Je toto anorexia?

Príspevok v téme: Je toto anorexia?
Wanillka

obcas mam v hlave myslienky ako schudnut.teraz je to horsie bo zacala skola a stres s nou spojeny.ale vzhladom na tieto myslienky sa vzdy normalne najem..a obcas sa vazim..minule som mala 59kg co som necakala. a hned tie myslienky..zatial su to iba myslienky.iba par krat v zivote som riesila problemy jedlom.nikdy som ale nemala podvahu.. skor ked mam tie myslienky robim presny opak toho na co myslim-cize jem..tiez som ale nikdy nezvracala jedlo..

lombardo1981

@kabel
A ty si sa zamyslel, že to čo sa dnes, hlavne v oblasti ideálnej postavy, považuje za normálne, v skutočnosti nie je? Dá sa považovať za normálne, aby niekto dievča nútil, priamo či nepriamo, k tomu, aby prekročila "svoje biologické normy"?
ouii.. má pravdu. Už len pokúšanie sa o mediálne dokonalú postavu je krok ku okraju priepasti.

ouii..

naozaj existuje vela zien, ktore nesplnaju dg kriteria pre anorexiu, ani bulimiu, resp. prejedanie, no objektivne maju nestandardny vztah k jedlu, vlastnemu telu a naruseny sebaobraz zalozeny na prilis kritickom hodnoteni vlastnej vahy a neprimeranom doraze na nu. pripadne pocity diskomfortu vo vlastnom tele, ktore uz nie su len pocitom "mohla by som schudnut", ale obmedzujucim prvkom v zivote. strasne vela mladych bab, ktore maju normalnu zdravu vahu sa citi "tucne", lebo nesplna prezentovanu "idealnu" podvahu a vela z nich zacina manipulovat s jedlom, citit sa pri nom nepohodlne atd atd. no toto nemusi prerast do ment. anorexie alebo bulimie, no pristup k jedlu uz koketuje s patologiou. preto taka nespecificka kategoria.

ouii..

ked si mudry na ironizovanie, budes mudry aj na to, aby si to pochopil, mne sa teraz nechce zabavat s prekladanim;)

Eating disorder not otherwise specified (EDNOS) is an eating disorder that does not meet the criteria for anorexia nervosa or bulimia nervosa.[1] Thus, individuals who have clinically significant eating disorders that do not meet DSM-IV criteria for anorexia nervosa or bulimia nervosa are diagnosed with EDNOS. Individuals with EDNOS usually fall into one of three groups: subthreshold symptoms of anorexia nervosa or bulimia nervosa, mixed features of both disorders, or extremely atypical eating behaviors that are not characterized by either of the other established disorders.[2] In other words, EDNOS acts as a default category, and is defined by what it is not. Currently, EDNOS is the most commonly diagnosed eating disorder in clinical settings

ouii..

anorexia to nie je, ale je to dobre podhubie pre vznik poruchy prijmu potravy - anorexie, bulimie, navaloveho prejedania, alebo EDNOS (blizsie nespecifikovana porucha prijmu potravy), ktorou trpi velmi velke mnozstvo zien, len nie je o nej povedomie a asi ani presne diagnosticke kriteria

Delete

hlavne sa zbav tych myslienok a prilis to jedenie neprezivaj. niekedy sa totiz moze stav odrazu prehupnut do vazneho problemu. jedz vsetko, co tvoje telo potrebuje. a este ti radim aj necitaj o anorexii, lebo aj z toho sa k nej mozes prepracovat.

lilyiankaa

toto anorexia nie je ..anorexia je, ak by si jedlo vôbec neprijímala, pretože by si si pripadala stále tučná a pritom by si bola ako tintítko ....