Priberanie z antikoncepcie

Príspevok v téme: Priberanie z antikoncepcie
Sufurka

Chcela by som začať užívať antikoncepciu no strašne sa bojím toho že priberiem, už teraz mam menšie problémy zo sebou a keby som pribrala, no neviem ako by to dopadlo. Mám priateľa už dlhšie, pri styku sa chránime kondómom no minule praskol a zobrala som núdzovú antiku, no aj tak mávam stres z toho či neotehotniem a preto sa pri styku ani neviem riadne uvoľniť. Chcem byť zodpovedná a najlepšia možnosť mi príde antikoncepcia, až na to priberanie. Preto by som sa chcela spýtať že či poznáte nejakú z ktorej sa nepriberá a ktorá nieje až taká drahá. Plus prečo sa vlastne o antike priberá? Ja žijem, teda snažím sa žiť zdravo, cvičím pravidelne a zelenina a ovocie sú moji oblúbenci. Neviem či sa vám z toho zvýši apetít či kvôli tým hormónom alebo zadržiavaniu vody? Keby ste mi vedeli poradiť budem strašne rada

Sufurka

V poriadku, však chápem že to mohlo vyznieť tak že mi predpísala iba tak niečo :), idem teda vyskúšať tu Janine som zvedavá na ňu držte palce a ďakujem všetkým za rady :)

lilyiankaa

v tom pripade moj posledny prispevok pokladaj za bezpredmetny ..... som rada, ze ti porobila vsetky vysetrenia, porozpravali ste sa atd .. ale su aj taki lekari, ktori na to kaslu ..preto moja reakcia

Agnes998

je to zodpovedne ze beries hak a nenechaj sa odradit, je tiez zodpovedne ze si si o tom nastudovala vsetko mozne a nevidim nic zle na to ze ti lekarka predpisala antiku aka sa ti pozdava. vsak ak ti nebude vyhovovat tak ti ju zmeni, ale s touto by nemal byt problem, je naozaj dobra

Sufurka

Ja som ale nepovedala že sa ma nič nepýtala, pýtala sa ma na všetko, na zdravotný stav, ochorenia v rodine či fajčím, vyšetrila ma a potom sme preberali antikoncepciu. Akurát som tým chcela povedať že ma nenútila do nejakej, porozprávali sme sa o tejto antikoncepcii a povedali sme si že ju vyskúšame, nevidím na tom nič zle

lilyiankaa

tak toto je "perfektná"gynekologička, ak za ňou príde dievča a povie si, akú antiku chce .. to už aj ja potom môžem ísť predpisovať lieky .. to je sila ..a testy nič?nejaká otázky ohľadom chorôb v rodine, nič? fajčenie, nič?? ja som teda rozčarovaná a takejto lekárke by som už nikdy nešla

Sufurka

No dnes som bola u lekárky, a vôbec mi nepripísala ona sama nejakú antikoncepciu, ja som jej povedala že som si prečítala viac vecí o Jeanine a že sa mi zatiaľ pozdávala tak mi ju predpísala a že uvidíme ako mi zaúčinkuje, tak dúfam že s ňou budem spokojná a nedoničí mi to nejak organizmus, ale tak za skusenia asi až tak moc nedám, ďakujem baby ale za rady :)

Nela41

Tak v prvom rade antikoncepciu ti vyberie lekár takže je úplne zbytočné sa tu baviť o nejakých druhoch pretože nevieš akú dostaneš ty. Keď si pôjdeš dať predpísať ATK povedz lekárovi, že tvojou prioritou je nepribrať, ale samozrejme treba uviesť aj iné veci napr. či fajčíš, aké sú v rodine ochorenia atď.. A podľa toho ti lekár vyberie antikoncepciu, ak by sa stalo, že by si pribrala treba ísť za lekárom a nechať si ju zmeniť ;)

HAK

na nizkohormonalne zabudni! tie maju vysoku pravdepodobnost chorob ktore mozu vzniknut vdaka HAK...osteoporoza a podobne..takze ak zvolis moznost HAK..tak ber normalnu, pretoze ta ma najmenej rizik...tieto vymyslene nizkohormonalne su velmi nebezpecne
ja beriem rok a pol a som vporiadku