Problém s alkoholikom

Príspevok v téme: Problém s alkoholikom
Alkoholizmus

Dobrý deň, mám otca, ktorý je alkoholik a nechce ísť na liečenie.Keď sa spomenie liečenie on tvrdí že nieje závislý ale všetci to vidia a trpí tým celá rodina.Teraz je už v takom stave že keď niekto príde na návštevu tak na každého vrčí.Žije so svojou mamou teda našou babičkou a ona si tiež nevie dať rady.Poraďte mi prosím čo mám robiť lebo nielen ja ale i všetci v jeho okolí sú už zúfalý...

mariša5

Čítam tieto príspevky a uvedomujem si v akej zúfalej situácií som teraz ja. Môj muž je alkoholik, nezamestnaný a veľký klamár a podvodník. Od samého začiatku ma klamal, čo som si samozrejme uvedomila až po svadbe. Prezentoval sa, že robí sprostredkovateľa pre leasingovú spoločnosť, býval v byte o ktorom hovoril, že je jeho, hovoril mi ako sa o mňa postará a pod. A po svadbe prišla krutá realita, zistila som, že je nezamestnaný, hoci stále hovoril, že ide na školenie, alebo na služobnú cestu. Zistila som, že je zaevidovaný v každej zoznamke na internete. A to najhoršie, je veľký alkoholik, akého som v živote nevidela. Pije cez deň a pije aj v noci. Možno sa pýtate, začo pije, keď je nezamestnaný. Kradne mi peniaze z peňaženky, nosí veci do záložne, ktoré ja musím potom vykúpiť a dnes som zistila, že mi rozbil okno na mojej chalupe, aby sa tam dostal a pil, lebo tam mám uskladnený alkohol na predaj. Počas dvojročného manželstva som sa snažila situáciu riešiť, ale stále márne. Naposledy pred mesiacom sľúbil, že sa ide liečiť. ja som všetko vybavila, lebo všade treba čakať, všade sa objednáva a keď bolo treba začať a navštíviť psychiatra, aby stanovil diagnózu, na základe ktorej by mohol nastúpiť protialkoholickú liečbu, manžel mi povedal, aby som išla ku psychiatrovi sama, lebo ja sa mám liečiť, ja sa neviem správať, ja som nervózna.
Rozmýšľam čo mám robiť, ako ukončiť toto trápenie. Hoci bývame v mojom byte, nič do manželstva nepriniesol, dva roky som manžela šatila, stravovala, na bývanie neprispieva, nemá u mňa trvalé bydlisko, mám problém ukončiť toto spolunažívanie. Ráno manžel odíde, robí hanbu a keď som ho odmietla pustiť do bytu tak išiel na chalupu, ktorá je len moja, rozbil okno a vošiel dnu - ako som už písala. Našťastie išiel syn na chalupu pre nejaké náradie a zistil, že okno máme rozbité. A manžela sa neviem zbaviť, lebo nemá kde ísť bývať, mám dojem, že aj byt v ktorom býval pred uzatvorením manželstva, mal iba prenajatý, hoci stále tvrdí a klame, že je to jeho byt, ale písaný na niekoho iného. Na koho nechce povedať.
Ak niekto vie poradiť, ako manžela prinúť na liečenie, alebo keď sa nebude chcieť liečiť, ako ho donútiť, aby mi už dal pokoj a netýral ma svojim alkoholom, nech poradí. ďakujem.

jedulka

... a proč si s tím stále lámeš hlavičku ...mám takový dojem,že už jsi sem jednou psala.Podívej on má svůj život a žije si ho po svém,bez ohledu na druhé.Skus být přesně taková, žij si svůj život po svém a jak chceš ty ... pamatuj,že komu není rady - tomu není pomoci!On si užívá tak jak to umí a ty ztrácíš čas jeho problémy? A víš,že se ten čas už nikdy nevrátí ...

IgorDS

viem, že je ťažko riešiteľná vec, ale poviem vám ako to vyriešila moja mamka. Chvalabohu sa nejedná o môjho otca, ten je zodpovedný a pracovitý človek. Jedná sa o môjho strýka, rozvedeného, alkoholika. Pil a robil hanbu celé roky, ale neprizná si to, na liečenie by nešiel ani keby mu zato zaplatili. Mal isté obdobia keď pil menej, ale aj horšie, tak na striedačku. Po rokoch si ale aj sám priznal, že to preháňa a keď sa po smrti starých rodičov delil majetok, dobrovoľne všetky peniaze prepísal na moju mamu a ona mu teraz mesačne platí nájom, varí mu, nakupuje mu. Sem tam mu dá nejaké drobné, ale čuduj sa svete, už to takto funguje asi 2 roky a všetko ako má. Okej, sem tam sa ožerie ak mu niekto zaplatí, ale už len zriedka. Dokonca to málo čo zarobí na brigádach dobrovoľne odovzdá mojej mame. Vie, že u nej sú peniaze v bezpečí a neokradne ho. Ale na takéto riešenie treba fakt silnú vôľu zo strany alkoholika-on sa totiž už nikdy ako vyše 60-ročný toho nezbaví.

Mojava

aha, ako som sa práve na nete dočítala, tak môj otec je okrem alkoholik a aj psychopat. Z 30 znakov na rozoznanie psychopata, na neho sedí všetkých 30 -a to nepreháňam. Riadok za riadkom, bod za bodom - presný opis môjho otca. Hnus

Mojava

Na liečenie ho nedonútiš ísť. Alkoholikovi záleží viac na chlaste, ako na rodine, takže Vás má všetkých v paži. Skôr či neskôr si prepije niektorý orgán, a umrie. Ak sa mu niečo stane, je to bod k dobru pre Vás. Len dúfajte, že to bude hneď na šupu, a že to nebude nejaká mŕtvica po ktorej bude fungovať ešte 10rokov a všetci ho budete napr. ochrnutého obskakovať... alebo rakovina a iná "chuťovka" - čím z vás bude vysávať energiu..
Nemám svojho otca rada, tiež je alkoholik a síce si už netrúfne ma udrieť, ale keď nieje mama doma (mama sa stará na striedačku o svoju našu babku) tak mi robí peklo - nadáva mi, uráža ma, šikanuje...
Na liečenie tiež nepôjde, lebo je kkt a sám seba vníma ako "distingvovaného" -lebo takého hrá na verejnosti.

Prezývka55

Skor ci neskor odijde pecienka alebo prijde nejaky zdravotny problem a mozno sa pouci.
A odkial ma peniaze na ten chlast? Z dochodku?
Ja by som mu obmadzil vsetky prijmi okrem svojho dochodku a keby to prechlastal tak by nemal co jest.