Stále mám afty

Príspevok v téme: Stále mám afty
biela mačka3

Mám taký problém, že dosžť často sa mi tvoria afty, našla som aj článok cez google, že príčin môže byť viacej a vraj je to problém s imunitou. Okrem toho mám často kútiky. Zajtra pôjdem k obvodnej, lebo neviem, ku ktorému odbornému lekárovi s tým mám skočiť - či teda k tej alergologičke, alebo ku kožnému, či nebodaj k zubárke? mMne stačí, že mám pred menštruáciou, alebo jednu noc nespím, prípadne sa kusnem a hneď mi vybehne aft. nedávno som dojedla tie pivovarské kvasnice a napriek tomu sa mi aft objavil. Ak keď napríklad keď jem vitamín B kvôli pleti, tak práve vtedy sa mi plať zhorší. Tak neviem, čo by pomôže. Asi si budem musieť nosievať so sebou slamky a nepiť v kaviarňach a inde z cudzích šálok, možno som niečo chytila.
Tento rok mám aftu v ústach od začiatku marca už piatykrát.

vitavi

Ak myslíš kvôli baktériám mliečneho kvasenia, na to máš lepšie jesť kvasenú kapustu. Tá nezahlieňuje a neobsahuje problematický mliečny tuk a mliečnu bielkovinu.

biela mačka3

ja mliečne mám rada - ale vraj kefír pomáha, takže acidofilné mlieko by som asi mala piť, aj keď je to mliečny výrobok

vitavi

Stratu B vitamínov spôsobujú sladkosti. Takisto i stratu imunity.
Vyhýbaj sa im a obmedzuj i mastné a mliečne produkty.
B vitamíny sa nachádzajú v obaloch obilnín, tak ich jedz aspoň 50 % z celkového množstva stravy , je ich dostatočne veľa druhov a budeš mať pestrú stravu. Chuť na sladké ti odpadne.

riešenie?

Zubná pasta Parodontax a Corsodyl 0,1% roztok - kúpiť v lekárni.
Umývať zuby pastou Parodontax 2x denne + vyplachovať ústa 2x denne Corsodylom po umytí zubov. Jednoznačne pomôže.
Nejesť sladkosti.

biela mačka3

tak další pondelok idem k alergologičke - inak čakala som vyše hodiny aj u obvodnej - poradila mi probiotiká, som si kúpila za sesť euro, najprv mi núkali v lekárni za 14, ale pri zárobku dve eurá na hodinu brutto si také niečo nemôžem dovoliť, tak som vzala tie za 6 nakoniec

Andyčatko4

Aj ja som mávala dosť často afty, ale ak cítim že sa mi robí aft tak som si ho vždy natierala Tee tree olejčekom, čo je dosť nepríjemné ale dá sa to prežiť. Skús si častejšie meniť aj zubnú kefku a tak. Je to imunitný problém. Zájdi za lekárkou a nech ti predpíše nejaké vitamíny:) Držím palce.

ewwlína.

aj mne sa tvoria často afty. hádam každý druhý týžden mám nejakú. niekedy sa ani poriadne nemôžem najesť. A popri tom mám všetky vyšetrenia OK. AJ kútiky mávam. Poradím ti dobrý krém, predpísala mi ho kožná. Ak mám kútik, raz-dva krát natrem a je preč. PIMAFUCORT, je fakt super. ( dúfam, že mi názov nezmažú, veď ide o pomoc zúfalému človekovi ).

Na afty mi nič nedala, len nejaký gel na umrtvenie aby som sa mohla najesť, ak mám tú aftu fakt bolestivú. Pred jedlom natrem a ako tak to potom ide.Ale ten názov neviem teraz.