Strašné zistenie

Príspevok v téme: Strašné zistenie
ppppomoc

Poznám jedno dievča, s ktorým mi je neskutočne dobre, máme kopu siných zážitkov a je pre mňa veľmi dôležitá. Tak mi napadlo pokúsiť sa posunúť náš vzťah o niečo vyššie. Zo začiatku to odmietala, proste vždy, keď som sa snažil dať najavo že ju beriem ako niečo viac (slovne, fyzicky) začala byť strašne strohá, zmenilo sa jej správanie a jasne odmietla, zo slovami že sa necíti na vzťah (inak má 19r). Tak som jej dal čas, prestal som s tým a po čase skúsil znova. Odvtedy sa náš vzťah zase o niečo posunul a viac sme si dôverovali, trávime spolu veľa času a postupne prišiel aj ten bozk. Ale hneď potom mi povedala, nech na to radšej zabudneme. Nechápal som prečo to robí, tak som sa jej spýtal, či sa jej nepáčim (fyzicky), vraj to tým nie je, vraj je to ňou samotnou a že sa preto nemám trápiť. Odvtedy to bolo na kolíske, raz akoby sme tvorili pár, inokedy sme zas boli \"len\" priatelia. Nevedel som na čom som. Strašne som to chcel zistiť až som sa nedávno dozvedel, že bola zneužitá. Povedala mi to sama. Strašné zistenie pre mňa, ešte dlho bude trvať kým to strávim. A teraz otázka pre vás. Ako sa k nej správať, ako k nej pristupovať, čo robiť, aby som sa jej totálne nezhnusil, ako riešiť vzťah? Ako jej vlastne pomôcť? Samozrejme už sme sa o tom rozprávali, ale ja jej chcem ukázať, aký môže byť pekný vzťah dvoch ludi ale som v bezradnej situacii.a neviem sa pohnut dalej. srdečne ďakujem za rady.

ppppomoc

Ešte raz ďakujem pekne za príspevky. Je to veľmi ťažké, to mi iste veríte, bojím sa že zlyhám, momentálne neriešime žiaden intímny vzťah, odvtedy ako mi to povedala, snažím sa budovať medzi nami hlavne dôveru, no... ťažko. Sme relatívne často spolu, je to všetko taká skúška, môžu sa stať len 2 veci, buď sa nám to podarí, alebo nie, ale najšťastnejší koniec by bol ten, keby som jej pomohol prekonať to, resp. by to prekonala ona - či už skončíme spolu alebo nie. Všetko je to teraz...ani to neviem popísať.

Meretseger

Neľutovať ju, nesnažiť sa nasilu s ňou o tom hovoriť, avšak keď na to zvedie reč sama, pozorne počúvať a opatrne reagovať, zas síce nie tak, chodiť okolo nej po špičkách, ale zbytočne sa nedotýkať tých najbolestivejších miest. Nuž a čo sa týka intímneho vzťahu, ten niektoré zneužívané nadväzujú až príliš ľahko, čiže potom je dobré trochu ju brzdiť, aby nemala pocit, že si ide opäť nabiť ústa, alebo až príliš ťažko, pretože sú presvedčené, že všetci muži sú hajzli. Niekedy, bohužiaľ, aj v stabilnom vzťahu, sa v niektorých situáciách môže vynoriť nepríjemná spomienka, ktorú môže partner úplne nechtiac privolať, tak potom sa mať fakt na pozore, pretože babu to môže riadne ochromiť, avšak ak je tam už dôvera, bude to lepšie.

ta3

musis byt len trpezlivy, ak ju skutocne mas rad, nemal by to byt problem, ked dievcina nadobudne 100% istotu v Teba, snad prekona to fobiu, zatial sa to v nej bije tuzba mat vztah aj strach a zly zazitok, no vyzera to nadejne, ked by vztah chcela, vela zien bolo v mladosti zneuzitych a mnohe z nich sa so spravnym muzom s tym dokazali vysporiadat, tak len trpezlivost, obidvom drzim palce

jedulka

drž se hodně nových zážitků.Dobrem přebíjíš zlo!Nic jiného se dělat nemůže a hlavně jí nelituj, nepotřebuje to.Potřebuje z toho škaredého "snu" vyjít ven, jestli mi rozumíš?

jedulka

poradím ti!Moc trpělivosti, moc lásky, moc pozornosti,nenech se odradit.Bylo jí moc ublíženo a než začne věřit bude to prostě běh na dlouhou trať.I když jí zvládneš, budeš mít problém, který se bude těžko řešit.Můžeš narazit na místa, kterých se jí dotýkal i ten násilník a tak ti na to bude reagovat zle!Dívej se, buď pozorný a na co zareaguje zle, to nedělej.Máš před sebou velmi těžký úkol, získat zpátky důvěru a přesvědčení, že né každý mužský je hovado!Nenechávej ji moc často samotnou, to pak moc přemýšlí a samozřejmě o tom co jí trápí.Připravuj pěkné zážitky,výlety do hor,dlouhé procházky a pozjištuj opatrně co a jak, vem jí do útulku pro psi a uvidíš podle reakce,jestli se jí oželí zvířátka,bude už na dobré cestě.

ppppomoc

kika1166 Ďakujem za rady. Vraj sa to stalo pár rokov dozadu a dokonca bola niekoľkokrát aj u psychológa. Bohužiaľ to vyzerá tak, že sa ešte úplne s toho nedostala. Neviem, či sa to aj dá, po niečom takom strašnom. Samozrejme sa na to teraz pozerám úplne inak, keď viem, ako to všetko je. Povedala mi aj to, že sa to v nej teraz všetko bije, na jednej strane by chcela vzťah, no na druhej si nevie predstaviť, že by mala fungovať vo vzťahu so všetkým čo k tomu patrí...chápeš. Len neviem, ako jej vysvetliť, dokázať, že mi môže veriť, spoľahnúť sa. Ja ju milujem a veľmi si prajem, aby sa to podarilo. A keď sa to nepodarí, aspoň jej chcem v tom pomôcť. Len keď nie som psychológ veľmi nezmôžem. Chcel by som zmeniť hlavne jej pohľad na mužov.

kika1166

Je mi to ľúto. :( Daj jej čas, počkaj, kým sa rozhodne sama čo vlastne chce, zatiaľ buďte len najlepší kamaráti, netlač na ňu v ničom, nech ti povie len to, čo chce ona sama. Ináč jej asi nedokážeš pomôcť, možno ak sa jej to stalo už dávnejšie a nevie sa s tým stále vyrovnať, tak jej možeš navrhnúť odbornú pomoc- psychológa alebo tak, ale to už asi v krajnom prípade, čo myslím, že nebude potrebné. Urobila prvý krok, keď ti to dokázala sama povedať a je to dôkaz toho, že ti plne dôveruje. Skús chvíľu neriešiť na čom ste, nechaj všetko tak ako je a buď jej oporou, pretože po takom hroznom zážitku to určite potrebuje. ;)