Dat si od neho zaplatiť dovolenku?

Príspevok v téme: Dat si od neho zaplatiť dovolenku?
6497

Ahojte

Otazka znie jednoducho. S priatelom mame na temu peniaze trochu odlisny nazor. Zatial co prenho peniaze znamenaju len papieriky, tak ja setrim ako sa len da, lebo nemam ich.

Problem je, ze chce zaplatit dovolenku, ale nemôzem to dovolit, lebo ja nemam nic a mam dost velky problem si nechat nieco platit. Co by ste urobili vy?

Suhlasili by ste nakoniec so zaplatenim dovolenky, alebo nie? Som studentka, nemam pracu ani brigadu hoci som sa pokusala o jej najdenie dlho dlho. On pracuje.. ma zdroj prijmu.

Laara

mam podobny nazor ako tvoja mama..polrocny vztah je tiez pre mna osobne kratky nato, aby mi clovek, ktoreho prakticky este len spoznavam zaplatil dovolenku..chapem, ze sa citis neprijemne, ale ak ta ma rad a chce to spravit, pricom ty si studentka bez prijmu..tak by som to nejak prekusla a tu dovolenku si uzila :) a s tym vreckovym od mamy to bude idealne..mozes ho tam pozvat napr. na nejaku veceru

ja som v tomto taka ako ty..s priatelom zarabame obaja celkom slusne..on je na tom vsak lepsie..no ten rozdiel medzi nasimi platmi nie je az taky vyrazny..zbytocne neutracame, setrime na spolocny domcek, no vzdy sa snazime ist, resp. ja sa snazim, aby sme isli vzdy pol na pol vo vsetkom..co on zasadne odmieta a vzdy pridu kvoli tomu mensie rozpory, ci dohadovacky..vraj ho to ako chlapa uraza, ak ho nenecham, aby ma pozval do kina, na kavu, ci do restauracie..naucili sme sa robit kompromisy, raz jeden, raz druhy..dovolenky idu tiez napoly..no teraz som dostala ako darcek k sviatku dovolenku v chorvatsku, tak uvidim, co to tam spravi s tou mojou kvazi hrdostou :D ale vaz si svojho priatela, okolo seba mam pary, kde si chalani od svojich bab pytaju este aj na benzin a kvoli euru by si dali koleno prevrtat..prajem vam prijemnu dovolenku ;)

Deria

na tu dovolenku s nim chod! predstav si, ze on sa na to tesi a ty odmietnes. on to ma iste premyslene a keby si to nemohol dovolit, tak ta nepozve. je predsa jeho vecou, ci na to ma a ci sa tak alebo onak rozhodol. co je pravdaze osd neho mile.:) ved ta nepozyva kazdy mesiac, aby si mala vycitky. uzite si spolu a utuzujte vas vztah, je to iste chlapec, ktoremu na tebe zalezi.

6487

Dakujem za odpovede ludia. Ono ja som o tom hovorila dnes aj s mamkou, nech mi da svoj nazor. Povedala mi, ze je to pekne, ze vidi ako ma ma rad hoci sa jej nepozdava jedina vec a to je to, ze stale pre nu nie sme spolu natolko dlho, aby nieco platil. Ale kedze ona nam to praje a nie je lakoma tak mi da aspon na vreckove. Co si cennim od nej tiez velmi.

Ja som totiz tak vychovavana. Netvrdim, ze pozvanie neprijimam. Jasne ze sem tam ak ma chce priatel potesit tak mi nieco zaplati. Len dovolenka je pre mna taka väcsia zalezitost a to uz tak neviem vnimat. Este musim o tom hovorit s nim a dat aj taky kompromis aky navrhla mamka. Mozno to bude celkom aj fajn :)

chice

To máš celkom dobre. Môj priateľ tiež pracuje, ja študujem. Väčšinou sa snažím všetko platiť na polovicu, ale inak stále by chcel len on platiť (asi ako u teba). Akurát u mňa je problém, že priateľ nemá vysoký plat (asi ako veľa ľudí na Slovensku) a aj tak to chce platiť, aj keby sa ocitol na 0, takže dosť blbý prípad :D. Ach, tie peniaze...

hokajdo

Ak s ním chceš na tú dovolenku, tak choď, ak nechceš tak nechoď.
Nepozeraj sa nato, že ti to on zaplatí. Ak s tým on nemá problém, ty nemusíš ten problém hľadať.
Môžeš byť rada, že takého chalana máš, ver mi, nie všetci sú takí. A on môže byť rád, že nemá zlatokopku a vydržiavačku a má normálnu babu, ktorej to príde možno blbé, ale vôbec to blbé nie je.
Keď si niečo nasporíš na brigádach alebo tak, tak mu môžeš dať nejakú maličkosť ako poďakovanie, že si ho zobrala a ver mi, že mu to bude stačiť :)

iSlamastika

kontrolna otazka - keby nastane tato situacia:
muz ma auto, ale je hrozne stare, a derava nadrz, zerie ako svina..
zena sa chce dostat do roboty, pracuje v budove ako jej muz, a navrhne mu, ze bude platit 1/2 benzinu.
lenze benzin by stal viac, ako jej plat, cize preto pojde zena s MHD do prace?

som velmi zvedavy na odpovede, ale nechcem pocut "kup si nove auto" proste fakty su nemenne, brutalna spotreba a zena sa chce zviest, lebo muz tam ide tak ci tak, prispeje? neprispeje? ak na to vyslovene nema.. podla teorii fanatikov rovnovahy je toto neriesitelne :)

iSlamastika

proste neviete zvladat krizove situacie :) to je kamen urazu a nie nerovnovaha..
nerovnovaha je uz samotny fakt, ze 1 je muz a 1 je zena - vo vztahu..
rovnovaha by bola keby je muz-muz alebo zena-zena..

iSlamastika

vy ste strasne zenske..
tak muz vas chce pozvat (ja by som tiez rad pozval ak by sa dalo - ale neda sa, minimalne dnes este nie), hocikam paci sa ti tahiti? tak dajme tahiti.. mne je to FUK, kde to je.
preco by som sa mal obmedzit?
ved preto makam do prdele, aby sme sa MALI lepsie a nie aby som sa MAL lepsie nie?
.
.
.
alebo to tolko zien uz mysli na rozchod este prdtym, nez vztah skutocne zacne ??????

iSlamastika

cherryberry
blbost.. ja by som tiez rad platil, no nikdy som nenasiel cloveka, co by si nechal.
mne to chybat nebude (nahradim to.. minul by som to inak aj tak).
proste blbost..
:)
napr, uz som "obetoval" na ludi, ktorych dnes uz nepoznam (ukoncil som to ja a niekedy aj oni a niekedy naraz), a nikdy mi to nechybalo, je to o charaktere a nemusis hned strasit, ze kazdy to robi :)

"praskli" nervy - "nema co vycitat" - totalne nezvladnuta situacia..

peniaze nerobia nic, ludia, OMG!! peniaze nedokazu pohnut ani blchou, LUDIA HYBU peniazmi (a svetom).. takto mozem nadavat aj na "ja ti stale periema a ty nic" - a to som nemyslel zrovna ze mi perie prachy, ale perie pradlo.. aj to je nieco, co sa da vykricat, cize pracka (na pradlo) je slamastika?

potom je slamastika vsetko, predovsetkym HLAVA..