Oddialenie menštruácie Antikoncepciou

Príspevok v téme: Oddialenie menštruácie Antikoncepciou
Baška123

Poprosím o radu.. užívam už 5.rok antikoncepciu Lindynette20. Všetko v poriadku.Tento rok idem druhýkrát na dovolenku, kedy mi opäť vychádzajú moje dni na tento termín. Pri prvej letnej dovolenke som to riešila užívaním dvoch blistrov za sebou(august mi tým pádom menštruácia vynechala). Nabehla som na klasický cyklus-žiadne bolesti ani problémy.
Teraz (o mesiac)ideme opäť na dovolenku a opäť by som potrebovala brať 2balenia za sebou... V príbalovom letáku sa nepíše, koľkokrát ročne sa môže takto menštruácia posúvať, alebo po akom dlhom "klasickom cykle". Vie mi niekto poradiť či môžem opäť po 3 mesiacoch umelo ovplyvniť telo, nech vynechá cyklus? :(
Ďakujem... Baška

mnatalia

Chcem sa opytat, že či sa dá nejaký liek na oddialenie menštruácie kúpiť aj v lekárni bez predpisu. Je to súrne a ďakujem za odpovede

Veve18

Ahojte, chcela som si oddialiť menštruáciu a tak som po vybratí jedného blistra pokračovala ďalším bez prestávky. V druhom týždni užívania sa objavilo krvácanie ktoré trvá už tretí deň. Mám sa niečoho obávať alebo je to normálne. Predtým sa mi to nikdy nestalo. Ďakujem

nikky2

Zdravim, chcela by som sa vas opytat ci je mozne oddialit menstruaciu ked uzivam tablety Tri Regol? su to totiz trojfazove tabletky a na internete som citala ze v tomto pripade sa to neda. Dakujem

adriiiiii

Neni problem si urobit takuto pauzu znova.Kludne ber 2 blistre a oddial si menzes.Su baby ktore beru aj 3 mesiace vkuse a menzes maju len 4 x do roka.

Baška123

kopírujem z príbalového letáku:
Posunutie alebo oddialenie menštruácie
Ak chcete posunúť menštruačné krvácanie na skorší deň v týždni, než je to pri súčasnom užívaní tabliet, odporúča sa, aby ste skrátili najbližšie obdobie bez tabliet o požadovaný počet dní. Čím kratšie bude obdobie bez tabliet, tým vyššie je riziko, že dôjde ku krvácaniu z prieniku alebo špineniu počas užívania tabliet z druhého balenia (podobne ako v prípade oddialenia menštruačného krvácania).

Aby ste menštruačné krvácanie oddialili, musíte začať užívať nové balenie Lindynette 20 obalené tablety na druhý deň po ukončení predchádzajúceho balenia, pričom vynecháte prestávku medzi baleniami. Oddialenie menštruačného krvácania môže trvať až do konca druhého balenia. Počas užívania druhého balenia sa môže vyskytnúť krvácanie z prieniku. Ku pravidelnému užívaniu obalených tabliet Lindynette 20 sa môžete vrátiť po obvyklom 7-dňovom období bez tabliet.