytriedit tie najviac vypocitave, ktore muza zneuzivaju

Laara

martinki, ale sak sa hned nepaprc :D

ja nie som ani vydata, toboz sa nejdem rozvadzat..v zivote som sa na ziadneho chlapa nepozerala cez majetky a to som mala prilezitost zapliest sa s bohacmi..priatel aj ja este zijeme u rodicov, spolocne setrime na byvanie a osamostatnenie sa..dokonca som si sama zalozila stavebne sporenie :D tak nehadz vsetky do jedneho vrece ako cakatelky na muzov sponzorov, bez kt. by sme boli vsetky bezdomovkyne..

asi si obklopeny zenami tohto typu, na kt. sa tu ponosujes..inak by si nedal takuto reakciu, moj nazor ;) ale nie vsetky su take..

klimta.

beskyd...ty tú chúďa ženu odpíšeš ešte predtým,než jej pravý charakter vážne spoznáš..
neviem aký starý si..ale mám pocit,že ťa v minulosti osoba (žena:D).,ktorej si dôveroval,ktorú si miloval zradila, a na základe tej skúsenosti hádžeš všetky ženy do jedného vreca a podvedome čakáš,źe ti spravia to isté...lenže týmto prístupom blokuješ sám seba..vytváraš si bariéru,ktorá potencionálne dámy odpudzuje..
..ak sa tak naozaj stalo (v tvojej minulosti)..odpusti jej! ..oslobodíš sa :))..shit happens,ľudia robia nevyspytateľné veci..ale život ide ďalej :)..možno ti svojím činom dala možnosť spoznať ženu,s ktorou budeš zvyšok života šťastný..

vieš..máš jasno v tom,čo hľadaš? asi nie,pretože ak by si mal,nemyslel by si na takéto veci..pohyboval by si sa v inom kruhu ľudí atď..podľa jednej teórie stretávame ľudí,ktorí nás nejakým spôsobom odzrkadľujú..alebo to,čo chceme..
väčšinu príspevkov,ktoré od teba poznám..vlastne všetky :D..sú o vypočítavosti,fiflenstve..ženskej vychcanosti atď..
odpusti! :D..pretože už na nás vidíš len negatíva..potom sa nemôžeš čudovať,že nikoho nemáš :)

martinki

zrazu vsetky zeny nic nechcu :D
ale pri rozvode uz maju iny vyraz na tvari...
ale hlavne ze o vase vaginy sa my muzi ideme potrhat, ze? ;)
zakladatel polozil normlanu otazku, ktora je opodstatnena.
takze tu utocivu ironiu by ste si mohli odpustit, lebo to potom vyzera "najlepsia obrana je utok" mile damy.
KEBY to mate v pi.. tak ani nereagujete, to je moj nazor.

Laara

ja teda neviem ako to chodi v kruhu vypocitavych a falosnych zlatokopiek..ale ak ma niekto vlastny byt, tak je to nejake terno? :D