Neda sa tu zit, neznasam tunajsich

Príspevok v téme: Neda sa tu zit, neznasam tunajsich
NetrebaPrzvk

Zdravim,
mojim problemom je okrem toho ze sa chcem vypisat to, ze neznasam tunajsich ludi, neznasam slovakov. Sam som slovak a hanbim sa za to.
Ludia v tejto republike sa nevedia spravat.
Von neda vyjst bez toho aby ste nestretli:
1. opiteho
2. vracajuceho
3. takeho ktory niekde moci (to aj cez den) absolutne nekultura
4. pluvaca
5. smrkaca nosa do travy
6. takeho ktory ide po ceste a do vetra nadava
7. nadavajucich ludi, 80% ludi same vulgarizmy (ako keby sa nedalo zaobijst bez nich)
8. vyhadzovacov odpadu na zem
9. asocialiov/fetakov
10. takeho co chce ohen/cigu
11. takeho co chce peniaze
12. zavidiacich ludi
13. kombinacia tychto osob

Clovek tu je odkazany na to aby sedel doma a vyhybal sa styku s ludmi.
Na dedinach je to relativne OK, aj to tam celkom dobre vyzera, pokial tam neziju cigani, ale v mestach katastrofa, spina, bordel.

Clovek tu ma krasny byt, luxusne byvanie ale naco to je dobre ked je obklopeny ludmi ktori sa nevedia spravat? Mozno uz len niekde v indii a kongu je to horsie ako tu.

Toto sa mi nikdy nestalo ci som bol vo Viedni(pozor je tam vela braTYslavcanov ktori tam robia bordel) alebo mnichove, berline... hockde uplna pohoda, clovek sa nemusi bat a tu nozik, teleskopicky obusok, kaser by mala byt zakladna vybava.

Videli ste metro v nemecku? Ked vidim ako vyzeraju u nas podchody a podzemne lokacie tak chvalabohu ze mi to metro nemame. Kedze u nas ked slovak vidi podchod hned co ho napadne ze je to zachod, smetny kos, niekde kde sa da pit a podobne.

Natupim do taxiku, taxikar mi z neznamych pricin zacne tykat, hresi na druhych a policajtov.

Je to strasna hanba ze tu ludia ziju ako prasata a ktomu vsetkemu sa este stazuju. Mozno keby tu polovica naroda nepila nefajcila nenadavala a miesto tv si precitala knihu nemusala by sa stazovat. No ludia tu maju prazdnu hlavu jedine co vedia su vyssie spominane veci a vraj chcu sa mat lepsie.
To by museli najprv zacat od seba, pozriet sa ako ziju.

Dobre koncim. Zivot v mestach je tu otrasny a nekulturny. Spravil som velku chybu asi sa tu da prezit len v malych dedinkach. Alebo vobec.

nnnuuu

A len taký tip, city musia ísť bokom, ak sa nechceš zblázniť alebo rovno robiť charitu. A keď ti bude smutno, tak si len povedz: lepšie je byť kráľovná ako smutný kráľ!

Mino1691

Aj v Slovinsku vodič sám zastane 10 metrov pred prechodom a úplne iná mentalita ako na Slovensku.Žiadne brány 2metrové pred domkami.Iná kultúra.

SKkaka

Nehantenludmoj aj sem by prišli tý radikáli keby sa im tu žilo lepšie ako v A a DE.A možno raz aj prídu sem čo povieš potom.

Rakusanka33

Ides Rakusko je uzasne :) . Ja som sa tam s muzom prestahovala a teraz tam uz zijeme aj s nasim synom chodi tu uz do skoly. Napriklad robim tu chyznu v hoteli a robila som chyznu aj na Slovensku . A poviem ti tak povyseneckych ludi co mi to davali pocitit ze len upratujem tak ako u nas na Slovensku som tu nestretla. Vsade krasne upravene domceky vsade cisto na prechode ta pustia nie ako na sk ze ta idu zrazit zabit ked maju niekoho pustit aj na zelenu!!! Hrozne autor temy nasu rodnu krajinu popisal bohuzial uplne do bodky. A je to smutne. Samy agresivny sofer, kazdy proti kazdemu,intrigy a podrazactvo na pracovisku a odpadky a spina. Nikomu tam nieje dobre

Nehanteludmoj

Neviem kde to zijes ty, ale ja zijem v peknom meste, som tu spokojna a nikam by som z nasho krasneho Slovenska neodisla, uz vobec nie do Rakuska alebo Nemecka. Pises ze tam sa citis bezpecne, to je asi vtip. Tolko vselijakej havede a psychopatov ktori zabijaju nevinnych ludi , to sa ti paci? Tak chod tam a zi si tam.

ides

TRINAST typov ludi je spomenutych tu v uvodnom prispevku a este si dovolim pridat strnasty typ cloveka a niekto prida aj dalsie :) A co si dovolim pridat, to su zazeraci a ohovaraci. Proste sedis v elektricke, pozeras von oknom a kdesi blizko teba utrapene zazerave p*ce, ktore ta uz rozoberaju riesia a posudzuju, pritom ta nepoznaju a hovno o tebe vedia. Alebo ini zazeraci. Cloevek si ide sadnut do kaviarne, do restiky a uz akysi debil nanho pokrikuje. Nema clovek pravo na svoje sukromie, spokojne sa najest, spokojne si kavicku a zakusok vychutnat? To ale musi mat stastie na ludi, aby tam nebolo ziadne hovädo, vtedy je to OK. Akoze tiez nemusim Bratislavu, ked to mam takto povedat, ale ludia sa tam sustreduju hlavne kvoli praci. Bezdomovci zase preto, lebo na bratislavskej stanici dostanu viac almuzny ako na malickych dedinkach, tak naco by sa unuvali inam, ked najviac sa im to oplati v tej Blave? Drogy, fetovanie, to vsetko, prostitucia, sranie a stanie v podchodoch... to tiez na dedinkach clovek nevidi, aj ked na malych dedinkach v okoli BA tiez mozu mat ludia svoje problemy. Jeden je sedliak jak vysity, kravy, svine, kozy a kone a traktor musi mat, sliepky mu kotkodakaju a kohuty kikirikaju o stvrtej rano, vedla neho ked si postavi krasny luxusny velikansky domisko nobl manzelsky par, div ich neporazi, ze ani sa nevyspia za tie kohuty, nedajboze este holuby aby niekto choval, tak to uz budu mat poosierany cely dvor psy a macky od susedov sa tam podhrabu a vyvencia sa na susedovom dvore, pohoda, preco nie, vsak kto sproste zviera nauci na poriadok? A smradlave prasce kvicia a krochkaju a smrdi cela dedina od toho. Alebo sa jeden dedincan da na taku robotu, ze pilit drevo s cirkularkou a potom to uz akoze brutalita, hucanie a bzucanie od skoreho rana do neskoreho vecera... a ziadne ticho a ziadny pokoj. Niekto zase musi chovat psy, hoväda, bojove plemena a co tam, ze hovädo niekomu decko dohryzie, kopu ludi dokalici... Nic moc ohladom susedskych vztahov, co sa rodinnych domov a dedin tyka. tam by som uz akoze vobec nechcela ist... Male mesta na Slovensku... malomestiacka nobl spolocnost, kazdy pozera len na to, kto ma koho rodicov. Nie si bohaty, tak si hovno, nemas nobl rodicov, si hovno. pozeraju na teba vsetci jak na hovno. To je velmi smutne, posudzovat cloveka podla rodicov. Ale bohuzial. Najlepsie zo Slovenska odist a uz sa nevratit. Rakusko je OK. S vynimkou hnusnej Viedne, ale ostatne casti su krasne. Ludia su k sebe ustretovi, ohladuplni, napomocni, usmievavi, pozitivne mysliaci vsetci. Ziadne zdute a namosurene ksichty ako u nas. Clovek sa hned citi lepsie tam.

meggy

Ja si na slovensko neviem zvyknut, takze viem o com hovoris. A to tu zijem cely zivot. Snazim sa ako viem, uz ma to aj parkrat nahnevalo ze v krajine ktorej som sa narodila sa necitim dobre, ale pochopila som ze inak to uz nebude...problem je ten, ze na slovensku sa necitim byt ziva, iba akoby som prezivala a nejde teraz o plat...sposob zivota akym tu ludia ziju a vobec vsetko, staci sa len pozret ako to tu vyzera...mam svoju krajinu ktora mi je srdcu blizka ale nie je to take jednoduche