Nízka váha, ako pribrať?

ebi777

48/164 to je akurát,,, ja mám tiež toľko :)
ani zasvet by som nechcela pribrať
stále sa snažím udržiavať túto váhu..

Maoam

partizanka - nerob so sebou nic, mas iba 22 a casom budes len rada, ver mi...

nechaj svoje telo byt takym, akym je, si sice chuda, ano, ale je to tvoja prirodzena fyziognomia a mas dost luftu nahor neskor, ked pribudne vek, co ocenis neskor ;-)

odpovedam

bez cvicenia nepriberiete. budujte si svalovu hmotu silovym treningom (pod 20 kg nechodte) a jedzte vela bielkovin (cca 2,2 gramu na kilogram hmotnosti, idealne 2,5g bielkovin na 1 kg hmotnosti za den). STravou same o sebe neproberiete, jedine sa vam spravi fald na bruchu a bokoch. A to zdrave pribratie nie je.

partizanka14

mam 22 rokov vazim 48 a meriam 164cm
chcela by som pribrat. poznate nejaky nutricny drink z lekarne napriklad??
vzdy som bola chuda, aj vsetci z mojej rodiny su... priatel mi vravi ze mam krasnu postavu, ale chcela by som pribrat lebo aj od inyhc pocuvam aka som chuda, a aj sama si pripadam az moc..
samozrejme by som cvicila

anet777

Ahojte, mám 14 rokov, 160cm a 36kg. Už dlhé roky sa snažím pribrať, ale stále nič, iba sem tam nejaké to kilo. Keď už konečne priberiem, tak netrvá dlho a hneď to kilo aj zhodím. Jem všetko, vôbec sa v ničom neobmedzujem, ale stále mi niečo chýba na tú správnu chuť do jedla. Neviete mi niekto poradiť? Ak áno, prosím odpíšte mi.

jajajka

bambi28 - Viem , ze si to nemyslela zle :) mozno ta aj pomylilo to ,ze som to pridala do kategorie anorexia-bulimia. Bola som pri obvodnom lekarovi az 2x s týmto problémom . Potom asi 3x som to tiez riesila ale iba tak okrajovo - napr. ked som tam bola s chripkou. Naposledy ,co som tam bola tak mi zobral krv (brrr :D ) a vysledky boli velmi dobre . Povedal ze mam brat B-vitamin ze to podporuje chut . Brala som poctivo kazdy den asi 3 mesiace ale vysledky ziadne. Teraz ho beriem tak 2-3 do tyzdna . Utechou mi je ze vsetci v rodine boli chudi , ale ked mali 17-18 tak zacali priberat . Ja sa citim celkom dobre - vladzem ako normalni ludia niekedy mozno aj viac . Mam velmi rada prechadza a dokazem prejst aj viac ako 10 km naraz . Niesom nejako velmi fyzicky obmedzovana svojou vahou . Ale na druhej strane je tu aj strana vyzoru a nikomu asi neprida na sebavedomi ked si o nom druhi sepkaju nieco co velmi pekne nieje. Naucila som sa to ignorovat ale uplne sa to neda . A som rada , ze sa tu mozem vykecat lebo vacsina ludi to berie tak , ze zacni jest a priber - ale keby to bolo take lahke :)

bambi28

jajajka,nemyslela som ti v zlom ze ci mas anorexiu.ale ked sa citis ok aj napriek nizkej vahe a jes,tak je to ok.mozno by si mala ist k obvodnej ze chces pribrat a ona ti uz poradi niake tipy.drzim palce:)

jajajka

bambi28 nie anorexiu nemám , nemám problem jesť , vôbec sa neobmedzujem , jem všetko . Menstruaciu mam pravidelnu nikdy nevynechala . Vzdy som bola chuda (napr. najchudšia z triedy ) ale teraz som sa to rozhodla riešiť . Na Zš sa zo mˇa vždy posmievali ale teraz mám super spolužiakov (až na jednu výnimku - dievča ktore neviem schudnúť a nikto okrem tohto dievčaťa mi nehovorí aká som chudá a tak . )
_meno : pravidelne sa nevenujem žiadnej fyzickej aktivite . Aj na telesných výchovách mám zákaz behu-pre problemy s nohou. Ale rada sa prechádzam po vonku - po čerstvom vzduchu :) A môj jedálny lístok je asi taký : raňajky - 1 rožok ale hneď ako dojdem do školy čo je asi hodina po ranajkách si dám ďalší rožok . Každú prestávku sa snažim nieco zjest -či uz nieco sladke alebo aspon trochu z rohliku lebo nie vzdy stihnem zjest cely . Potom okolo 2 mám obed . Na obed mám polievku + druhe jedlo. Potom este jem 2-3 razy do vecera a vacšinou je to chlieb maslo sunka zelenina alebo niekedy krupica , praženica a pod .

_meno

Ahoj jajajka

Mozes prosim ta napisat akym fyzickym aktivitam sa venujes (pripis aj pravidelnost a narocnost).

Mozes napisat aj tvoj bezny denny jedalny listok?

Dakujem

bambi28

ahoj,pri tvojej nizkej vahe by si mala jest kazde dve hodiny.ja som mala vahu 38kil a 167cm,musela som pribrat.a to tak ze som jedla normalne,vsetko.a obmedzila pohyb.a chodila hlavne na psychoterapie.ale tak nepises tu ci ti diagnostikovali anorexiu.ja som pila aj nutri drinky a za polrok som pribrala na 50kil.potom ma pustili domov.vratila sa menstruacia.teraz mam 53 jem vsetko,ale uz aj cvicim a tak.