pom;zte

Príspevok v téme: pom;zte
ju

Moja takmer 4/rocne dcerka, zacala soplit pred tyzdnom, chripiet tiez.Teplotu mala 3 dni 37.5. Zacala som jej davat homeovox, olynth sprej do nosa, Brufen . Zo skolky je tyzden vybrata co jej strasne chyba.Uz som sa tesila ze na buduci tyzden pojde do skolky. Teploty nema nastastie, ale vcera v noci zacala akoby stekat. Dnes cez den parkrat zakaslala, teplotu nema, ale zase je zachripnuta. Co stym? Poradte prosim nieco. Zijeme momentalne v Anglicku, kde je problem s antibiotikami / anglicky lekar ich pri takychto problemoch u dietata velmi tazko predpise, lebo prenich je to nic co prejde. Co je pekna blbost. Jasne ze netreba decka prepchavat antibiotikami ale... Esteze tu mame cesku lekarku.A mam antibiotika aj doma donesene zo Slovenska, ale ked nebudem musiet naozaj nerada by som ich pouzivala.Poradite mi co by som mohla urobit alebo vyskusat, aby sa mala mohla nabuduci tyzden vratit do skolky?Diki

alti

Ten olej tiez moze byt, lepsie ako nic. Kalcium /vapnik/ ma aj protialergicke ucinky, takze by mohol byt prevenciou na pripadny opuch.

Alternativa

A bolo by dobre, keby v noci nebola mala sama v izbe. Ak je to fakt laryngitida, moze dost k rychlemu opuchu sliznic a treba hned lekarsku pomoc. To Ta nechcem strasit, len treba so vsetkym pocitat. Moje obe deti mavali laryngitidu, ani raz to nepreslo do kritickej formy. Dolezite je to zvlhcovanie vzduchu.

Alternativa

Ten stekavy kasel je typicky pri laryngitide /dufam, ze je to spravne gramaticky/. Je to dg na alergickom zaklade. Zvlhcuj v izbe malej vzduch, odstran kvety z jej blizkosti, nedavaj pit bublinkove mineralky, nic chladne. Stary babickovsky recept je mast /najlepsie husacia alebo kacacia/ na pijavy papier a na hrud /zabalit napr. satkou/ na noc. Zabalit hrdielko.

Veronika L.

No ja by som bola s tym Brufenom trosku pockala, pokial viem nie je dobre davat na taku nizku teplotu tabletky od horucky lebo s takou nizkou teplotou by malo bojovat telo samo a tabletky by sa mali nasadzovat az od 38 pokial mam spravne info od doktorky. Potom to liecenie dlhsie trva, ono nie je dobre hned nastopat deti ani dospelych liekmi lebo telo si potom nevytvori dostatnocne protilatky a aj to liecenie trva dlhsie. A pokial je to len o tom sopleni. Ja by som antibiotika zatial nedavala a ak trosku kasle moze to byt len podrazdene od toho soplika ak jej steka, ja by som ntibiotika nasadila az keby ten kasel ziskal intenzitu lebo to moze byt len podrazdene od soplika alebo aj od tych kvapiek ktore jej davas proti nadche, ale to je len moj osobny nazor. Tak neviem.