Anemia

Príspevok v téme: Anemia
daska12

Zdravim

Chcem sa opytat, najprv teda zacnem co preco pisem. Cvicim, venujem sa fitnessu 2,5roka, co si vazim, no s drinou v posilke som prisla o nejake mineraly a vitaminy co sa odrazilo teraz na krvnych testoch. Nedostatok zeleza a taktiez vit. b12.

Zelezo sa mi sice zlepsilo zpred nedavnych vysledkoch vdaka repovej stave, to nie je az taky problem, ale mam ho este nie v najlepsej norme.

Doktorka z hematologie mi predpisala injekcie b12, nemam problem ich brat, ale z casti aj ano, prave pre to, ze sa z nich pribera, resp. davaju cloveku chut na jedlo,zlepsuju ju no a tym padom sa bojim o narusenie svaloveho tkaniva, a znicim si povest fitnessky.

Preto sa chcem spytat, ak pojdem na kotrolu, ci doktorka zisti ze som b12 uzivala n inej forme - strava- vajce maso mlieko a pod. ?

dala mi dost silne davky 1000mikrogramov -5injekcii v jednej skatulke, cize mam pocit ze by ma zjazdila ze take mnozsvo v mojom tele nie je, ze?

poprosim o nejake rozumne rady ak sa v tom vyznate, co mam robit.

P.s. Odpoved ocakavam najma od RNG .

Dakujem

ps2

Anémiu majú riešiť lekári. Asi si ho vyhľadala a spravila si dobre. Myslí na to, že trochu menej O2 v krvi ťa nezabije...

ps2

Ja to tiež trochu sledujem, no trošku divné.
To máte ako s Bohmi, občas majú chuť niekoho zašliapnuť, ale v skutočnosti mu nechceli zle...
Tak tu sa pomažú témy, lebo je to ich stránka a čo?

Ratka

Daška, iný zdravotný problém nemám, iba anémiu z nedostatku B-12, preto mi predpísali inj. ako som už písala. vôbec sa neboj toho, že by si z tých inj. začala nejako priberať. sama hovoríš, že veľa športuješ, tak sa toho neboj. tvoje telo zjavne potrebuje
B-12. uvidíš, že výsledky budeš mať lepšie, aj sa budeš cítiť lepšie.

GoFruit

jedenie sladkosti brani vstrebavaniu zeleza
ano metylkobalamin je ucinnejsi
napr. aj pasomnica sposobuje nedostatok vit B12. alebo celkovo parazity....

daska12

dakujem RNG

Ratka,dakujem za info :)

Inak zhruba po akom case si po injekcii mala chut ? po par min, ci po dni ci? :) ty mas problem s priberanim alebo mas nejaky iny zdr.problem ze si musela uzivat injekcie?

RNG

Pecen cloveka skladuje az 15 mg vitaminu B-12, je potrebny na tvorbu cervenych krviniek a hromadu inych funkcii v tele. Prijem cez zaludok je slaby, z kvasenych produktov, ale vacsina v tele je vyrobena v nasich crevach, tj ked mas dobrum probioticku floru. Dodat sa da aj cez sliznice v ustach=transdermalne, kde je ucinnost dost vysoka. Minitabletky pod jazyk su od 1000 mikrogramov do 5000 mikrogramov a to vo forme cyanocobalamine, ale najnovsie aj pre telo ucinnej forme, na ktory sa cyanocobalamine musi premenit , tj methylcobaslamine.
Metylacny proves v tele zavisi od dostatku vitaminov B-6, B-9 az B-12.
Takze tu mame okruh uzavrety: telo potrebuje B-12 na aktivaciu B-12
Preto odporucam skor formu methylcobalamine,co zialbohu v injekciach este nie je. Farmacia ma casto velmi dlhy cas na to, aby reagovala na nove objavy, ale na stastie doplnkarsky priemysel reaguje okamzite.

Ratka

Daška,
zo začiatku som brala B-12 inj. každý týždeň jednu. teraz beriem jednu mesačne. je pravda, že mi chutilo viac,
ale snažila som sa obmedzovať, teda menšie porcie. keďže dosť cvičíš, myslím, že by si sa vôbec nemala týmto zaoberať.

ni-ka

na vstrebavanie zeleza treba aj vitamin C,ak beries len sumive vitaminy-kde je podiel vitaminov fakticky nulovy tak sa ani necuduj...treba viac ovocia,cervenej papriky,listovej zeleniny,kvasenej kapusty...