Stále mám afty

Príspevok v téme: Stále mám afty
biela mačka3

Mám taký problém, že dosžť často sa mi tvoria afty, našla som aj článok cez google, že príčin môže byť viacej a vraj je to problém s imunitou. Okrem toho mám často kútiky. Zajtra pôjdem k obvodnej, lebo neviem, ku ktorému odbornému lekárovi s tým mám skočiť - či teda k tej alergologičke, alebo ku kožnému, či nebodaj k zubárke? mMne stačí, že mám pred menštruáciou, alebo jednu noc nespím, prípadne sa kusnem a hneď mi vybehne aft. nedávno som dojedla tie pivovarské kvasnice a napriek tomu sa mi aft objavil. Ak keď napríklad keď jem vitamín B kvôli pleti, tak práve vtedy sa mi plať zhorší. Tak neviem, čo by pomôže. Asi si budem musieť nosievať so sebou slamky a nepiť v kaviarňach a inde z cudzích šálok, možno som niečo chytila.
Tento rok mám aftu v ústach od začiatku marca už piatykrát.

zdradca

Ak nieste alergicky na citrusy,tak mne na afty pomohlo. Este s cias ked som bol v armade tak mi armadny doktor poradil.
Kupte si Citron deko,popr Citrovit
Jedna kavova lyzicka Citron deka rano zapit poharom vody,ci dzusu
Druha vecer,no stale pred jedlom.
Za dva dni po aftach nebude ani stopy. Aspon mne,mojim detom,ci znamim to tak zabera.
Ako mi vravel vojensky lekar. Citrovit je taka silna davka vitaminu C ze virusy ci bakterie v tele aj ked sa brania nedokazu odolat.
Upravi sa plet /pupaky/ a ine skryte infekcie v tele.
Je to lacne a ucinne,no len ak nemate alergiu na vitamin C ci citrusove plody. Vyskusajte a dajte vediet ci pomohlo aj vam.
STALE pred jedlom,Nie po jedle.

allenka32

vyskusaj nieco na zvysenie imunity, to iste som mala aj ja, nasadila som probiotika a afty sa mi nerobia,konkretne uzivam vytazok z bylin vita biosa, mam ich z vitarian.sk

ORL PED

Na afty pomáha užívanie probiotík pre ústnu dutinu BACTORAL - obsahujú kmeň vzácnej baktérie S.salivarius K12. viac na www.bactoral.sk

Techtlemechtle

mne najlepšie zaberá Propolisová tinktúra. Keď sa afty objavia tak s vatovou tyčinkou si prikladám tinktúrku. Trocha to zo začiatku štípe ale dá sa vydržať :-) Tak to robím až kým nezmiznú. Potom aspoň 2x do týždňa ale aj častejšie zriedenou propolisovou tinktúrov s vodou preplachujem ústa po umití zubov ako s ústnou vodou a je to výborné aj na paradentózu a aj dych je super :-) Ak sa nezabudnem a preplachujem tak mám dlhodobo pokoj od áft ale aj od herpesov :-) Tinktúr je viac no mne sa osvedčila najviac od Dr.Dudek je lacná a v každej lekárni.

majkaa

s aftami som mala obrovsky problem cele roky,vyskusala vsetky masti,spreje,vitaminy,roztoky,proplis,niekedy som musela az antibiotika,zubna mi ich dala,ba mi to cistila tekutym dusikom,a vzdy sa znova objavili,bolestive hnisaky po dasnach,podnebi,na jatyku.az kym som si neurobila mms roztok,desat kvapiek mms a 50kvapiek citrona,nechat reagovat tri minuty,doliat deci vody,vyplachovat..sama som neverila vysledku,ale za dva dni bolo vsetko prec,uplne!taku sokovku som nezazila :)
.kto ma doma mms ,moze skusit,ja mms zatial nepijem,nemam na to odvahu este,pride mi to drasticke na crevnu floru,ale na toto nedam dopustit.na kutiky ma kolgyna osvedceny rcept,potrie usnym mazom,a su prec,verte neverte :)

lubiss

Mozes mat kludne celiakiu cim ta nechcem strasit ale znama to tak mala stale kopu aft sa jej robilo a zistili jej celi alebo mozno nejaku potrav intoleranciu niecoho skus si spravit food detective