Opakovane zapaly mocovych ciest

Príspevok v téme: Opakovane zapaly mocovych ciest
lienocka321

Mam neustale sa opakujuce zapaly mocovych ciest, doberiem antibiotika a uz tyzden po antibiotikach znova citim caste nutkanie na mocenie. Najhorsie je, ze sa mi to prenasa a mam z toho aj zenske problemy (vytok). Nie a nie sa toho zbavit. Konkretne ide o Enterococcus faecalis a Esterichia coli. Umyvam sa kazdy den, dokonca pouzivam po kazdom pouziti wecka aj vlhcene obrusky. Prosim, neviete mi poradit nejake doplnky vyzivy alebo nieco, co zabera ako prevencia?? Dakujem moc :)

RNG

Ja kupujem berberine zo Swansonvitamins.com ale predava ho hromada inych vyrobcov a distributorov, pozri pod berberine na Google.com
A opakujem znova, nestaci brat len kvalitne probiotika(tj kyselinovo a tepelne odolne silne zmesy)ale ich musis aj podporovat=krmit zmesou mikrovlaknin, aby sa z tych desiatok miligramov v kapsuliach rozmnozili najmenej 1000 krat a osadili creva naplno, kde vaha probiotik v dobre osadenych/kultivovanych crevach je az 1 kg!!

lienocka321

Dakujem vam za odpovede :) Myslim, ze kvoli obliekaniu to nebude, pretoze chodim vzdy teplo oblecena, v zime nosim aj bedrovy pas. Vlhcene obrusky som zacala pouzivat aj preto, lebo moj gynekolog sa raz so mnou rozpraval, akoby som sa nevedela po potrebe spravne utriet, co je blbost. No nevedela som, ze to skodi... Na imunologiu ma doktorka poslala a uzivam Imunor. Nemam ziadny zapal mandli a ani pokazene zuby :) No priznam sa, ze pitny rezim velmi nedodrziavam, to urcite zmenim... a chcela by som sa este spytat RNG, ze kde zozeniem berberine? to je nieco ako Urinal akut forte?? a probiotika pravidelne uzivam, no pocula som aj o nejakych, ktore su urcene hlavne na mocove cesty, neviete mi, prosim, poradit nazov? a tie mikrovlakniny najdem v lekarni pod akym nazvom? alebo v ktorych potravinach?

RNG

Velka vacsina skodlivych mikrobov v crevach je pre nedostatocne podporovane probiotika mikrovlakninami.Ked probiotika obsadia vyse 90% crevnej flory, dokazu az na male vynimky potlacit vsetky skodlive, kultury, vcitane coliforiem aj enterrococcusa faecie/fecalis v celom tele
Pomaha pri tom samozrejme napr berberine, NAC a ine, co pomahaju nielen proti crevnym infekciam, ale priamo proti urinarnym. Berberine je ucinna latka v stave z brusnic, v ktorej sa zialbohu nachadza tejto latky len malicko, preto na ucinnost treba brat cisty berberine v davkach aspon 2 x 1 gram

quako

E.coli,tá sa dá vypláchnuť z močového m. aj D manózou+riadny pitný režim+soda bicarbona
E.feacalis je ale nezmar-potvora na tú zaberá jedine augmentin
keď sa Ti to po týždni vrátilo,znamená,že tá potvora nebola komplet vykynožená
liečba by mala trvať min.21dní,posledný týždeň stačia polovičné dávky
samozrejme probiotiká nalačno
na tlmenie zápalu m.m.dobre zaberajú lieky s úč.látkou ibuprofen

ebi777

opakované zápaly močového traktu sú často spôsobené aj chronickým zápalom mandlí, pokazenými zubmi, ktorých zdrojom je zväčša streptokok..

kajuska33

Podľa mojich skúsenosti už pri zápaloch nie je vhodné vyhrievať sa v kúpeľoch. Tam sa ti baktérie množia najrýchlejšie. mne sa zimu čo zimu objavovali problémy s močovými cestami až som sa dostala k bylinným preparátom a dala som sa diagnostikovať v alternatívnom liečebnom centre Diochi. Na moje ani nie veĺké prekvapenie zistili, že mám problémy s obličkami. Predpísali mi kvapky, ktoré som musela užívať po 2 balenia. Ďoužívala som balenia a ačakala som celú zimu či sa zas niečo neobjaví. Fakt som bola pekvapená, že nemusím stále dokolečka používať prípravky a stále to funguje. Fakt odporúčam

odpovedam

V prvom rade prestan pouzivat vlhcene obrusky - nemaju pH. ktore je v posve potrebne, takisto nepouzivaj intimne peny, pokial negarantuju pH 3,8. vacsina to ani zdaleka nesplna. Pri zapaloch vsak nepouzivaj absolutne nic, iba teplu vodu.

Dalej bud stale v teple, to bakterie rady nemaju. Nos okolo krizov a na podprusku nieco opasane - deku, hrubsiu satku, hocico. Alebo sa vyhrievaj aj v sprche.

Casto pi, aby sa nove bakterie nestihli uchytit na stene mocoveho mechura. moc ich vyplavuje z tela von. Uzivaj aj pyridoxin - kupis v lekarni, je to vitamin B. Dalej si kup sirup z brusnic, poctivo ho uzivaj, zapi dostatocnym mnozstvom tekutiny.

Uzivaj probiotika, ktore zajes prebiotikami (kusok jablka, psyllium), okrem toho si vkladaj do posvy kapsule na obnovenie mikroflory. Vyrazne obmedz prijem sacharidov, to skodcov v tele vyzivuje. Uzivaj aj collostrum, podporuje imunitu. Opakovane zapaly su casto prejavom slabej imunity.

Problem treba liecit komplexne. antibiotika ti nebudu pomahat vecne. Onedlho na ne stratis citlivost, ked ich budes dookola brat. A vobec, preco ta preboha lekar/lekarka neposlal na imunologiu, pripadne neodporucil ti posilnenie imunity?

Mya73

A ten myší chvostík je aj proti zápalom, pripravíš ho tak
1. kvet z myšiého chvostíka, dáš na 5 minút do vriacej vody a potom vypiješ.. nezabudní iba 5 minú, ked to nechá dlšie tak to už nepi.. lebo sa vylučia aj nezdravé látky

Mya73

Ahoj,, skús si na internete nájsť nejaký bylinkovy sedací kúpeľ, a piť bylinkové čaje (myši chvostík sa má piť pri ženských problémoch, musiš si najsť na internete aké bylinky sú dobré).. a hlavne musíš na seba dávať pozor, obliekaj sa teplo, a hlavne nos ponožky a papuče aby si sa znovu neprechladila, musíš to dodržiavať, kedže sa ľahko prechladíš.. Ja to mám podobne, ja som náchilna na cisty, odkedy si na seba dávam poriadne pozor už som rok a pol nemala žiadnú.. musiš sa staráť o seba !!