Som psychologička a nemám prácu. Prečo, keď je toľko ľudí psychicky na dne?

Príspevok v téme: Som psychologička a nemám prácu. Prečo, keď je toľko ľudí psychicky na dne?
psychológ-a

Keď človek sleduje toto fórum, mohol by nadobudnúť dojem, že 90 percent populácie potrebuje psychológa. Ale pravda je taká, že veľa absolventov psychológie je bez zamestnania. Ja na tom síce nie som až tak zle, pretože zamestnanie mám, ale nepracujem vo svojom odbore. Vykonávam prácu, ktorú by pokojne mohol robiť aj absolvent základnej školy.
Prestávam tomu pomaly rozumieť. Ako je možné, že ľudia ako Albertová si môžu vyberať klientov, ba dokonca ako tu čítam na tých klientov ani nemajú čas, takže nie každý sa k nim dostane. A potom je tu plno psychológov, ktorý musia zmeniť povolanie, inak by umreli od hladu. Niekde v tom systéme musí byť chyba. Podľa mňa mladý psychológ môže dať klientovi podstatne viac než človek, ktorý vyštudoval tento odbor ešte za socíku. Oni sa učili iné postupy, je to stará škola s dávno prekonanými metódami. Neviem čo môže byť na takom starom psychológovi také výnimočné, aby sa išli ľudia pretrhnúť len aby sa k nemu dostali.
Nie som sama čo som takto dopadla, veľa mojich spolužiakov nemá robotu, alebo odišli do zahraničia, alebo robia podradnú prácu. Nechápem, prečo katedry stále berú nových študentov, keď dobre vedia, že budú raz na dlažbe.
Viem že mi na toto asi nikto nenájde odpoveď, ale aj ja som sa raz potrebovala vykecať. Aj keď to bežne nezvyknem robiť.

Súvisiaci obsah

soha

preto ich nechaaju studovat lebo aj profesory a docenti potrebuju prezit kedze je nizka porodnost.preto dnes viac deti studuje navvysokych skolach ako nikdy predtym len aby ucitelia mali koho ucit.to ze vacsina z nich v zivote nebude v obore robit ich nezaujima.dnes sa rodi ovela menej deti a profesory preto bulakkaju ziakov ze ich vsetkych zoberu len aby prodesory mali pracu.vsetko so vsetkym suvisi.a potom psychologovia nevedia vyrobit pracovne miesto tak naco by ludia chodili za nimi.ludia su na dne dnes z dovodu ze nie je pracavacsinu problemov psychologovua nevedia vyriesit.ludia si vo vacsine problemov sami pomozu.ved ako pises ani psychologovia aami nevedia v obore robit nie je na nich dopyt cize ani sebe si nevedia pomoct.preto sa pchaju vsade do poistovbi bank atd aby ucili svojich kzamestnancov ako oebovat lydi abby firma prosperovala.a potom 85%tem su tu vymyslene psychologmui spiclami co pre fizliv pracujy a skolua ich .

zewa

Problem je aj ten, ze na zaciatku niekedy treba zacat od nuly a aj si tolko pytat. Casom po ziskani skusenosti mozes pytat nejake peniaze. Robit psychologa a studovat za psychologa by mal len ten, co ma doooost vela penazi, aby si zaplatil kurzy po skole. Inak je to len pre par, skutocne velmi malo stastlivcov, ktori sa nahodou niekde uchytia. Dufam, ze zacnu detiska rozmyslat a studovat nieco, co im po skole zabezpeci pracu a nie nieco, co je sice o pomoci, ale sami sa tak dostanu do poozicie, ze pomoc budu potrebovat, aby vobec prezili.

Azel

No vidis, a nieco podobne plati aj o pravnikoch. Kazdy takeho potrebuje a pritom ich je vela a vsetci su bez prace. Pretoze ich treba aj zaplatit a na to tunajsi ludia akosi nemaju.

Za sociku na to tiez neboli prachy, ale ani nebolo treba takych ludi. Dnes ich treba, ale ich nema kto zaplatit. Aj nedavno som len tak cirou nahodou cestoval so spoluziakom a jeden pan nas hned zastavil, ze potrebuje poradit. Pokym je to, pravda, zadarmo.

No a kedze za taketo veci treba platit, vladne medzi ludmi nedovera, co je celkom logicke, peniaze nemaju a nevedia, komu ich davaju (ked ich maju platit napriklad sukromnej skole, je to OK, ale toto je predsa len nieco nevidane doposial).

Ja som si psychologa zaplatil, ked som potreboval. Ale zase to bol len taky, co ma vycapenu velku reklamu a ze je vraj znamy. Pritom ani gramatiku poriadne neovlada. Takze tak.

Ak si dobra, tak to nejako propaguj, najprv pomahaj mozno zadarmo a potom neskor, ked budes mat nejake renome, pytaj peniaze. Ale bude to velmi tazke, lebo sme na Slovensku. Tuna este pride blondavy normalizator Robert a zavedie patrocnu prax pre advokatov. Skutocne mu tlieskam, ze takto pomaha svojim niekdajsim kolegom. Nuz, zabudol vol, ze telatom bol.

soffa

nechcem ta urazit pani psychologicka,ale ludia nepotrebuju pocuvat taraniny.nic v zlom.ludia vystuduju hociake odbory,socialne prace a ostatne dristy,.a potom to tak vyzera.ludia nemaju cas chodit sa porozpravat,nie sme na zapade,ked uz je zle idu rovno k psychiatrovi,ktori mu predpise antidepresiva alebo nieco ine,.neber to v zlom ale taka je realita,tymto som ta nechcela urazit.

kukikuk

Problem vidim v tom, ze psychologia sa da studovat vsade, na katolickej, polhohospodarskej, zdravotnickej univerzite a vela dalsich. VS chcu studentov, zriaduju polularne odbory. Naberu kopu aj podpriemernych ludi a nenaucia ich tam vobec nic. A potom clovek, co ma problem, ma ist za mladym nicnevediacim psychologom. Ja by som veru nesla. Samozrejme, existuju aj pri mladych psychologoch vynimky, empaticki ludia s porozumenim pre druhych,tí ale nedostatok klientov nemaju