Co znamena lekarsky vyraz retina?

RNG

Macula je sucast sietnice.Ked sa ti rozpada sietnica, po cvase to zasiahne aj jej cast, ktora je najhustejsie osadena nervami=macula.
Okrajove to moze zacinat, co ovplyvni okrajove videnie, ale moze to pokracovat tak daleko, ze to zuzi uhol videnia na tzv tunelove a dokonca az zasiahne zltu skvrnu=maculu, co vedie k funkcnemu oslepnutiu.
Cievky co zivia sietnicu treba cistit, udrziavat pruzne a tak sa problemom so sietnicou da vyhnut.
Inac to plati aj na cele telo, nielen sietnicu v ociach.

RNG

Kontaktne sosovky prispievaju k zhorseniu mikroflory v ociach, tj k znizenej permeability ocnej bulvy, co vedie k znizeniu toku lymfy v oku.
Ale periferalna/okrajova makularna degeneracia, je najma sposobene zhosenou cirkulaciou krvi v oku, na co pomaha brat rozne antioxidanty, najma karotenoidy, riedit si krv napr nattokinazou, serapeptazou a podobne. Najucinnejsie z karotenouidov su tie, co sa nachadzaju v safrane. Z inych antioxidantov su to najma zmes vinpocetine, hupoerzine A a gingko

ni-ka

co to sposobilo to viem,ale neviem co mi hrozi...nemam lekarku s ktorou sa da o tomto rozpravat,vzdy sa strasne ponahla a vnutri ma naraz 3-4 pacientov...skusim sa popytat svojej reumatologicky,snad bude vediet ona poradit:)
a dakujem za odpoved:)

lenochod

hladaj na internete ja neviem ale to ti mal vysvetlit ocny co z toho vyplyva do buducnosti pre tvoj zrak
ci sa bude to zhorsovat, co to sposobilo atd.