Gulicka - vred medzi konecnikom a posvou

Príspevok v téme: Gulicka - vred medzi konecnikom a posvou
simone col

Potrebujem radu od vas ktore uz maju os.skusenost..z nicoho nic sa mi spravila taka mini podkozna 0.5 cm gulicka medzi konecnikom a posvou.na dotyk to dost boli a vytlacit nejde ziadny hnis tam nie je...mam s tym pockat par dni alebo mam skusit niecim natierat?ci vytlacat? Poradte nejaku babsku radu okrem navstevy doktora (najblizsie 2 tyzdne nehrozi aby som ho mohla navstivit tak preto skusam takto upokojit)

ni-ka

absces je hnisavy vacok v podkozi...ked vyhnisa a vytecie je dobre ale ak sa s tym nic nerobi moze prasknut vnutri tela a to je horsie...treba tomu pomoct aby vyhnisal von...
ja som to mala este asi desat rokov dozadu,tiez to dost bolelo a tlacilo,na dotyk bolo to miesto citlive:(doktor mi dal nejaku mast a za par dni mi zacal odtial tiect hnis...bleee,si pamatam jak mi bolo z toho zle:)

ni-ka

ja som to mala je to podkozny absces,bola som s tym u gynekologa a dal mi na to taku masticku vdaka ktorej to vyhnisalo a hnis vytiekol...to bola ulava:)...inak by mi to museli rezat a vycistit...
urcite chod lekarovi,neriskuj a necakaj ze sa absces sam vstrebe...hrozi ti ze praskne dovnutra a hnis sa moze dostat do krvneho obehu a mozes mat z toho aj komplikacie...

simone col

na nete som si pozrela tu bartolinihu cystu a nevyzera to tak, skor mi to pripada presne take iste ako ked na tvari sa vam objavi taka ta podkoyna vyrazka (bez hnisu) na stlacenie boli, citite ze to je gulicka ale nic s nou nespravite (na tvari si ju vzdy roprplem a urobim velku chrastu :D ale tu sa bojim...) tak mam to tak nechat hej?

m8cr6

len aby to nebola bartoliniha cysta! (najdeš na nete viac) vraj to staršne bolí, zajdi si na gyndu čim skor pre istotu

lautida

Bude to mozna nejaky zapal podkozna vyrazka.Mala by sa casom sama vstrebat.Hlavne ju nepuc nesprtaj ,sleduj to ak za 3tyzdne nezmizne navstiv lekara.