Ako rozpoznať faloš a ženskú vypočítavosť?

Príspevok v téme: Ako rozpoznať faloš a ženskú vypočítavosť?
beskyd

zdravím. neviem, či mi niekto bude vedieť nejak fundovane poradiť, ale skúsim.. mám možnosť dostať sa úplne bezpracne a bez vynaloženia akýchkoľvek nákladov hoci aj k trojizbovému bytu, čo sa mi predtým ani nikdy nesnívalo, čo je tým lepšie že je to mimo BA v peknom prostredí, kde mám aj prácu. problém je jednak v tom, že ten byt by mi boli ochotní kúpiť rodičia a cítil by som sa ako nejaký rozmaznaný pako, hoci doteraz som si vždy všetko zariadil sám od školy cez brigády až po prácu a som samostatný a skromný čo sa týka materiálnych potrieb a vždy som chcel aj partnerku, ktorá by nelipla na veciach a mamone, ale bola by skôr citovo založená, skromná a láskavá žena s dobrým srdcom.. ak by som však tento dar prijal (bez hypotéky, bez ťiarch atď.) a takýto byt by som nadobudol do vlastníctva, ako mám v budúcnosti rozpoznať, či žene, s ktorou by sa mi črtal vzťah, nejde skôr o pohodlné a takmer beznákladové bývanie, ktoré je v dnešnej dobe luxusom? ako mám zistiť, či by ma chcela aj keby som býval kdesi v nájme v menšom byte a platil tam vyše dvojnásobné nájomné než sú náklady spojené s užívaním vlastného 3 izbového bytu? ...prípadne ak by som zdieľal väčší byt s x ľuďmi, na vlastný by som nemal, resp. mal za cenu dlhodobého záväzku v podobe drahej hypotéky?

Mel5

preto si myslim, ze beskydove paranoje su ciastocne na mieste, ale nie z toho dovodu, ze by ho nejaka vyciciavala (1 byt nestaci), ale z dovodu, ze normlanu zenu odradi... s tym pristupom.. ale zaroven je nemozne odhadnut ten spravny cas, kedy odhalit o sebe viac, ako je vidiet..

Mel5

k tym autam este, normalne sa mi stava, ze na parkovisku pride za mnou clovek a chce si o aute pokecat, pokukat, pofotit atd.. poznam par ludi s rovnakym, ale nie v mojom veku, paradoxne ti co maju lepsie/drashie sa na toto nepytaju ;)
ked ma policajti zastavia za priestupok, tiez maju otazky, ze cim sa zivim.. aku to ma postrebu a ci mi k tomu nepribalil predajca aj dom!!!

a to podotykam, vobec sa necitim ako "bohaty clovek" a nijak to o sebe nedam poznat (nezneuzivam to, nevyuzivam to, ale obcas si doprajem a doprajem aj svojmu okoliu a toto je im podozrive), dokazem zit skromne, ale nekupujem maso z tesca. nesetrim s teplou vodou, ale zastavim ju ked odidem z kupelne, to len aby si pochopila ze nie som ziadny extrem.

a to podotykam - to najdolezitejsie - keby sa namotam na niekoho, mam uplne hlboko v hrubom creve, ci ma oberie o prachy alebo nie, pretoze potom stratim daleko viac, nez len par (obnovitelnych) papierikov v akejkolvek forme alebo tvare.

ale taketo fakty sa mi proste nedari tajit dlho, ludia to prekuknu, tj. za par mesiacov/rokov poznania sa, ci uz kamarati, alebo zeny, ale nestretol som zenu, co by po mne isla len pre majetok (asi som moc skaredy+blby a majetok to nedokaze uhrat).

ale ked uz nejaku stretnem a chcem jej dopriat POKOJ, nech nestresuje, tak co mam robit? ak jej nepozem povedat ze "everything will be ok" tak mamsi potichu vychutnavat pohodu a ona nech sa trapi? chapes co sa snazim povedat?

najradej by som sa na to cele vyslovene vysral a zacal od 0, ale teraz s tou podmienkou,ze sa nikdy nevypracujem vyssie ako priemerny clovek. paradoxne to comu sa mi smiali (zacinal som z dost chudoby), som teraz vyriesil a zas mi to prekaza, to ako keby clovek ma v osude ze "ty nikdy nebudes mat pokoj" a tak sa moze bodnut alebo co

Mel5

MultiLevel

no neviem, ale ked napriklad idem ja na svojom aute, kazdy ma otazky "to mas odkial?"
mozno keby sa krotim a kupim staru jazdenu fabiu, tak take otazky nebudu, ale teraz proste su a co mam povedat?
auto bolo kupene..
a z coho? toto sa normalne pytaju, co sa mam len pousmiat?
ved mi porad prosim :)
s byvanim je to o nieco lahsie, malo ludi vie a malokoho napadne si pozriet LV, lenze.. skor ci neskor (asi mam smolu ja), sa ludia zacnu pytat, napr susedia - s kym tam zijes? osamote? cooo? blabla..
podotykam vek je tak medzi 20-25 povedmze..
velmi tazkosa taji viditelné za tychto okolnosti..
a to nezijem v chudobnej spolocnosti.. zeby to nejak vytrcalo alebo co.
tak co na to povies? :)

MultiLevel

Mel nepotrebujem to skusat :D ja som vyrovnana, stastna, mam stabilne manzelstvo a relativne dobry cuch na ludi...takze ja som sa vzdy riadila intuiciou a teda som nikdy nemala problem s tym, ze by som narazila na zleho partnera. Alebo na niekoho kto ma podrazil, oklamal a podobne :)
Ja nehovorim o ziadnom klamani ani podobne...Mne napriklad partner nepovedal o svojom bankovom ucte hned na prvom rande, mala som k nemu pristup az po svadbe, ked sme si davali na niektore veci spolocne financie...ani o tom, ze zdedil po babke byt a bude ho casom prerabat. Ani o tom, ze si kupil auto len tak, bez lizingu, bez poziciania prachov...prosto na to mal, lebo si zarobil, nasetril..toto vsetko som sa dozvedela az ked sme boli svoji :) Zdaleka nejde o ziadne priblbe hry...neklamal mi, len mi prosto nepovedal, ze ma pekne peniazky nasetrene. A preco by mi to aj hovoril? ja som mu tiez nezdelovala pocas chodenia kolko mam na ucte, ak som bola nahodou svorc, povedala som, ze si danu vec nemozem dovolit a viac sa to neriesilo :) Nikdy mi nekupoval drahe, ani honosne dary, hoci ako som neskor zistila si to kludne mohol dovolit. Darceky na narodeniny si v zasade nekupujeme, ale vyrabame :)
Myslim, ze co vyzarujes, takeho partnera si aj najdes :)

Mel5

MultiLevel

v realite je to omnoho tazsie, pokial chces hrat zlaty stred, musis mat nejaku pracu "zlaty stred"
cize toto je neriesitelne, lebo kazda zena ma iny strach..
napr vezmi si ze si za vodou, nemuis pracovat, mas vsetko co potrebujes (aj do budocnosti), ale chces NORMALNU zenu, nie take dievcatko co musis vychovavat, lebo ju rodicia zanedbali, nie nejaku zlatokopku, lebo to je humus ale normlanu zenu, uplne bezpredmetne odkial pochadza, co ma, co je, blabla.. hlavne nech nema v hlave nasrate.. tak co urobis?
ked sa spyta ze kde pracujes?
1. zaklames ze mas pracu a budes pracovat vo fiktivnej praci fiktivne
2. povies ze nemas, ze si haldas a skutocne si najdes, namiesto toho, aby si si uzival volno a pracu ktora ta za vodu dostala, tj. branis sam sebe aby si mal pokoj od prace, ktora ta nebavi
3. zalozis fiktivnu charitativnu organizaciu a zamestnas sa tam, bude ta to bavit, zaroven zabois atd..

ale naco hrat taketo priblble hry? preco po istom case nemozem povedat "ok, sme ok" ? ale toto nemozes povedat priskoro a ked budes hrat kostolnu mys, nikdy nepride ten spravy cas, lebo si od teba bude udrziavat odstup. plus ceresnicka na torte, su zeny, ktore toto odradi, lebo maju v hlavach to, ze "ked to skonci co so mnou bude, chcem mat 1/2 chcem do toho dat 1/2 inak je to divne" proste prilis namyslene, prilis samostatne, neberu pomoc a nepochopia ze muzovi co sa do nej zalubil je to totalne jedno, co sa stane potom (ved jej ten posrany byt necha, nie?) a podobne..

cize sice pises pekne, ale v praxi to skus a potom napis navod :D

MultiLevel

phoe, to fakt? :D moc ho "nepoznam", viem len, ze tu uz vela raz riesil zeny a ci sa najde aj v BA daka skromna a tak... ale ze zduchne a nic nepise, o tom som nevedela :D Je to tichy pozorovatel ...

MultiLevel

Ako to rozpoznat? Predsa vidis, citis, vnimas, premyslas...Taku zenu rozpoznas na mile daleko predsa :) Samozrejme niektore vlastnosti sa u cloveka prejavia az neskor, ale vsetko je to len o pristupe, aky k novej partnerke zvolis. Ked jej hned na prvom rande povies, ze mas byt, tri miliony na ucte, dve auta v garazi, uzasny plat a neviem co, tak vedz, ze to bude ta zla taktika :D :D Ty absolutne nemusis taketo reci viest. Takze o tom dlho nemusi vediet. Samozrejme, nehraj sa na chudobnu kostolnu mys, to by bolo tiez zle. Zena podvedome tuzi po muzovi, ktory ju a pripadnych potomkov, dokaze zabezpecit po materialnej stranke a nehladaj v tom nic falosne, ani vypocitavost. Je to predsa prirodzene! To je ako ked rozumna zena nikdy nepojde do vztahu s kretenom, na ktorom vidi, ze sa sprava ako hulvat a pije, lebo citi, ze ten zivot bude naprd pri nom. (i ked, isty druh zien veeelmi pritahuju podobni muzi, avsak to je uz na inu debatu). Tak isto, ak zena vidi, ze jej novy napadnik napriklad nema snahu hladat si zamestnanie, byva doma a nechava sa krmit maminkou, no bola by hlupa, keby takeho chlapa chcela ako zivitela rodiny, nie? :)
Neviem ako zijes, ako pracujes, takze ti neviem poradit, kde hladat zenu podla tvojich kriterii. Vseobecne rady, staci pozorne vnimat, pocuvat, zazit s clovekom najprv ako priatel rozne situacie (ked budes s potencionalnou partnerkou na kazdom rande v kine a v kaviarni, tak prd budes vediet ako sa sprava v skutocnom zivote). Ono to chodenie na nieco aj je...aby ste sa spoznavali. Nechod hned do vztahu po par kavickach! Ak bude zenska aspon trosku sportovo zalozena, vezmi ju kamsi na vylet. Nemusite ist hned do Tatier, staci nejaky mensi kopec s peknym vyhladom, vezmi ju opekat, na dlhe prechadzky, prosto cokolvek....a vela sa rozpravajte :)