Co si myslíte o tomto vzťahu?

Príspevok v téme: Co si myslíte o tomto vzťahu?
ketsut

Mám dvojmesačný vzťah s mužom, o ktorom neviem čo si mám myslieť.....zo začiatku mi denne volať aj 2Okrát, čo robím, kde som, čo som...prečo sa neozvem, ked náhodou on nevolal...bolo to na mna akosi privela, tak som ho na to upozornila, nech ma neuhána, pri tom sa rozčulil a zložil mi telefon. Potom sme si to vysvetlili, že on je rád že som mu vstúpila do života, že sa teší na rozhovory so mnou, smsky....
Neskôr ma pozval na chatu, kde sme strávili dva dni (nebol medzi nami sex) grilovali sme, upratali chatu a on sa opil, bola som tak v cudzom prostredí, a celú noc som si hovorila, že s takým človekom byť čo ma niekde zoberie a opije sa...je to o ničom...lenže na druhý den sa mi ospravedlnoval, že to lutuje, že nechce aby to medzi nami skončilo, koli takej vecim že sa opil. Potom sme boli párkrát ešte von a znova na chate. Tento raz ale došlo k sexu, len on akosi nemohol dosiahnuť vrchol a preto začal zúriť, treskol dverami a išiel fajčiť.....na druhý den mi to vysvetloval, že ked ku niekomu niečo cíti, tak sa má prvý raz taký problém...len ja som sa cítila vtedy zvláštne. V poslednej dobe čím dalej menej komunikujeme, hádame sa....provokuje ma, má hlupe poznámky na mna moju rodinu, čo sa mi nepáči. Ked mu to poviem, tak mi povie že som uzkoprsná, dôležitá ako hov...o. Stále hovorí o kompromisoch ale myslím, že len o nich hovorí nedokáže ich robiť. A ešte ma upozonil, čo mám a čo nemám robiť čo mu vadí....ale ked ja ho upozorním na niečo, tak to ospravedlnuje tým, že aj iní sa tak chovajú a nevidí v tom problém.
Včera sme si písali a ja som sa rozlúčila, že idem spať už, tak mi napísal, že som to prehnala, že som ho vytočila a že nech sa mu už neozývam nikdy....tak som si to chcela vysvetliť zavolať mu, tak ma vždy zrušil, prípadne nezdvihol.Dnes pritom mi napísal sms.
Co si o tom myslíte?

ketsut

jeden známy mi poradil, že ak mi ešte napíše, alebo bude volať, tak nech po požiadam slušne, že nech ma nekontaktuje, že si to neželám...inak budem nútená podať trestné oznámenie...
dalej mi tej kamarát radil, nech si odložím sms, nech si zapíšem, ked mi volala a ako sa správal a ked pojdem na políciu, tak nech to nadiktujem a keby sa tým nechceli zaoberať, lebo je policajt, tak nech to riešim cez inšpekciu...že toto si nesmie dovoliť!
ešte mi ten kamarát radil, že mi ani nemá prečo robiť scény doma ani v práci, lebo nemá žiadne dôkazy, že ja niečo zlé robím....a to že som s ním niekde bola nie je dôvod, na scény...
myslím, že mi ten kamarát radí dobre

wowo1

nie bez od neho
je to manipulativny despota.nepostavy sa mu lebo chlasta a je cely nevyrovnany .Skor patri za psychologom.
Davaj si na neho pozor.

Poznam takeho a bol to lekar a vek mal cca to iste.az dostal podmienku.
Ved uvidis ked sa na neho vykasles- to len zazijes sialenstvo, urob to ..a uvidis to vydieranmie nadavanie ublizovanie ti v robote.
je to jasny psychos ten tvoj vysetrovatel ,takyto ludia si dokazuju moc na polcii dost bezne.. je to zavisli typek .a zaroven ta potrebuje vlastnit a ponizovat,,no typicky psychos jak vysity

odpovedam

Ziadne vedenie komunikacie do stratena! To je akoby si mu hovorila "pokojne sa ozvi neskor, teraz nemozem". Neda ti pokoj nikdy. A tym, ze na neho reagujes, len to zbytocne predlzujes. Ako pisem, stoj si za svojim, nech ta nezlomi. nekomunikuj, neodpovedaj mu.

Chce ta naspat. ale nie preto, ze ta ma rad, ale preto, ze nie je vela bab, co sa nechaju urazat. Proste ta potrebuje, aby sa mohol na tebe vybijat, kedze nikoho dalsieho na to nema. To si uvedom a nelutuj ho, proste sa na neho vykasli.

Robi na policii? To nemyslis vazne. Ved to je chory clovek, takeho tam brat nemali. Aspon rodicom povedz, ze ta niekto obtazuje. Ked ho nebudu poznat, este ho aj domov pustia. To hadam nechces dopustit. Kolko mate rokov?

ebi777

vôbec mu ten mobil nedvíhaj, nebav sa s ním!! ani na sms neodpisuj, ani ich nečítaj!!

prečo by boli z teba rodičia sklamaný? máš milnú predstavu o tom,,,,, vtedy by boli sklamaný, ak by si s takým psychickým deviantom zotrvala vo vzťahu,,,,,, stretla si ho, po čase vysvitlo, čo je zač, ukončila si to, a teraz sa ti vyhráža a že sa už začínaš poriadne báť
normálne to povedz takto,,,, toto sa môže stať hoci komu, iste ťa za to neodsúdia!

ketsut

sesterke som o tom povedala...ona mi radí ho ignorovať, vypnúť si mobil...alebo tak do stratena to viesť, že nemám čas mám robotu....
normálne sa bojím, že mi urobí nejakú scénu v práci alebo pred rodičmi...rodičov nechcem do toho ťahať, by som mala prednášku, že koho som si to našla, nechcem ich sklamať
povedala som mu, že prečo ma rieši stále, ked ho provokujem, som nemožná, tak nech má so mnou pokoj...tak mi zložil mobil

akoby som to mala riešiť na polícii hmm? on pracuje na polícii

ebi777

ak chceš s ním skoncovať, tak preruš s ním všetky kontakty, daj si ho blokovať na sociálnych sieťach, na mailoch, nedvíhaj mobil, nečítaj sms,
nenechaj sa vyprovokovať, nenechaj sa zastrašiť

a povedz o tom doma Vašim, pre prípad, keby prišiel za Tebou

budeš ho ignorovať a jeho to prejde, možno to bude trvať aj rok, kým ťa prestane otravovať, ale sa ho chceš nadobro zbaviť, tak by si mala robiť takto, viem čo píšem ;-)

ebi777

no a už sú to vyhrážky :) nepovedala som,,,
ja Ti jednu vec radím, ak Ti vypisuje sms-ky,,, tak si ich radšej ani neprečítaj, rovno ich vymaž
a čo sa týka toho, že by prišiel ku Vám a urobil cirkus
tak to jednoducho povedz doma Vašim, že jeden debil Ti nedá pokoj a takto sa Ti vyhráža, tvoji blízky Ťa poznajú a budú stáť pri Tebe, podržia Ťa, a jemu kopnú jednu veľkú do prdele
Nemôžeš sa ho takto zľaknúť, nemôžeš dovoliť, aby ťa držal v šachu!!!

odpovedam

Ketsut, nemala si dvihat telefon. Iba docielil, co chcel. Vystrasil ta a opat je to on, co ma nad tym kontrolu. Upozorni rodicov na neho, pripadne upovedomte policiu, ak ta bude nadalej obtazovat. Taki, ako on, maju velke reci, ale su zbabeli, pretoze tym, ze nevedia ukontrolovat seba, snazia sa kontrolovat druhych. Ten chlap seriozne potrebuje psychologicku/psychiatricku pomoc. Ale ty nie si za neho zodpovedna a stoj si za svojim rozhodnutim. Ked je koniec, je koniec. Uz ziadne odpovedanie na jeho apely. Ked ho stretnes, nedavaj na sebe vidiet strach, to ho posilnuje. Daj mu najavo, ze bez neho ti je lepsie. Ale inak sa absolutne neozyvaj. Mal by niekto z tvojich blozkych vediet, co je to za naturu. V tomto nebud sama. Maj pri sebe aspon nejakeho kamarata, kamaratku, pripadne sa tvar, ze nie si doma.

A ze preco clovek stale pritahuje nespravnych? Ide o nieco, co ty sama vyzarujes a jeho to pritiahne. Su to nevedome mechanizme, ktore sa tvoria v ranom detstve. Neviem, o co ide v tvojom pripade, ale pohladaj neico na nete. Kazdopadne pracuj na svojej sebaucte, lebo ja by som sa do takeho chlapa nemohla ani zalubit, nieto s nim vydrzat niekolko mesiacov...

Dadula56

O tomto vztahu si myslim tolko, ze uz pred tymi dvoma mesiacmi si ho mala ukoncit, ak sa tak nestalo, tak sa mal skoncit po kazdej tej epizode, ktora odhaluje vsetkym racionalne zmyslajucim, ze je to naruseny jedinec. Z nejakeho dovodu vztah stale trva, cize ti na nom nieco musi imponovat, nieco ta v takom vztahu drzi. Co to je si zodpovedaj sama a tiez si zodpovedaj na otazku, preco vobec take vztahy vytvaras a ci nie je nacase nieco zmenit.