Veterina

Príspevok v téme: Veterina
Di*

Ahojte, neviem ako to tu chodí a či vôbec niekto zareaguje na môj problém, ale za pokus to stojí a vopred ďakujem všetkým, ktorý sa pripoja a poradia mi.

Takže, som študentka na Obchodnej akadémii a veľmi by som sa chcela venovať veterine. No mám taký problém, že chémiu na strednej neštudujem a na ZŠ mi vôôbec nešla, takže neviem z chémie prakticky nič, mám iba chabé základy. Mám taký pocit že s prijímačkami to bude problém. Vedel by mi niekto povedať, aké náročné sú tie skúšky a čo všetko by som si musela ne tej chémie naštudovať? Prípadne poradiť mi nejaké knižky, kde sa chémiu, ktorú tam budem potrebovať naučím? Alebo bol by niekto taký láskavý a poslal minejaké veci a testy ktoré sú potrebné? (ten kto študoval veterinu v Košiciach)
Oplatí sa mi to vôbec, kedže ku chémii nemám blízko? Bojím sa, že to proste nezvládnem.

Zuzu232

Joj a ešte tvoja otazka či sa to opalti :
Veterina nie je škola kde sa budete učit o ,,zvieratkach´´ ....
Je to predvsetkym veterinarna MEDICINA.... hovori sa že je to dokona tažsia škola ako medicina...
študenti sa tam učia velmi velmi vela..cele dni, tyzdne, mesiace.... maju malo volneho času.... okrem toho predmety tam su dost tažke.....zvladat sa to da len tak,ked tomu obetujete naozaj vsetko...
Ale ked je to tvoj sen, urob vsetko pre to aby sa splnil :) učit sa buseš ,,len ´´ 6 rokov.... cely život potom možes robit to, čo ta bavi...

Zuzu232

Tak ja neviem prečo tu tvrdite že na veterinu sa nehlasi vela ludi ked minuly rok sa hlasilo do Brna asi 850 a zobrali 140.... ako urcite to nie je tolko jak na medicinu ale nemyslim si že by bolo až take jednoduche..... tento rok tam chodim na pripravne kurzy a musim povedat že je potrebne ovladat cele učivo z GYMNAZIA aj z bio az z chemie...a ešte niečo navyse ked sa tam chcete dostat.... nestači sa vsetko nabiflit....clovek tomu musi aj chapat a byt ,,v obraze´´ .... ked si pozriete tie otazky na ich stranke tak pochopite že sa pytaju aj na dost nepodstatne veci dost do podrobna.... prečo tvrite že biolu sa stači len nabiflit ? :D mate tam predsa genetiku, z tej su na prijimačkach dost tažke priklady, otazky..... biola nie je len o biflovani....a na medicine a veterine uz vôbec nie...... Ja som maturovla na gymnaziu ale chemiu som a moc neučila...teraz chodim na doučko 3X do tyzdna a musim povedat že to da zabrat....
Ked sa na tu školu chces naozaj dostat, odporučam česku knihu : Biologie pro gymnázia(Jan Jelínek, Vladimír Zicháček)- je to hruba kniha, je tam vela vela obrazkov, ukážok,zaujimavosti.....možes sa z nej učit sama doma lebo vsetky pojmy su vyborne vysvetlene aj pre tych čo nikdy nemali biolu.....ale odporučam začat čim skor lebo je to obrovske množstvo učiva....na chemiu si najdi dobrého učitela ....

sisi007

Di nemas za co.

a Nela ... o tom bifleni.. najprv si pozri otazky na veterinu a tak sa vyjadruj, pretoze tie sa nedaju vobec ani trochu zrovnavat s medicinou

henrieta7890

ono ale ďalšia vec je to, ako budeš štúdium zvládať aj keď spravíš príjmačky, hneď prvý ročník predmety chémia, biochémia, biofyzika ... treba si to veľmi dobre rozmyslieť, ja tiež budem asi veľmi nadávať :D

ale inak veľa ludí sa tam dostane aj z odborných SŠ, takže máš určite šancu!:)

henrieta7890

Ahoj, príjmačky na veterinu nie sú vôbec ťažké podľa mňa, s takou medicínou sa to vôbec nedá porovnávať. Robila som tento rok a skončila osm v prvej tretine prijatých, aj keď som sa vôbec neučila. Aj keď ja som zas z 8-ročného gympla a z bio/che som maturovala, na maturity som vedela všetky otázky, naozaj som sa poctivo učila, myslím že hlavne toto ma zachránilo :) Z obchodnej to ale určite bude omnoho ťažšie, ja ti radím zohnať si gymnaziálne učebnice che/bio a učiť sa vo voľnom čase z nich, postupne si preberať celé učivo