Som psychologička a nemám prácu. Prečo, keď je toľko ľudí psychicky na dne?

Príspevok v téme: Som psychologička a nemám prácu. Prečo, keď je toľko ľudí psychicky na dne?
psychológ-a

Keď človek sleduje toto fórum, mohol by nadobudnúť dojem, že 90 percent populácie potrebuje psychológa. Ale pravda je taká, že veľa absolventov psychológie je bez zamestnania. Ja na tom síce nie som až tak zle, pretože zamestnanie mám, ale nepracujem vo svojom odbore. Vykonávam prácu, ktorú by pokojne mohol robiť aj absolvent základnej školy.
Prestávam tomu pomaly rozumieť. Ako je možné, že ľudia ako Albertová si môžu vyberať klientov, ba dokonca ako tu čítam na tých klientov ani nemajú čas, takže nie každý sa k nim dostane. A potom je tu plno psychológov, ktorý musia zmeniť povolanie, inak by umreli od hladu. Niekde v tom systéme musí byť chyba. Podľa mňa mladý psychológ môže dať klientovi podstatne viac než človek, ktorý vyštudoval tento odbor ešte za socíku. Oni sa učili iné postupy, je to stará škola s dávno prekonanými metódami. Neviem čo môže byť na takom starom psychológovi také výnimočné, aby sa išli ľudia pretrhnúť len aby sa k nemu dostali.
Nie som sama čo som takto dopadla, veľa mojich spolužiakov nemá robotu, alebo odišli do zahraničia, alebo robia podradnú prácu. Nechápem, prečo katedry stále berú nových študentov, keď dobre vedia, že budú raz na dlažbe.
Viem že mi na toto asi nikto nenájde odpoveď, ale aj ja som sa raz potrebovala vykecať. Aj keď to bežne nezvyknem robiť.

Súvisiaci obsah

Bbrumteles

V principe sa ani ja necudujem ludom, ktori sa na to takto nedovercivo divaju, lebo som bol presne taky isty. Mna dost sokovalo co sa dialo s mojim psom. Potom som sa tym zacal troska viac zaoberat. Teda nie homeopatiou ako takou, ale chcel som vediet ako to vlastne cele vzniklo. Kto to vymyslel a tak. A docital som sa, ze autorom je znamy lekar z Lipska - cize Nemec, ktory tym pred nejakymi 250 rokmi vyliecil vsetkych svojich pacientov ktori ochoreli na mor. Tie lieky skusal najskor na sebe a onedlho mal velke uspechy a stal sa znamy v celej Europe, co vtedy uz nieco znamenalo, kedze komunikacia bola troska ina ako dnes, ludia cestovali cele tyzdne na kococh, ak sa chceli dostat do inej krajiny.
Potom tuto metodu zacali pouzivat aj ini a dnes - cuduj sa svete - ju pouzivaju hlavne lekari. Aj tu na Slovensku existuje nejaka lekarska homeopaticka spolocnost, neviem ako sa presne vola, a clenovia su takmer vylucne lekari. Tak mi vysvetli, keby to cele bol podfuk, preco by sa tomu venovali, ved by boli na posmech vsetkym svojim kolegom. Ale co viem, tak mnohe detske lekarky uspesne pouzivaju homeoptika u pacientov, ktorym nic nezabera a nechcu do nich ustavicne pchat antibiotika.
Dalsia vec je, ze ten popis vyroby homeopatickych liekov je v odbornej literature iny ako tu popisuje kabel.

0vecka

2 Bbrumteles a ako sa teda vyrabaju? pouc nas. Zaujmave ze fyzikalne su tie tabletky obycajny cukor a nijako sa nelisia posobenim od placeba. Ale ty si stale budes hovorit ze to funguje. Akoze ja nemam nic proti tebe ale skus sa nad tym zamysliet :). Ak toto nieje podvod tak uz neviem.

kabel

brumteles, ovecka ma v principe pravdu. Su dva sposoby vyroby homeopatik-podla korsakova a podla hahnemanna, ale je to podobne-matecna tinktura sa zriedi nosicom-voda, alkohol a pod, presnym poctom uderov sa s tym pobucha, roztok sa kompletne vyleje a do tej prazdnej nadoby sa opat naleje voda (alkohol), opat sa s tym bucha, opat sa to cele kompletne vyleje a tak dokola podla toho, aku potenciu chces dosiahnut-pri centesimalnom riedeni sa to urobi 100krat a to sa potom spracuje do vyslednej liekovej formy :-DDDD

Bbrumteles

Ovecka, alebo si robis srandu, alebo o tom nemas skutocne ani sajnu. To co ty popisujes je cisty vymysel, ziadne homeopatika sa takto nevyrabaju. Ved si o tom aspon nieco precitaj. Ale to sa ti asi nechce, co?

0vecka

2 Bbrumteles hmm homeopatika sa vyrabaju tak ze sa da do vody ucinna latka a buchne sa po tom celom a potom sa to dalej riedi vodou. Takze preto hovorim o vode. To ty hovoris o tej "informacii" ktora z fyzikalneho hladiska neexituje. Ta "informacia" je iba v hlavach homeopatov.

Bbrumteles

A co maju spolocne homeopatika a voda? Troska pleties piate cez deviate. Homeopatika su cukrove gulicky - teda vo vacsine pripadov.

Bbrumteles

Ovecka, ty si fyzik? Vsimol som si, ze velmi rad vynasas sudy o veciach, ktorym nerozumies. Ale nebudem ti brat tvoje iluzie, ver si comu chces. Ja sam homeopatika neuzivam, ale mam s nimi skusenost a presvedcil som sa na liecbe svojho psa pred cca 7 rokmi, ze to nie je ziadne placebo. A to homeopatikum dal mojmu psovi sam veterinar. Vtedy mi spominal, ze to pouziva aj pri liecbe koni. Kone ako vies su velmi citlive na nohy. A udajne prave pri tychto problemoch zaberaju iba homeopatika. Odvtedy mam pred touto liecbou respekt. Videl som, co to spravilo s mojim psom. Mal presne take reakcie ako doktor spomenul. A ten pes veru nemohol nic simulovat ani si nic namyslat.

0vecka

2 Bbrumteles ano zevraj voda ma pamet a pameta si tam tu ucinnu zlozku.

Vsetko co vieme o fyzike nam hovori ze je to blbost.

HOMEOPATIA JE PROSTE PODVOD.

odpovedam

Vela vyskumov potvrdilo, ze homeopatika su neucinne. Nepoznam nikoho, komu by pomohli. Keby vsak ludia dbali viac o stravu a pravidelny pohyb, hned by ich zdravie vyzeralo lepsie.

Bbrumteles

Ovecka, najskor si o tom fakt nieco prestuduj. Mas pravdu v tom, ze v tom nie je ziadna \"ucinna\" latka, ale homeopatika napriek tomu uzasne funguju aj na zvieratach a malickych detoch. Nemusi tam byt \"latka\", je tam informacia. A tu dostane telo v tom homeopatickom lieku. Takze telo zacne konat tak, ako mu ta informacia veli. Aby to ale clovek pochopil, musel by mat troska trpezlivosti a prestudovat si ako vlastne sa tie lieky vyrabaju. Ked to nevie, len trepe nezmysly. Male deti ani zvierata na placebo nereaguju. Mylis si dojmy a pojmy.