Som zufalec

Príspevok v téme: Som zufalec
tomasko123

dobry den ...rad by som opisal moju situaciu...mam skoro 21 rokov a som uplne zakomplexovany chudak ak sa tak mozem nazvat...ked som mal 12 rokov zacal som s jednym sportom v ktorom som velmi vynikal a hovorili o mne ako o velkom talente treneri sa na tom zhodovali ...vsetko bolo premna super sport bol premna Number one...miloval som ten sport , bol som velmi oblubeny aa aj trochu namysleny tak zdravo sebavedomi v skole som mal zvacsa same jednotky na vysvedceni do strednej skoly...akonahle som nastupil na strednu skolu zacali sa moje problemi aj s akne ...kedze som bol utlejsej postavy a taky nepriebojny casto si domna doovolovali spoluziaci..naco som nebol nikdy zvyknuty a nevedel som co mam robit. dalej to pokracovalo vysmievanim z mojho vzhladu akne, hnusny ksicht atd...proste ked sa na seba pozriem do zrkadla je to hruza aj ked si odmyslim akne...ja neviem proste povedalo mi par ludi ze som skaredy...a dost ma to polozilo kedze som si to o sebe myslel uz davno..a prestal som zo vsetkym ...so sportom , so skolou uz ani nemam kamaratov som rad sam....vacsinou som sam doma iba nic nerobim som nezamestany ..odisiel som z vysokej skoly.. chodil som ku psychologovi ktory mi nameral vysoke IQ ..tesne nad priemer ....ja si vycitam vsetky neuspechy v zivote asi 95percnet len kvoli svojmu vzhladu...som s tym zmiereny ze ostanem nazvdy sam a nikdy mat nikoho nechcem ani..ja neviem co mam zo sebou robit ..keby som vyzeral normalnejsie a ludia sa mi nesmiali bol by som uplne inde so sportom mozno aj vrcholovo .... aj tie vysledky co som mal v skole by som mozno dal vysoku skolu...ale toto ma brzdi a som len kvoli mojmu vzhladu nepriebojny...mozno si poviete ci som nejaka baba ale ked ste na posmech okoliu ze ako vyzerate tak to vie cloveka polozi...najlepsie sa citim ked som sam pred od ludi ....samozrejme mojim rodicom sa to nelubi ale ja saa uz tazko zmenim ....zabit sa nechcem ani som na to myslienky nemal...vratit sa k sportu to nechcem ani do skoly ...som zvedavy kde si najdem robotu a kto ma vlastne zamestna ...rano vstanem a citim to ze vstavam iba preto aby som videl zapad slnka skoro stale som doma iba-----............prosim poradte mi co mam robit??????????

tomasko12

graceav ...poznas ten pocit ??? mas tiez taketo problemy sama so sebou ?? ...ja nechcem byt nejaky krasny...ja chcem vyzerat normalne ako vacsina ludi...peknych ludi jemalo..a necitit sa trapne ked niekam idem a premyslat nad tym boze to zase budem vyzerat :/ ja som kvoli tymto problemom pouziVAL aj make up aby som si to nejako zakryl a samozrejme vsimlo si to okolie a mali blbe reci ...som s tym aj prestal dokonca si o mne myslia kamosi niektori ze som gay kedze som ani babu nikdy nemal....a doma co tu mam ..mamu nemam ...a byvam s otcom co ani doma skoro vobec nie je tak som cele dni sam doma ..pomaly si na to zacinam zvykat ...

takajedna...krivy chrbet mam aj ja ale mam tolko tych veci ze to ma ani nezaujima ..krivy ho mam aj preto lebo chodim zhrbeny a zahladeny do zeeme ked idem kvoli hamblivosti..s tymi jazvami su dost male ale je ich dost...ja som na to pripraveny ked si niekde najdem robotu ze budem dokonca zivota byvat saam ..a aani mi to neprekaza da sa na to dobre zvyknut..ja sa nelutujem ja iba opisujem moju situaciu tak to je...a je to dost neprijemne..zufalec som preto lebo nevidim nic do buducnusti...a co sa tyka bab nikdy som nemal ani kamosku a nieto frajerku a uz mam tolko rokov som strasne zakomplexovany....

takajedna

jeden moj kamarat ma tiez jazvy po akne, nie je ziadny krasavec, ale ide s neho velmi pozitivna energia,je stale usmiaty a preto ho ludia maju radi, ci uz baby alebo chalani...kvoli vzhladu sa netrap...je skoda, ze deti a povrchni ludia s teba spravili cloveka bez sebavedomia, kt. nedokoncil ani vysoku skolu, skoncil so sportom- urcite si sikovny...ja len nechapem preco si sa dal? preco si im spravil taku radost, aby s teba spravili nejaku neschopnu trosku? trosku sa vzchop a sprav svoj zivot krajsi zacni sa zase venovat sportu, dostuduj skolu, zamestnaj sa, usmievaj sa, bud pozitivne naladeny a takto budes spoznavat ludi...
ja som bola na zakladnej na tom podobne ako ty tiez sa mi vysmievali posahane decka,bola som skareda,mala som akne, ale povedala som si, ze raz povedia vau, to je ona??? a dokazala som to, nenechala som sa zlomit...takze zi, nebud len doma lebo tym nikdy nic nedosiahnes a nevzdavaj to so sportom ani so skolou lebo je to velmi velka skoda...mysli na to, ze ludia maju vacsie problemy ako ty a bud rad, ze si zdravy a mozes plnohodnotne fungovat...si mlady clovek a o par rokov si budes buchat hlavu o stenu,ze si svoju mladost presedel doma a prisiel si o tolko moznosti...
inak ja mam napr. krivy chrbat a su dni kedy ma to hneva, ale napriek tomu nesedim doma, chodim aj na kupaliska a s vysoka kaslem na to co si kto o mne mysli, ved predsa nebudem doma sediet cele dni len preto, ze som ako paragraf :D
nerob zo seba zufalca a hlavne sa nelutuj!

graceav

ja chápem, že ťa ten vzhľad brzdí.. poznám ten pocit. ale práve v tom je podľa mna odvaha. ked človek premáha sám seba. áno, ľahšie sa človeku žije, keď je krásny, ale môže o tu krásu náhle prísť a potom stráca zmysel života.. lebo všetko budoval len na nej. a je niečo viac než krása vonkajšia.

graceav

no neviem.. ako z toho čo si tu popísal, je naozaj niečo, že žiješ. no mna by takéto udalosti asi viac nakopli. píšeš,že "asi" zostaneš v takom nudnom živote aký vedieť.. no je to len o tvojom rozhodnutí.

tomasko12

s tymi kamaratmi som to myslel tak ze sa s nimi bavim obcas chodim von ale fakt vinimocne....zase rad ich moc nemam to je pravda....

tomasko12

graaceav...na zabitie niesom ani by som sa nechcel zabit...tak mozno az tak zle na tom niesom ...ked som bol maly som bol kvoli jednej chorobe 2 mesiace v nemocnici..a dva dni v kome.. prezil som len vdaka nahode...pred 4 rokmi som bol na slepaku a keby som dosiel rano bolo by asi po mne kedze to bolo uz na prasknutie...vecer ma hned aj operovali...pre toto co som zazil sa nechcem zabit....samozrejme viem ze su isto na tom storazy horsie ludia aj ludia v mojom veku umieraju na choroby :(...ze riesim taketo banality je smiesne ...ale vazne ma to brzdi v zivote chodil som ku psycchologovi a nameral mi nadpriemerne IQ ...aj dalsie vysetrenia boli v poriadku nezistil mi ziadnu poruchu ..tu poruchu mam v hlave...po pravde poviem ze som rad sam a nevyhladavam rad ludi aj tak ako mi ublizovali ...oni mali z toho zabavku a ja som trpel..ostalo mi par kamaaratov ktorych mam rad a asi ostanem pri tom nudnom zivote ...keby som vyzeral normalnejsie zivot by bol krajsi .a od toho vzhladu sa odzrkadluje moja hamblivost a nepriebojnost v zivote..ako som pisal 95 percent mojich neuspechov je kvoli vzhladu ....ostatne povahe , pristupu.....

graceav

čo sa týka jaziev a vyrážok, to nechaj na kozmetičku. pozrie sa na to a poradí ti.
všetko je predovšetkým o sebaprijatí. ako si aj napísal, ak človek nemá rád sám seba, nemá rád ostatných ľudí. nenechaj sa ovplyvnovať. ak človek nevie byť telesne slobodný, duchovne môže byť vždy. ty sa môžeš v sebe rozhodnúť, že si to nebudeš všímať (aj ked spočiatku budeš)...
ja spoznávam z toho čo tu píšeš a ako píšeš to, aký vôbec si. že si uplne normálny chalan. a to všetko čo máš v sebe si nechávaš pre seba.
dávaj čo najviac zo seba. to,že si na svete nie je len tak.
ja verím, že Niekto ti ten život dal a chcel ťa tu mať pre niečo

tomasko12

ja som tomasko123 len sa mi nechcelo prihlasit ...graceav...ako hovorim akne a jazvy je moj okrajovy problem ...moj problem je celkovo moj vyzor ktory neni dobry :/ mam problem vyjst na ulicu bez siltovky alebo niecim cim sa zakryjem.. ....ja sa s tymto seriem asi 6 rokov ...pojdem v najblizsej dobe vyhladat kozmeticku nech nieco so mnou urobi...uz nikdy nebudem taky ako predtym ...mne by zmena prostredia nepomohla ...lebo vsade sa citim zle ale doma sa citim najbezpecnejsie a najlepsie....nevidim nic v sebe v buducnosti... so sportom som prestal uplne a uz ho nechcem ani vidiet....som bol dost hamblivy a toto vsetko tu moju hamblivost znasobilo....mozno toto co tu pisem si o mne pomyslia ze som nejaka baba alebo co ...ale nepochopia to ludia co to nezaziju ...aj to ponizovanie kvoli vzhladu a potom si je clovek hrozne neisty sam sebou ...ked clovek nema rad sam mseba ...potom nema rad aj ludi okolo ...fakt citim take prazdno akoby som zil len pre zapad slnka...furt doma ...chodim iba tam kde musim kedze su prazdniny nic nerobim len doma sedim a nikde ani chodit nechcem lebo sa hambim...strasne pocit ...k tym jazvam co je podla teba najlepsie ??? nejake kozne vyplne ??? ...nechcem mat dokonalu plet alebo take nieco ale asdpon vyzeraz k svetu ...jazvicky na tvary ma mnoho ludi ...ale je rozdiel mat 10 20 ....150-200...:/

graceav

je to u mna asi rok, čo sa mi na tvári objavilo výrazné akné. v 24 rokoch som s niečím takým nepočítala. dôvodom bolo, že som prežívala úzkostné stavy.. a k tomu mi začali veľmi padať. to, že som to nevedela ovládať ma ešte viac sužovalo a tak akné bolo horšie a vlasy padali stále viac.
zanechala som školu preto, lebo som to nezvládala psychicky.. ale som sa neuzatvorila pred svetom. veľmi mi pomohla zmena prostredia. tí, čo ma poznali ma nespoznávali a to ma ubíjalo.. šla som teda do spoločnosti ľudí, ktorí ma predtým nepoznali a tak ma prijali ľahšie. ich prijatie ma začalo oslobodzovať od negatívnych myšlienok a teda vnútornej nespokojnosti a napätia.
tam vonku, čaká na teba kopec ľudí. a ty im máš toho veľa čo dať.
už je to rok, a moja zmena vzhľadu ešte celkom nenastala. ale zlepšila sa. najskôr to boli všetky vyšetrenia, ktoré som absolvovala (nič mi nezistili), potom vnútorná očista tela a s tým očisťovanie psychiky(od negatívnych myšlienok, ktoré sú tak zbytočné a škodlivé). chodila som aj ku kožnej, ale z jej strany to vyzeralo tak, že mi pomôže jedine roacoutane alebo antikoncepcia. čo som rázne odmietla.
pred týždnom som bola u kozmetičky. urobila mi mechanické čistenie pleti (čo som si myslela, že bude horšiee) a k tomu diamantovú mikrodermabráziu s ultrazvukom.. a to bolo niečo! k tomu mi dala nový krém, lebo ten čo som použivala len trápil moju pleť.. a ona sa začala skutočne uzdravovať.
chcem ťa povzbudiť, naozaj výjdi von medzi ľudí. lebo oni ťa vážne potrebujú, proste si nenahraditeľný :) športuj, aj sám, ak chceš, chod do prírody, obmedz mliečne výrobky, veľa bielej múky, oleja, cukru, soli.. nehanbi sa ísť ku kozmetičke. bude to trvať nejaký čas, aj dlhší, kým sa to všetko upraví, ale maj trpezlivosť a mysli na to, že budeš zdravý chlapec, ktorý sa bude cítiť dobre a vyrovnane :)
to, čo prežívaš je ťažké. akné vie človeka (zdanlivo) pripraviť oveľa, možno necháva jazvy, ale aj ťa vnútorne veľmi posilnuje. napr. aby človek v namyslenosti a márnivosti v kráse nestúpal kamsi mimo realitu.
chlapček, hlavu hore. začni pomaly, postupne a hlavne s odvahou vstať a ísť