Kolika

Príspevok v téme: Kolika
Ester29

Ahojte, som uz zufala. Moj dvojmesacny syncek ma silne koliky. Strasne place takmer kazdy den, vzdy zacne tak okolo piatej. Snazi sa pritom vrtiet a kope nozickami, obcas vyzera, ze ma krce v celom tele. Niekedy mam az strach. Moja mama tvrdi, ze koliky su bezne a treba pockat kym prejdu same. Musi vsak byt nieco cim sa mu da pomoct. Budem vdacna za kazdu radu.

Zuzala

pri kolike velmi pomahaju BioLac Baby kvapky. Ja som ich davala 4.mesacnej dcerke, ktore mala obrovske problemy s bruskom

gastanko2016

ja som pri kolikách dávala malému espumisan kvapky a feniklový čaj. Tie kvapky čiastočne pomohli a vyprdkal sa. Ak to bolo už moc zlé, tak som mu pomohla rektálnou rúrkou.

LMarika

S najvacsou pravdepodobnostou je za tym laktozova intolerancia, ma ju takmer kazdy druhy clovek. Najlepsie je dat babatko vysetrit z odberu krvi, nech je diagnoza zapisana cierne na bielom a samozrejme, ze kym sa este zivi mlieckom, tak najlepsie riesenie je podavat enzym laktaza, ktoreho ma zdravy clovek dostatok, ale babatku s laktozovou intoleranciou chyba. Neskor ale bezpodmiencne vylucit laktozu zo stravy a kupovat len bezlaktozove mlieko. V opacnom pripade hrozi pre buducnost dietatku vysoka kazivost zubov, siroke spektrum traviacich problemov, slabsie nechty, padanie vlasov, osteoporoza... a z jednej intolerancie, ak sa nevhodna potravina zo stravy nevyluci, sa vyvinie kopa dalsich intolerancii a problemy nebudu mat konca-kraja. Dobra knizka je Alergia od A po Z, je tam aj kapitola venovana kolike a potravinovym intoleranciam.

cukrus

ja mam dcerku uz dvojrocnu a teraz maleho synceka, obidvom som davala kvapky coliprev
pri malej som vobec nevedela co robit, predsa len prve dietai, plakala a plakala :(, takze ked som ich nasla tak som bola rada ked sa to ustalilo, malemu brusku treba pomoct

veronika2468

my prave kolikujeme.. a nasadili sme kvapky Coliprev s enzynom laktaza.. citala som vela o nich.. vela mamiciek si ich chvali a som rada ze sa aj ja mozem pridat k mamickam ktore si ich pochvaluju :) prejavy koliky po nich pekne ustupuju.. a malej je viditelne lepsie...

mamaama

ahoj Ester, viem, aké je to utrpenie počuť malého plakať. mali sme podobny problem a môzem ti odporucit Humanu na koliku, ma tak upraveny obsah aby zmiernila priznaky. nam naozaj pomohla. celkovo na humanu nedam dopustit. drzim palce

LenkaB222

Ester, nam pomohli kvapky ColiPrev, obsahujú enzým laktáza, ktory pomaha travit nestravene zvysky materskeho mliecka alebo aj dojcenskej stravy, ktore sa hromadia v brusku babatka. Niekedy je prave to pricinou kolik. Masaze a svicenie nozickami tiez nefungovali. Tie kvapky ano. Viem, ze mnoho matiek nechce svojim detom davat kvapky alebo lieky hned od mala, no radsej, najma ak maju pomoct. navyse tieto su prirodne.

nefinka

ahoj ester, tvoja mamina ma pravdu, kolika prejde..mojmu zacala presne ked mal 3tyzdne a skoncili presne po ukonceni tretieho mesiaca. Niektoré deticky maju koliky slabsie, iné silnejsie. Pri slabších kolikach pomáha presne to, co ti pisala kočka podo mnou, nám to nepomahalo. Mohli sme masirovat pupikom od nevidim do nevidim a ziaden efekt. jediné co nam pomohlo boli kvapky sab simplex - samozrejme ze neostal uplne kludny, ale bolo vidiet, ze je mu lepsie..drzim palce

Ratka

ahoj Ester,
viem dobre, čo sú koliky malého dieťaťka. u chlapcov to býva horšie.
neboj všetko predje, náš malý má už 2 roky, ale užili sme si svoje. nechcem ťa plašiť, ale trvalo to do pol roka.
najviac pomáhajú masáže teplými rukami, alebo teplou látkovou plienkou,
jemné krúživé pohyby prstom okolo pupka(napr.krémom proti bolesti bruška - Pupík), priťahovanie nožičiek k brušku akoby cvičenie. vraj pomáha aj poloha na brušku, no u nášho chlapčeka to nepomáhalo, ba ešte viac plakal. hádam som ti trocha pomohla. treba len vydržať, neboj prejde to, aj keď viem ako veľmi ťa to trápi. veľa šťastia.