Belara - HAK

Príspevok v téme: Belara - HAK
Wikimon

Dobry den, prepacte ze opat zaklad temu ktora tu uz niekolko krat je .... ale odpovede nanu su trochu starsie .... Od dnes idem zacat brat tuto HAK a pravdu povediac bojim sa ... ale nejde o to co som o nej citala pretoze kazda zena je ina a boli aj pozitivne reakcie nanu .... ale moj problem je ten ze mam FOBIU ZO ZVRACANIA ... preto sa s nou bojim zacat ze mi bude zle ... ale zase naopak moze mi uz asi len pomoct pretoze vsetky mozne neziaduce ucinky ktore zeny pri nej pocitovali ako napr. ze pribrali, mali nechut na sex, mali zvysenu chut na sladke, dostali migreny to ja vsetko uz teraz mam .... som pribrata a potrebujem schudnut, mavam migreny koli rozadzanym hormonom a mam uz teraz katastrofalnu chut na sladke jedla by som to cele dni .. a ani chut na sex nemam ako som dakedy mavala priatel je z toho na nervy .... TAK PROSIM VAS AKE MATE SKUSENOSTI? DAKUJEM.

lindakvietok

mne predpísal lekár belaru na pleť. predtým som brala chloe, no s tou sú vraj nejaké problémy teraz.
Belara je vraj momentálne najbespecnejsia antikoncepcia.
Do toho sa teda nevyznám, ale co sa týka pleti je fakt super.

Leus6

Ahoj, ja beriem Belaru už viac ako rok, som s ňou spokojná, pleť sa mi zlepšila asi po troch mesiacoch užívania a teraz už nemám problem s pleťou vobec, a taktiež mi prestali vypadávať vlasy. Wikimon, chcem sa spýtať že prečo si myslíš že budeš po Belare zvracať? Mala si také problémy pri inej antikoncepcii?
A myslím, že keď ti neurolog tvrdil, že máš migrenu koli hormonom, tak prave antikoncepcia by ti mohla pomocť, nakoľko sa hladina hormonov pri užívaní antikoncepcie vyrovná.
V rámci tvojho prirodzeneho cyklu je hladina hormonov v každej faze cyklu rozdielna, a možu to byť značné rozdiely, ak užívaš antikoncepciu, tomuto sa vyhneš a dosiahneš stabilnu hladinu hormonov. V každom prípade sa s otázkami ohladne HAK obrat aj na svojho gynekologa, vždy je lepšie vypočuť si názor odborníka ako žien na internete. Každá sme iná a každej sadne iná antikoncepcia.
Každopádne ja som spokojná s Belarou, dokonca už nemám ani bolesti počas menštruácie a je slabšia akratšia, čo je pre mňa veľkým benefitom. Netreba sa báť a antikoncepcia dokáže pomocť pri mnohých problémoch, ktoré mi ženy musíme počas nášho cyklu pretrpieť...

Severka

a ja užívam belaru a netrpím s akné, pleť mám peknú ale mávam migrénu a nechuť k jedlu a váha sa mi nezmenila vážim 62

Dominika1127

Ja sa cudujem tomu ze kazda ktora uziva hak belaru ma problemy s pletou a pritom ja mam skoro dokonalu plet bez vyrazok a mne ju gynekolog predpisal ...hmm:) ale zatial som snou spokojna

Wikimon

dakujem za vase reakcie ... :) ... ak mam povedat pravdu su to posledne veci ktorych by som sa bala ... ako som spominala bojim sa vracania takze mam strach ze mi bude zle ... o osmej som si dala tabletku a zatial je to OK uvidim ako mi bude rano ... dufam v to ze ja som ta zena ktorej pomoze ...

odpovedam

Akonahle HAK vysadis, problemy s pletou sa ti vratia. Takze toto naozaj nie je cesta. Ja som brala chvilu hak kvoli cystam, vyrazky som nemala, no po vysadeni sa mi vyrojili, dokonca aj na chrbte, bruchu, ramenach a 10 mesiacov som bola z toho nestastna, lebo to nechcelo miznut. HAK na liecbu akne osobne neodporucam. Nepoznam jedinu zenu, ktorej by vymizli problemi aj po vysadeni HAK. Vsetko je o strave, dokonca aj citlivost na hormony s tym uzko suvisi. Takze zacni jest zdravo, hyb sa a ono sa vsetko moze upravit bez zbytocnej chemie.

Wikimon

JESTEJEDNOUP: Ja nepotrebujem brat antikoncepsiu proti nechcenemu otehotneniu ... s priatelom si davame pozor ... nepotrebuje kondom ... potrebujem HAK koli pleti a zdravotnym preoblemom ...

Wikimon

No ja som sice napisala ze mirgenu ale migrena to neni ... moja neurologicka to uzatvorila ako stavy migrenozneho typu ... ale tabletky na migrenu ani na blest hlavy mi nepomahaju lebo to neni migrena ... EEG aj MR je v poriadku ... aj kardiolog povedal ze to je jedine sposobene hormonamy ktore niesu v poriadku a potom mam take problemy ...