Fibroadenóm prsníka, čo s ním? Je nebezpečný?

Príspevok v téme: Fibroadenóm prsníka, čo s ním? Je nebezpečný?
lilien28

Ahojte, pred pár dňami mi na sone našiel lekár fibroadenóm 1x0,5 cm. Ono vlastne ja som si našla sama hrčku a šla stým na sono, dúfala som, že to nie je nič vážne. Aj mi lekár povedal, že to je nezhubné a neškodné. Ale čím viac o týchto fibroadenómoch čítam, tým viac som z toho nešťastná a chytajú ma depresívne stavy. Strašne sa obávam, že keď už v 25ke sa mi v tele tvoria nádory (aj keď nezhubné), čo bude o pár rokov? A hlavne neviem, čo s tým robiť, či si to nechať iba sledovať alebo to dať radšej von. Názory lekárov sa na toto líšia, jeden mi radí nechať to tak a stačí sledovať, druhý, že to má ísť von (načo čakať až sa z toho vykľuje rakovina), jedna pani doktorka zase tvrdí, že pre ženu je nebezpečnejšia jazva po vybratí ako samotný nezhubný nádor. Asi veľa z vás ma s týmto FiA skúsenosti, tak by som bola rada, keby ste sa podelili s tymi vašimi, a čo teda odporúčate. Je medzi Vami taká, ktorej ten FiA prešiel do rakoviny? Som zo stredného Slovenska, poznáte nejakú dobrú prsníkovú poradňu? Viem, mala by som byť rada, že tá hrčka je nezhubná, no aj tak ma to veľmi trápi :(
Sa mi veľmi nechce veriť, že je neškodný, lebo potom načo ho sledovať? toto mi moc nedáva logiku, buď je neškodný alebo je nebezpečný a má ísť von :(

Lulu2011

co si šiši, ze uspat :)) kto by ta kvoli tomu uspaval, normalne si hore, pichnu ti lokalnu injekciu, rozrezu, vyberu, sestricka s tebou rozprava, mala jazva, zasiju, ides domov, vstala som z operacky a isla elektrickou domov :))

mamstrach

Baby mam 25 rokov a v prsniku fibroadenom 3,5x3,5 cm.desi ma ta velkost,nakolko mam male prsia.:((( a polovicu jedneho prsnika mi tvori nador :(((
Naozaj sa to nezvrhne? Nemusim to dat vyberat,ked sa toho bojim?Toho zakroku...
Dik za odpoved.

ddana

Fibroadenómy sa nezvyknú zvrhnúť, tiež mám dva okolo 1 cm, každý rok chodím na sono a neriešim to. Pokiaľ nerastú nenechám do toho šprtať.

llek

Suri, opat jeden internetovy odbornik na prsniky a vobec na vsetko. Fibroadenom nech sa riesi v prsnikovej ambulancii, preboha nie tu cez internet

Severka

Mali by ty aj to vybrať. Skús sa porozprávať s viacerými gynekológmi o ďalšom postupe. Po prípade nech ty dajú kontakt na prsníkovú ambulanciu.