Ako sa dostať preč? Dalej to už nejde...

Príspevok v téme: Ako sa dostať preč? Dalej to už nejde...
Zaran

Zdravím,mám čerstvých 17 a potrebujem,najmä od skúsenejších radu.Chodím na 8-ročné gymnázium,kde sa trápim už siedmy rok, dennodennévé útoky,doslova šikana spolužiakov,predovšetkým ehm,spolužiačiek,večné riešenie mňa celou triedou,nepríjemných situácií je xy...už ma to všetko nebaví počúvať,znášať...verila som že si na to zvyknem,nezvykla,stresy mám každé ráno pred školou,mala som aj problémy ked som bola poza školu pred dvoma rokmi,a je to len horšie...obzvlášť tento siedmy ročník,hned na začiatku ma podrazil najlepší kamarát(spolužiak!)kvôli ktorému som bola ochotná tam bojovať,ale teraz to už nemá cenu...další fakt je že cez letné prázdniny som bola v zahraničí,kam sa chcem vrátiť,chcem tam odísť a žiť,chodím do jazykovky(kde s ľudmi v pohode vychádzam),po škole sa ten cudzí jazyk učím aj doma,vždy,aby som bola vybavená tam ísť ale to je vedľajšie teraz....otázka moja je ..ako sa dostať zo školy nejakým spôsobom preč a prestúpiť na inú?,nie je to môj rozmar,uvažujem nad tým už dlhšie,neviem ako apelovať na rodičov,oni vedia o mojích problém,no neriešia to,donedávna som sa snažila neriešiť ani ja aby som nerobila problémy ale situácia je už neúnosná..čím skôr potrebujem odísť,musím aby som sa nezbláznila úplne..ešte aby ste mali obraz o mojích rodinných pomeroch..žijem s rodičmi a mladším bratom v rodinnom dome,podmienky máme dobré až priveľmi taktiež naše vzťahy medzi nami sú super,rodičia sa ľúbia,ľúbia nás a spravili by všetko pre mňa,no až na tú školu...ja nie som svätá ale snažím sa,učím sa (oproti pominulých rokoch lepšie) doma pomáham,nefajčím,nepijem,neflákam sa s pochybnými partiami,von idem tak raz za mesiac s 2-3 kamoškami...tak prosím hlavne tých čo si prešli niečím podobným , čo mám povedať rodičom? poslednom čase im to už hučím do hlavy denne ale stále si myslia že to prejde nejako,ja však viem,že neprejde... tým,ktorí si toto prečítali,dakujem..

Zaran

lombardo,dakujem ti za príspevok,ono ja ich ignorujem proste čokoľvek čo mi povedia,vyčítajú,vypytujú sa..ja sa na nich usmejem a idem dalej,viem že to musí nasierať :D ale takto to už nevládzem ťahať donekonečna..tento rok je mimoriadne zlý a ja neviem ako dalej , každý deň to je hrúza...navyše oco mi pred asi 4 dňami povedal že ma na inú školu nepreložia,že nikto z rodiny sa neprekladal tak nebudem ja vymýšľať!no uznaj!oni nič také nezazžili tak to nepochopia ,ja ich chápem na jednej strane že u nich to tak nebolo ale u mňa je..ja neviem čo mám robiť,nechcem chodiť za školu,chcem ju normálne dokončiť aby som žiť jak dôstojný človek..neviem,čo môžem v 17-tich robiť aby som sa odtiaľ dostala???do 18-ky nič??:(

lombardo1981

Tak toto veľmi dobre poznám. Celú základku aj gympel som mala presne to isté... a zaujímavé je, že tiež od spolužiačok.
Jediným riešením je odísť a čo najrýchlejšie. Čím dlhšie tam zostávaš, tým viac ťa to bude lámať. A preradenie do druhej triedy ti fakt nepomôže. Nielen preto, že majú všetko pod palcom, ale aj kvôli prestávkam. Myslím si, že by sa ich útoky aj mohli zosilniť, pretože by pocítili, že ti ubližujú. A to je veľmi nebezpečný pocit pre šikanovateľa. Pokús sa nim dávať najavo svoju ignoranciu a to, že ti to fuk. Mne to celkom pomáhalo. Aspoň som mala pocit, že mám nad nimi ako-takú prevahu. V druhej triede na ZŠ som im raz po záchodovej sprche povedala, že nabudúce si prinesiem šampón... a tak som aj urobila. Mala si vidieť tie ich prekvapené ksichty. Síce sprchy neprestali, ale aspoň som zistila, čo na ne platí... protiútok... nie fyzický. Skôr som proti nim využívala svoju inteligenciu.
Držím ti palce v tvojom boji!!!

Zaran

#
Nepomohlo,tí nepodarkovia tam v škole maju všetko pod palcom,do každého sa starajú,každého poznajú..nikto na škole ich nemusí,ale aj tak,robili by mi napriek aj zdaleka,bolo by to ešte horšie....

Zaran

Prezývka55..Alkohol,šľapanie,drogy,krádeže a podobne..to nie,na toto nie som stavaná,no dobré riešenie :D jasné ako rok,2 maximálne sa to dá ešte zvládnuť ale 7! to je na mozog..
MultiLevel..no ved tie neospravedlnené hodiny :/ tam sa už nedá existovať dalej,dnes som myslela že vyskočím z okna aby som ich počúvať nemusela a zas do školy chodiť musím..keby záležalo len na mne seknem s tým,ale bojím sa že spôsobím problémy rodičom..
Agnes..takú tam nemám,ja tam neverím nikomu absolutne..

Prezývka55

MultiLevel staci ked dieta ospravedlni rodic alebo lekar. Aj od jedneho aj od druheho sa da vybavit ospravedlnka pomerne lahko.
Od rodica treba sa priznat od lekara staci povacsinou povedat ze ten den mi bolo zle ze nech napise celodenne. Pre dievca este lepsie moze povedat ze mala v ten den kramy a strasne bolesti lekarke a urcite je buchne na ten den peciatku.
Ja som to musel furt zvalovat na hnacku.

MultiLevel

prezyvka, lenze ked bude chodit poza skolu, bude mat neospravedlnene hodiny...ucitelia to povedia rodicom a uz je ohen na streche. A ona samozrejme nehovori rodicom, kedy ide poza skolu a tym padom ich klame a oni potom nemusia byt k nej ustretovi, az im povie, ze chce ist niekam inam na skolu...Preco by aj mali, ked jej nemozu doverovat. Ano, kazdy clovek bol poza skolu....to myslim, ze dokaze pochopit aj rodic...avsak, ak je to pravidelne, tak rodicia maju prirodzene pocit, ze dieta robi nieco zle poza ich chrbat

Prezývka55

Zaran, no a? ved ist pozaskolu to je najmenej myslim ze s to by mali rodicia pochopit, kebyze nieco slohnes alebo mas na krku kriminalku alebo co ja viem niekomu ublizis alebo sa predavas za peniaze, to by mohol byt problem ale to ze ides po za skolu? Polovica ziakov aspon raz bola poza skolu a druha ktora nebola minimalne simulovala chorobu.

No a teraz k spoluziakom neviem ak chces tak odid to bude asi najlepsie ale tiez zapracuj na svojom sebavedomi. Ja som v skole dal kazdemu hned najavo ze ho mam na salame a je mi jedno co o mna kto hovori netrapi ma to vobec a nepotrebujem byt s nikym kamos a mam ich v prdeli a mal som plno kamaratov, vacsinou tam sikanovali takych co si z toho sikanovania nieco robili, napriklad zo sikanovania takej lemry ako som ja by nikto nic nemal lebo mne to bolo fuk aj keby vytlacili na letakoch ze spavam s riaditelkou.

Agnes998

Povedz to aj niektorej ucitelke, bud vasej triednej alebo si vyber nejaku, ku ktorej mas dobry vztah, ktora sa ti zda mila, ludska, ktora si myslis, ze by ta pochopila a podporila. Ucitelky musia taketo veci riesit, na to su tam!