Ako sa dostať preč? Dalej to už nejde...

Príspevok v téme: Ako sa dostať preč? Dalej to už nejde...
Zaran

Zdravím,mám čerstvých 17 a potrebujem,najmä od skúsenejších radu.Chodím na 8-ročné gymnázium,kde sa trápim už siedmy rok, dennodennévé útoky,doslova šikana spolužiakov,predovšetkým ehm,spolužiačiek,večné riešenie mňa celou triedou,nepríjemných situácií je xy...už ma to všetko nebaví počúvať,znášať...verila som že si na to zvyknem,nezvykla,stresy mám každé ráno pred školou,mala som aj problémy ked som bola poza školu pred dvoma rokmi,a je to len horšie...obzvlášť tento siedmy ročník,hned na začiatku ma podrazil najlepší kamarát(spolužiak!)kvôli ktorému som bola ochotná tam bojovať,ale teraz to už nemá cenu...další fakt je že cez letné prázdniny som bola v zahraničí,kam sa chcem vrátiť,chcem tam odísť a žiť,chodím do jazykovky(kde s ľudmi v pohode vychádzam),po škole sa ten cudzí jazyk učím aj doma,vždy,aby som bola vybavená tam ísť ale to je vedľajšie teraz....otázka moja je ..ako sa dostať zo školy nejakým spôsobom preč a prestúpiť na inú?,nie je to môj rozmar,uvažujem nad tým už dlhšie,neviem ako apelovať na rodičov,oni vedia o mojích problém,no neriešia to,donedávna som sa snažila neriešiť ani ja aby som nerobila problémy ale situácia je už neúnosná..čím skôr potrebujem odísť,musím aby som sa nezbláznila úplne..ešte aby ste mali obraz o mojích rodinných pomeroch..žijem s rodičmi a mladším bratom v rodinnom dome,podmienky máme dobré až priveľmi taktiež naše vzťahy medzi nami sú super,rodičia sa ľúbia,ľúbia nás a spravili by všetko pre mňa,no až na tú školu...ja nie som svätá ale snažím sa,učím sa (oproti pominulých rokoch lepšie) doma pomáham,nefajčím,nepijem,neflákam sa s pochybnými partiami,von idem tak raz za mesiac s 2-3 kamoškami...tak prosím hlavne tých čo si prešli niečím podobným , čo mám povedať rodičom? poslednom čase im to už hučím do hlavy denne ale stále si myslia že to prejde nejako,ja však viem,že neprejde... tým,ktorí si toto prečítali,dakujem..

Zaran

MultiLevel-áno :) všetko im poviem dnes dúfam že na to nazbieram sily..to presne,že ja sa im celé roky takto smejem do ksichtu,inač by som bola sprosta na nich veľmi,k čomu sa neznížim nikdy,oni určite dobre vedia čo si myslím o nich aj preto ma nenávidia možno...len sa bojím tej reakcie ked im poviem,že som poza školu..budú vravieť ako som ich zas oklamala,čo je v podstate pravda..ale dúfam že takto pochopia že ja tam viac nemôžem zostať...

MultiLevel

Zaran, bud k nim hlavne uprimna a o vsetkom im povedz. Aj o tom chodeni pozas skolu, olutuj to a aj ked budu vasi mozno nastvani, urcite ocenia, ze si uprimna a ze sa s nimi chces porozpravat.
Hlavne sa nedaj v skole, aj ked je to tazke, skus nereagovat na ich pripomienky. Skus sa pri vsetkom usmievat do oci :) Tym ich tak nastves...viac ako keby si cokolvek povedala.

Zaran

MultiLevel-no je to hanba síce takto na sedemnástku ale zas som bola poza školu teraz,tí nepodarkovia vymysleli ptákovinu,s ktorou som nesúhlasila a nezúčastnila som sa jej...teraz mi idú po krku zas...spomínanej akcie sa však nezúžastnili viaceri z triedy,no zvyšok to samozrejme hodil na mňa všetko...dnes o tom mienim povedať otcovi,nechcem dalej klamať ale ani znášať toto všetko viac...

MultiLevel

v akych pruseroch lietas? :)
Je trosku tazsie vydobit si u rodicov "nieco", ak lietas v pruseroch :D To poznam...vtedy ta nepocuvaju, myslia si, ze sa ti neda verit a podobne. Nuz, ak chces aby s tebou spolupracovali a riesili tvoju kazdodennu sikanu, asi by bolo spravne im ukazat, ze uz v pruseroch nelietas. Teda, aspon takto to u nas fungovalo ked som bola v tvojom veku. Narozdiel od kamosiek som mohla relativne "vsetko", ale musela som doma ukazat, ze im viem pomoct, ze sa mozu spolahnut na moje slovo, ze ich nikdy neoklamem v dolezitych veciach a ze mi mozu verit :)
Nech je ako chce, musis im o tom vsetkom povedat. To co si doteraz vydrzala je obdivuhodne. Nie som sice ziadna stara vykopavka, ale uz som skoncila VS a na taketo spravanie si nepamatam. Ano, aj u nas v triede boli ludia, co boli denne na pretrase, ktori sa riesili, popripade ich nejaky husty lider triedy sikanoval, ale ten zvysok normalnych ludi v triede sa vzdy zastal toho chudaka....Ach, kam tento svet speje....

Zaran

Cindy,no pravdepodobne to bude tým že som nikdy "nehrala ich hru" oni si už od začiatku podrážali nohy,všetci sú na seba zlatí jak med ale len čo jedna/jeden vystrčí päty z triedy spustia ohováranie a toho som ja nechcela byť súčasťou,nikdy som nebola zvyknutá na to a nikdy nezvyknem,chcú aby som sa im prispôsobila v tomto,čo sa nestane lebo ja mám svoj rozum žiaľ to asi nie je v ich silách aby to pochopili....

Cindy35

ale preco si ti spoluziaci vybrali prave Teba?? v com vidis dovod? treba na to prist, aby sa Ti to nestalo aj na inej skole

zewa

povedz rodičom, že ťa šikanujú a že to už ďalej nevydržíš. Na rovinu sa ich opýtaj, čo máš urobiť, aby to začali brať vážne. Pripadne im daj prečítať tvoj príspevok.