2 dni voľna počas menštruácie

Príspevok v téme: 2 dni voľna počas menštruácie
liliana123

Uz to bolo medializovane asi tak mesiac dozadu.... v Rusku je podany navrh, aby mali zeny 2 dni volna v mesiaci pocas svojej menstruacie... nemyslite si ze by to bolo uzasne aj u nas? len tak teoreticky samozrejme... je to skor taka moja tuzba, ja by som to urcite vyuzivala poctivo, ake vykupenie by to bolo neist do prace s tymi ukrutnymi krcami, zimnicami, hnackami a zvracanim.. a neotravovat kolegov... je to 24 dni v roku, cca ako mesiac, ale zena aj tak nie je produktivna aj ked je v praci... ale zevraj je to diskriminacne voci muzom a zenam, ktore menstruaciu nemaju, nebola by emancipacia a potencialny zamestnavatel uz by rozmyslal... len som sa zasnila :) neprivitali by ste to?

odpovedam

Ja sice nemavam nejaku neprezitelnu ms, ale ked som este studovala a zila na intraku, spolubyvajuca bola mesiac co mesiac pocas svojich dni na infuziach v nemocnici. Strasne jej byvalo zle, druha spolubyvajuca dva dni prespala v posteli, ak sa dalo. Rozhodne by to bola pre taketo ubolene zeny ulava, maloktory chlap to pochopi. ja by som bola za. s tym, ze zena to vyuzije podla svojej vole. Ak chce, nech pride do prace. niekedy sa zabuda, ze sme obycajni ludia, nie stroje.