Kde robim chybu?

Príspevok v téme: Kde robim chybu?
MojaPrezyvka

Moj problem:

Mam 165cm a 51-52 kil stale mi to skace. Kazdy den sa rano korculujem hodinu - vo vysokej intenzite. Niekedy chodim aj podvecer.
Moj jedalnicek:

Ranajky - 2 lyzice ovsennych vlociek, 2 lyzice psenicnych otrub, za hrst mandli, skorica, lanove semienka, med, trocha kokosoveho oleja a zalejem horucou vodou.

Desiata - vacsinou ovocie (melon, marhule, broskyne atd..)

Obed - salat z rajcin a ladoveho salatu k tomu bud kuracie maso na kokosovom oleji alebo tuniak vo vlastnej stave..alebo si to dam so sosovicou ci fazulou, pripadne salat s tofu. Robievam si aj polievky sem tam

olovrant - balkansky syr s rajcinami..alebo ovocie

vecera - to iste co obed

Zo stravy som vylucila chlieb, cestoviny, ryzu a zemiaky(vylucila som ich pred 3 mesiacmi kvoli tomu ze som isla na operaciu, nemohla som po nej sportovat par tyzdnov a nechcela som pribrat).
Ako prilohu mam zeleninu. Nejedavam bravcove ani hovadzie maso len kuracie uz cca 9 rokov. Z "masa" jem len ryby, krevety, tuniaka v konzerve a sem tam to kuracie maso.

Takto sa stravujem a sportujem cca 2 mesiace...schudla som LEN jedno kilo!!! Ani za nic to nejde pod tych 50 kil proste...ja uz neviem co mam robit. Som zufala, sladkosti nejedavam, nahradzam ich ovocim ani zmrzliny ani nic...ked vidim ako moji kamarati, priatel laduju do seba a ja si stale odopieram a nema to ziadne vysledky je mi do placu!!!
Ked vidim co niektore baby jedia, vobec nesportuju a maju ploche brucho a tensie nohy ako ja tak som z toho uplne frustrovana:(

Vcera a dneska to na mna dolahlo a normalne som sa prezrala sladkostami a chlebom..teraz mi je zo seba zle, citim sa velko:( Neviem uz co mam robit.
Rozhodla som sa ze to korculovanie si od zajtra zvysim na dve hodiny rano a podvecer si dam tristvrte hodinu - kazdy den. Uvidim ake to bude mat vysledky. Prosim, ak sa tu do toho niekto rozumie a vidi ze robim niekde chybu..skutocne prosim poradte mi. Dakujem.

Laura93

prečítaj si:

Radšej menej a častejšie
Ďalším dôležitým faktorom, ktorý rozhoduje o efektivite cvičenia, je dĺžka tréningu. Mnohí sa mylne domnievajú, že je lepšie odtrénovať vyčerpávajúce dve hodinky ako jednu viackrát v týždni. Opak je ale pravdou. Po zhruba hodine cvičenia sú už svaly unavené, takže tréning stráca na účinnosti. Rozdeliť si záťaž na viacej tréningových jednotiek je preto z tohto hľadiska lepšou voľbou. Nechcite vždy odcvičiť všetko, nie je to nevyhnutné. Trénujte naplno do 90 minút a čo nestihnete, doženiete nabudúce.

Ja by som urcite nechodila na tie korcule kazdý den a uz vôbec nie 2 krat za den, mozno sa ti to nezdá ale nie je to pre telo dobré, pretoze tvoje svaly musia byt velmi pretazené a tym padom nastava opacný ucinok...preto nechudnes..svaly si musia aj oddychnut ale u teba nemajú šancu, kedze ty im to nedoprajes

MojaPrezyvka

odpovedam

asi mas pravdu, aj ja si uvedomujem ze mi to pekne zacina liezt na mozog.. To s tym sportom to je vazne pravda? Staci mi teda hodina denne? Alebo kebyze si to rozlozim? Hodinu rano a hodinu vecer?
A teda co odporucas, co by som mala jest?

MojaPrezyvka

Laura93

Takto ze kazdy den nie dlho, to asi mesiac..ale sportujem uz dlho dlho...v zime zvyknem vynechat lebo posilka ma moc nebavi..

odpovedam

Precitala som si letmo diskusiu. Preboha, len nerob to, ze budes jest len zeleninu a ovocie! To obsahuje silne kyseliny a umries na zlyhanie obliciek a ani to nebdues citit. Fakt neblbni! Aj tak su to prevazne sacharidy, z toho ani nahodou neschudnes.

Rovnako tak kardio trening dve hodiny denne budu bezvysledne. Uplne staci intervalovy trening tak, ze 3x5 minut vysoka intenzita a medzitym jednominutove pokojne intervaly. Tych cca 20 minut ti na to uplne staci.
Fakt z toho, co citam, mam dojem, ze si posadnuta svojim vyzorom a problem nebude v tvojom tele, ale v tvojej hlave. Skus si na sebe vazit to, aka si a uvedomit si svoju hopnotu cez nieco ine ako postava. Budes cely zivot potom nestastna a iba sa obzerat v zrkadle.

A este k tomu chlebu a sladkostiam, dva kilogramy z toho nepriberies. Skor pojde o hormonalne zadrziavanie vody v tele. Fakt neblbni...

MojaPrezyvka

Laura93

Tak to mas fajn, ze aj prilohy si davas asi aj chlieb a take a drzis si vahu. No a ked len 3-4krat do tyzdna sportujes..to sa tes ze mas 53kil. Ja sportujem kazdy den bez vynimky. Prilohy nejedavam, ani chleba (len tieto posledne dva dni ale to bolo zlyhanie)a vaha mi stoji na tych 51-52, neviem neviem co by so mnou bolo kebyze si davam aj prilohy kazdy den a cvicim len 3-4krat a este aj sladke si dam..

MojaPrezyvka

Maoam

No ved ja som jej to vravela ale ona na mna pozera ako na sibnutu, lebo ona ma 57 kil a je si co chce, kedy chce..Inak z tym chlebom nemavam inoekdy take problemy ale teraz boli rodicia prec a doniesli odtial take dobre dzemy ze to sa nedaa..tak preto ma to tak laka. Tyzden som bola sama doma a stravovala som sa na jednotku. Ziadne sladkosti som doma nemala, vsetko som povyhadzovala ked odisli, no a ked prisli, priniesli tie dzemy, cokolady, cukriky..ach
Dala som si teraz par marhul tak ma to trocha upokojilo..ja som asi fakt vadna..
Dakujem ti inak ze mi tu odpisujes, ze mas trpezlivost.

Laura93

takze môj jedálniček:

na ranajky zvyknem jest ovsené vločky zaliate horucou vodou alebo mliekom do toho nejaké ovocie, škorica, alebo jogurt

na desiatu vacsinou ovocie, alebo jogurt so slnecnicovymi semienkami

obed jedávam vacsinou to co je doma navarené, cize aj polievka vacsinou nejaká zeleninová a potom druhé jedlo..normálna porcia ako sa patrí :D

olovrant: nejaká zeleninka, alebo ovocie, jogurt, kúsok čokolady nad 75%

na veceru jedavam vacsinou vzdy nejaku zeleninu so syrom, alebo tvaroh, biely jogurt, cotage cheese

a pred spanim ked mam hlad tak si dam bud mrkvu alebo pohár mlieka (niekedy s kakaom)

ja jem vsetko okrem: mastných vyprazanych jedál (hranolky, rezne, klobasy, slaniny, chipsy, vyprazany syr, hamburger, parky, salamy ) uz ani neviem ako to chuti..asi 5 rokov som to nejedla :D

dalej vôbec nejem rôzne keksi, pernííčky v čokolade, cukríky, lizatka, presladené musli, kremeše a podobné tazké kolace a torty, smotanové nanuky a jogurty, dobošky ako horalky, sladké tyčinky ako 3-bit, Deli...

jediné sladkosti čo si hocikedy doprajem bez vycitiek sú : ovocná zmrzlina, horká čokolada, ovocny jogurt, sušienky BeBe, puding bez cukru, vsetky druhy ovocia (ci uz susene alebo cersve), domáci ovocný koláčik, palacinky bez tuku

a co sa týka toho pohybu: na korcule chodím 3-4 krat do tyzdna a vydrím tych 70 min. v pohode ( citala som ze viac by sa ani nemalo lebo su potom pretaze svaly)

a kazdy den chodim cca na 90 minutove prechadzky zo psom, pri tom si aj zabeham :D

a kedze ja sa zdravou stravou zaoberam uz 4 roky, tak energetické hodnoty uz poznam asi naspamat..tak ja si uz ani nemusim pocitat kalorie, viem presne co kolko ma a prepocitam rychlo v hlave ... denne zjem priemerne tych 7 000 KJ niekedy trochu viac, inokedy menej podla toho kolko mi chuti