Nechcem žiť! Nebaví ma život

Príspevok v téme: Nechcem žiť! Nebaví ma život
zlomenaa

Ako sa s tým vyrovnať? Je to zlé, bolo mi veľmi ublížené. Včera som sa chcela hodiť pod vlak, môj život je v troskách, prichádzam úplne o všetko čo som mala, prichádzam o štastie a neviem a nemôžem to zastaviť, len stáť a len tak sa pozerať.

Mám 21 a prichádzam o všetko. Keď spím tak mi je najlepšie pretože nemusím vtedy rozmšlať, nemusím vtedy žiť nejak, len spať. Ale ťažko, aj ked idem neskoro spať tak keď čo i len otvorím oko tak ma už chytá zúfalstvo.

Revala by som s plných plúc, hrozne ma bolí srdce, vlastne akoby som ho ani nemala a akoby som tam mala vypálenú obrovskú dieru a tá ma tak bolí. Nemôžem robiť nič, absolútne nič. Nemôžem pozerať - cítim potom ešte väčšiu beznádej a väčší strach, hdbu tiež nemôžem počúvať - neexistuje, cítim sa pritom strašne, nemôžem ani pracovať aj keď ma nútia ale to sa nedá, nevládzem, nechcem, nemôžem. Nemôžem robiť absolútne nič, môj deň je že vstanem a skúšam prežiť kým idem spať. prechádzam sa aj 3 hodiny v kuse, potom zapíšem celú písanku tým ako sa cítim a že by som najradčej ani nežila.

Prajem si aby som sa nikdy nebola narodila. Je mi zle z tohoto sveta, nemám tu miesto, dobrý ľudia tu už nemajú čo robiť. Je to zlé. Mám vysoký tlak a každú chvílu závrate, bojím sa že čoskoro dostanem infarkt. Ráno ked sa zobudím chytá ma pocit zúfalstva ktorý trvá, potom plačem, revem. Ak sa dá, ak som sama, chcem revať z plných plúč a búchať do vankúša.

Keby som nebola taká zbabelá tak už dávno mám podrezané žily, ale ukryla som si tabletky od mojej maminy, užíva príliš silné lieky, stačilo by ich možno 5 a moje trápenie by sa tým možno skončilo. Nik nerozumie ako sa cítim. A hlavne nemôžem žiť, nemôžem sa vrátiť do života, keď idem von s kamarátkami tak po pol hodine plačem nad pohárom vína a ked sa vrátim domov tak sa cítim ešte horšie. NEmôžem sa nikde ani pozriet a ani na nikoho, všetko mi to pripomína.

Chcela by som stále iba plakať ale moje oči sú už tak unavené, nechcem takto žiť, ja enchcem vôbec žiť. Čo mám zo sebou robiť?

Prajem si aby som sa nikdy enbola ani narodila, hovorím si keby som aj prišla o nohy ale keby sa mi nezrútil celý môj svet :-(

Pred tým som nebola štastná, potom prišli tie chvíle a 5 rokov som si budovala svoj život, domov a všetko a bola som dokonale šťastná, vtedy mi ku šťastiu nič enchýbalo, vedela som len že s nechcem vrátit do starého života. Ale jeden večer a ja prichádzam o všetko. Neviem ako to mám vydržať kým sa to nevyrieši. Len kvôli tomu sa snažím nejak udržať pri živote, lebo chcem mať nádej že sa to vyrieši. Ale tá bezmocnosť, nemôžem robiť nič.

Všetci mi vravia aká som krásna, aká som milá a aká dobrá ale ja si tak nepripadám. Prečo, tu nieje nik pre mňa, tu nieje miesto pre mňa, pre mňa bolo posledných 5 rokov niečo ako odmena za to že tak rada ludom pomáham, tak kde som do pi... urobila chybu?? Komnu som tak strasne ublízila?

Neviem momentálne či prezijem tento mesiac. Ale ak naozaj o všetko prídem tak takto nechcem žit, naozaj nechcem. strasne ma láka niečo čo ma môže zabiť, cez cestu ked idem tak sa ani neobzriem či ide auto. iba ak idem s niekym. Neusmievam sa, iba nasilu. Nemožem si nájsť nič čo mozem robit. NErozumiem a nechápem co mám robiť :"-(

sante.

A tebe by asi aj stačilo, keby ťa konečne niekto počúval a možno aj pochopil, nie? Mne by to stačilo. Je mi všeobecne zle a rozmýšľam ako z toho von a možno to najjednoduhšie riešenie je to najsprávnejšie.

pandorica

Ale no tak!Česi majú jedno pekné príslovie: Pro jedno kvítí, slunce nesvítí.Tak šup šup, do plaviek a na kupalisko schladiť tie horúce hlavy!

rovnaka

ahoj...ja sa mam rovnako skoro ako ty...a neboj ja ta chaoem narozdiel od ychto komentarov co su tu...a lutovanie ?? ja to neberiem ako lutoavnie...su to jednoducho tvoje pocity...ja necidim tiez uz zmysel zivota...je to neopisateln a bollest ak ti niekto ublizuje a ty ho napriek vsetkemu milujes...nemam nikoho...ja to nevydrzim dlho toto vsetko....

jedulka

podívej se na to takhle.DÁVÁŠ POZOR! tady asi nebude nikdo kdo by ti nerozuměl.Jdi za psychiatrem, ani nemusíš moc mluvit a dá ti nějaké tabletky aby si se uklidnila.Jen na chvilku, než se uklidníš.Prožila jsem tak silný citový vztah, který byl ještě k tomu vzájemný, že stačilo aby ten chlap přišel do místnosti a aniž bych o tom věděla, přišli mě zimomraivky a věděla jsem, že je tady.On to cítil stejně.Po roce byl konec, z hodiny na hodinu.Bolest byla strašná, trvalo dlouho než to přešlo i když kvůli chlapovi bych se opravdu neházela pod vlak, máš rozum? No nic přešlo 7 let, už jsem měla jiný vztah a když jsme se takhle náhodou setkali, byla jsem ráda, že jsme neskončili spolu,ten pravej mi stál po boku.Tak se prober, za pár let to budeš opravdu vidět jinak.

Mexy

Psychiater...čo najskôr! ako som síce počula, že objednáš sa ale majú termín možno až o mesiac, ale snáď dokážu pomôcť v akútnom prípade aj skôr...

kiko12

psycholog ti moc nepomoze ...ten ti maximalne urci diagnozu.. pri tvojom pripade psychiater kedze mas uz nutkanie sa zabit..

kiko12

presne co si napisalo to aj ja prezivam ...ked spim mi je najlepsie ako keby som bol v inom svete sa mi snivaju pekne sny akonahle sa zobudim chyta ma strasny pocit ze ten sen skoncil a je tu tento hrozny zivot... nic nerobim som nezamestatny vacsinou som iba doma a hambim sa za seba... bol som sikanovani kvoli vzhladu ...ale zase narozdiel odteba sa zabit nechcem furt mam v sebe este malu iskru nadeje ze sa to vsetko zmeni ..nez tej iskri by som uz zit nedokazal...jedna vec viem ze to je tazke ale ked budes takto pokracovat privolas si nejaku chorobu za par rokov a umres...vacsina chorob je najma zo zivotospravy a psychiky co si budeme nahovarat...skus si najst nejaku nadej ze vsetko raz bude lepsie a zi dovtedy kym sa k tomu stastiu nedostanes...ja tak zijem ..a preto este stale zijem ..inak som uplny zakomplexovany skaredy chudak, odlud...

zewa

Hm.. A čo sa ti stalo, ze ťa to pripravilo o chuť žiť?
Psychológa si nájdi v zozname psychológov na stránke Slovenskej komory psychológov, ked si vyberieš nejaké mená, tak si to hoď do googla, väčšina už má svoje vlastné stránky a vyber si podľa sympatií alebo ešte popozeraj na nete referencie. Potom len zavolaj, povedz že máš psychické problémy, že sa chceš objednať. Prípadne sa opýtaj s akými poisťovňami má zmluvu (aby si to mala zadarmo).