Zlomenina clenka

Príspevok v téme: Zlomenina clenka
mil4n_11

Zdravim, rad by som vedel, ak s tym mate skusenosti, ze ako asi dlho budem musiet mat sadru ak mam na lavej nohe prasknutu kost na vonkajsom clenku a zlomeninu vnutorneho clenka. Nehoda pri futbale... Uz tyzden mam dlahu a v pondelok by mi mali dat sadru, operacia nutna nie je, ako dlho sa to lieci dokopy? Viem, ze k sportu sa tak skoro nevratim, ale ako dlho asi bude trvat, kym budem mat sadru? Zavisi to od zlomeniny a kazdy to ma inak alebo ako to chodi? Este sa mi nikdy nestal takyto uraz, preto nemam skusenosti. Rad by som vedel, ci aspon v polovici augusta uz budem bez sadry. Ak nie, neexistuje nejaka moznost, ako urychlit liecbu?
A este jedna otazka, ak som pred 2 dnami bol na kontrole a podla rontgenu mam tu kost bez posunu, co je dobre, uz nehrozi, ze pri dalsom rontgene v pondelok zistia opak? Lebo nohu mam vklude a nic s nou nerobim, nijak ju zatial nenamaham. Bojim sa, aby mi este nakoniec nenadelili operaciu...

Dakujem

KatkaL

Ahoj, ja som mala zlomený členok pred polrokom a stále ma bolí, hoci nemám už sadru veľmi dlho, doktor mi odporučil Wobenzym a aj kamoška ho brala pri úraze a citila sa lepsie, tak idem na to

swistica

Kedze ide o temu z r. 2013, tak zadavatel ma uz clenok iste v poriadku. To len troll zase vytahuje stare temy, aby si robil reklamu na vyzivove doplnky.

dratha87

tak isto rataj mesiac dva sadra, bude sa vidiet ako sa to hoji. hlavne vela vitaminov aj co sa klbov tyka a oddych a myslim si, ze to pojde

Vladimirko

zdravím,pred 2 týždnami som si zlomil členok najprv mi dali dlahu a za 3 dní som mal isť na sadru a teraz mam sadru chcel som sa opýtať či je dobre ked mam nohu volnu v sadre je to dobre? bolesti už vôbec nemám.....dakujem

mil4n_11

Tyzden mam dlahu, ale sadru mi daju az zajtra, lebo tento tyzden bol este opuch, tak nemohli dat sadru. Ak ju budem mat 5 tyzdnov, to uz bude 6 tyzdnov od urazu. Viem, ze este dost dlho potrva rehabilitacia, ale rad by som este cez prazdniny niekde isiel, hoci s ortezou na clenku a hlavne aby som mohol ako-tak chodit, lebo so sadrou na nohe tazko niekde pojdem a chcem, aby to uz konecne rychlo zbehlo...
Na operaciu som ist mohol, ale aj nemusel. Nie je vraj nutna, ze to nie je az take vazne. Vnutorny clenok lahsia zlomenina a z vonkajsej strany mam prasknutu kost. Bolesti mam iba sem-tam, niekedy vystreluju az do celej nohy, ale inak sa to da. Moze to byt aj z natiahnutych vaziv...

wowo1

6 tyzdnov sadra, potom dlaha flexna. to je maximum podla hojenia kosti. Potom este bolest 3 -5 tyzdnov....no a uvids ci kompikacie a opuchy. to mozes mat rok a aj viac .Podla veku a imunity.Nezatazuj nou ani potom aspon pol roka .operacia bola?