Depresia

Lulu2011

tak to ja, to chce cvik, ja mam pp uz 10 rokov, aj napriek niekedy zufalym stavom sa nespravam vyhybavo, som v kontakte s ludmi, chodim do spolocnosti, pracujem, o mne takmer nikto nevie, ze pp mam, napr. v praci, ani znamy, len vemi malo ludi to vie

Lulu2011

tak to si mala stastie, tato choroba je vacsinou na cely zivot, ale tiez poznam cloveka, ktorý sa z toho dostal po 2 rokoch brania liekov, je uplne bez liekov a citi sa dobre, ale zial viac tých, ktori musia denno denne bojovat aj napriek liekom :(

pandorica

Inak, celé to u mňa začalo panickou poruchou, ale teraz ju mám pod kont rolou.Dokážem rozdýchať záchvat aj medzi ľuďmi.

pandorica

Nie je to celkom tak.Ja som začínala s liekov, rôznymi kombináciami.Teraz už niekoľko rokov beriem iba udržiavaciu dávku, najmenšiu akú sa dá a som v pohode.Na začiatku som bola ako zombík, len posteľ a oddych.Potom sa to postupne začalo zlepšovať a čím som sa cítila lepšie, tým viac som znižovala dávky liekov, až som skončila tam, kde som teraz.Mám normálnu robotu, rodinu, som zdravá, aktívna, nikto by ani nepovedal, čím som si prešla.Ten akútny stav u mňa trval skoro dva mesiace, kedy som sa ani nevedela sama postaviť.

Lulu2011

ano, lahsie sa to potom zvlada, len osobne si vsimam, ze su ludia, ktorí su dlhodobo na liekoch a zvladaju stale menej a menej, akokeby sa uz vzdali, len jedia lieky, su na ID a nevedia sa pohnut dalej, pri vysadzovani su na tom tak zle, ze nakoniec opat skoncia s rovnakou davkou, alebo este vyssou, pri com sa im stav nejak extra nezlepsuje, mne osobne pomohla aktivita, co najviac zit v pravom zmysle slova, nie postel a oddych a poddanie sa chorobe a to si myslim, ze bojujem fest, pretoze ta panicka porucha mi dava zabrat...a viem, co su to stavy nevladat vstat z postele, ale zvopriet sa aj ked dusa aj telo boli

pandorica

Určite, máš pravdu.Ja si len myslím, že najprv treba vyriešiť to najakútnejšie liekmi a potom sa zaoberať tým, čo depresiu vyvoláva.

Lulu2011

ja viem, co myslis...ja len...samozrejme nie kazdy tomu veri :) za kazdou chorobu aj "zlym prenosom" je nieco este hlbsie...preco sa to deje

pandorica

Nemusí to byť nízka hladina, môže ho byť dosť, akurát jeho prenos je narušený, skrátka tie malinké vecičky(neurotransmitery, tak sa volajú, myslím)čo ho prenášajú sú zblbnuté, tak sa nedostane tam kam má.

Lulu2011

pandorica - ja som si v zivote uz presla vselicim, jedno viem urcite, ze este aj za chripkou je stav duse, momentalny plac duše, takze vacsina chorob sa odvija zo psychiky, aj ta nizka hladina endorfinov, ja neosudzujem nikoho, mne lieky nezaberali, ja som tuto lahsiu? cestu nemohla podstupit, ked niekomu zaberu a "vyzdravie" je to ok...ale vacsina ludi, si mysli, ze staci tabletka a ich problem bude vyrieseny, ale stale je to len chodenie po tenkom lade, kazdopadne na akesi nakopnutie, je dobre brat lieky, ale ako docasnu barlicku