Samovrazedne myslienky

Príspevok v téme: Samovrazedne myslienky
w.w.

Ahojte. Je tu niekto, kto tiez denne bojuje so samovrazednymi myslienkami? Co vam pomaha, ked su tak velmi vtierave a intenzivne? Ked sa v minulosti objavili, bolo to len v urcity cas, netrvalo to denne, x krat za den ako teraz. Proste to prislo. Nerozmyslala o tom tak vela.. (Raz som pojedla lieky- skoncila som na JISke), ale teraz.. neviem co robit, aby som prestala mysliet na to ako si ublizit- kde, akym sposobom, kedy. Mam v sebe zmatok, lebo neviem, ci su to len myslienky.. a brat to "s nadhladom".

pytu

Prva vec. Skuste porozmyslat nad sebou v com moze byt pricina. Urcite to nejaku pricinu ma. Predpokladam ze to bude depresia, uzkost a podobne negativne myslienky, tj treba zistit pricinu toho. Dalsia vec, myslim ze prvy krok ste spravili dobry, sem chodia ludia ktori vedia lepsie pochopit co prezivate ako vase rodiny pretoze prezivaju to iste, netreba sa pretvarovat. Dost pomaha sa o tom porozpravat. Chapem ze ludia ktori tieto myslienky nemaju to nikdy nepochopia, preto je fajn sa obklopit takymi ktory prezivaju nieco podobne. A ak si niekto mysli ze to vyriesia lieky, somarina, lieky su len pomoc, tieto veci su v hlave a pristup k nej mate len vy sami, teda je to na vas upratat si myslienky.

Viem to trocha pochopit, mam prevazne depresie ale myslim ze to pomaly u mna prechaza. Pamatam si ze ked som mal silne zachaty uzkosti, tiez som zacal rozmyslat ako si ublizit ale nebolo to vela krat. Zakladom je najst pricinu. Zvieratka a ine veci pomozu, ale neodstrania pricinu.

Sabi269

Chapem uplne. Mala som priatela ktoreho som velmi milovala a odkedy pri mne nieje myslienky a nutkanie sa zabit ma prenasleduju kazdy jeden den a noc. Citim sa vinna ze som to s nim vzdala, ze som nesplnila svoje "navzdy". Mam pocit ze uz mi nikto nepomoze ani novy priatel..mam pocit ze skor ci neskor moj den pride. Niekolko krat som pojedla lieky, kombinacie liekov s alkoholom, rezanie..je to zbytocne. Bolest ostava a uz je to jedine co ma "zivi". Nepomoze vam nikto, v to verim ja. Pokial vy sami nechcete zit lepsie nik vas neprinuti zit. Len prezivat a cakat. Ako ten "spravny herec"

kuko2

Ozaj, dievcata, uz ste nasli, akym mnozstvom a akych liekov sa predavkovat, aby ste spokojne a bezbolestne umreli v spanku ?

velastastia

ahoj W.W...rozmislam co napisat.....................hmm.......mam rovnaky problem? som uz asi tak bezcitna ze nedokazem porovnat co citim...zoziera ma to zvnutra...ako kyselina...som obyc.dievca...nic zvlastneho sa mi v zivote nestalo...samozrejme v rodine su vzdy nejake veci...alkohol..atd...ja uz fakt neviem ako dalej...a to je naozaj zufalost ktora sa neda opisat...tiez nemam priatela,,,mala som 8.rokov...je koniec...koli mojej chybe...depresii,nechuti zit...ja som to skoncila,nechcela som ho uz viac trapit...bol to pre mna ten NAJ-clovek na svete...ostala som plavat v mori sama...a je to ku... tazke...stale niekde v kutiku duse citim nejaku silu ktora mi posepka...to zvladnes,si silna...musis zit dalej,...ale pre koho mam zit ,,pytam sa tej mojej dusi...ona mi odpoveda,,,skus zit pre seba...zacni sa mat rada a skus to zo sebou...to bude zaciatok...ale ja jej zase odpoviem...ze sa neznasam...a takto sa v mojej dusi bojuju dva druhy myslienok...pozitivna-negativna....niekedy ale iba fakt na chvilu dostanem taky pocit stastia ze sa mi vyjasni mysel a na par sekund sa citim uzasne...vidim svet strasne jednoducho...bohuzial nieco mi ten pocit velmi rychlo vezme..a som zase v ciernej jame...je to o myslienkach...vsetko je to iba o myslienkach...a to je sila...

Klaudy

Ahoj w.w. Podľa všetkeho, vyzerá to tak, že máš nutkavé myšlienky (obsedantno-kompulzívna porucha). Aj ja trpím touto poruchom 6 rokov a viem, čo je to, keď sa potrebuješ učiť, ale nemôžeš,lebo tie myšlienky sa stále vtierajú. Podľa psychologičky máš tu poruchu?

wifinka5

Tiez vrelo odporucam zadovazit si nejake domace zvieratko. Ja som si napriklad zaobstaral hada, kobru kralovsku.

359

Zvieratko je síce fajn, ale keď si v skutočnej depresii máš problém sa postarať sám o seba, nieto ešte o zviera. Mne konkrétne to nepomohlo. A čo sa týka školy /VŠ/ mne pomohlo, keď som to priznala pred koordinátorom pre ZŤP.

misho188

Každému kto má nejaké psychické problémy odporúčam zadovážiť si nejaké domáce zvieratko. Samozrejme, že najlepší je psík. Ten Vám dá toľko lásky že až a na podobné veci nebudete myslieť.

Ja som bol do 23 rokoch sám. Tiež som bol z toho nešťastný. Až som si z útulku doniesol psíka. Doma som to nepovedal... veď aj tak by s tým nesúhlasili. Ono väčšinou sa ľudia boja nových vecí, boja sa vybočiť z cesty, z radu a boja sa neznámeho. Preto som nikomu nepovedal, že chcem psa. Po polroku chodenia na prechádzky som si našiel partnerku a odvtedy som najšťastnejší človek na zemi.

Aby človek bol skutočne šťastný stačí málo... To, čo teraz napíšem bude tvrdé ale... Vy*ebte sa na doktorov, na lieky! Toto Vám nikdy nepomôže. Lieky Vás nevyliečia len dočasne utlmia bolesť. Môžete ich brať aj celý život - pre nich ste zlatá baňa.

Meditujte, stačí 10 minút denne. Ľahnite si na posteľ, zavrite oči a vypnite, ale totálne.

Vy musíte byť zmenou. Robte v živote to, čo Vás baví, niečo si určite nájdete. A nevyhovárajte sa donekonečna, že sa to nedá, že nemám čas, peniaze, rodina nedovolí...
Ľudia si vždy hľadajú zámienky ako niečo nerobiť, ako sa to nedá.

Veľmi Vám držím palce. A nezabúdajte - 90% zdravia je v hlave. Myseľ je najlepší doktor. Ako dlho to bude trvať, záleží na Vás.