Nadmerné potenie nôh a rúk

Príspevok v téme: Nadmerné potenie nôh a rúk
Anyy

Dobrý deň, môj syn má 14 rokov a nadmerne sa mu potia nohy a ruky. Má ich stále mokré a je to nepríjemné. Veľakrát mu je na nohy zima kôli studenému potu. Môže to byť nejaký vážny zdravotný problém? Čo by sme mali dať vyšetriť, aby sa zistila príčina? Ako mu s tým pomôcť?
Veľmi pekne ďakujem.

DRPHD

Potenie môže byť metabolického pôvodu
Ale môže byť spojené s prebiehajúcymi zápalovými alebo detoxikačnými procesmi v organizme
Proti poteniu určite pomôže tinktúra zo šalvie lekárskej z lekárne predávaná pod názvo Florsalmin, alebo kúpeľ v odvare zo 100 gramov šalvie lekárskej

PS

Minimálne po tom bylinkovom kúpeli sa potenie určite upraví

Betka29

Ahoj moze mi niekto pzicat ten pristroj electro antiperspirant na skusku proti poteniu prosim?Nr a okolie.Prosim o info,uz si neviem rady...Betkabaloghova@azet.sk

Juro123

nadmerne sa potim uz 17 rokov, navstivil som uz asi kazdeho lekara co sa dalo, aj normalneho, aj sarlatanov :)
takze moje potenie nieje sposobene nejakou chorobou.
Absolvoval som aj operaciu, ale dostavilo sa kompenzacne potenie, takze som hladal a skusal dalej a dalej a zase hladal, skusal, spekuloval.............. az nakoniec som nasiel vytazok z bylin. Netvrdim, ze som sa prestal potit uplne, ale moje potenie sa zmiernilo o 50%

Co pomohlo mne, nemusi pomoct tebe, ale ak mas zaujem podelit sa o svoj pribeh a vypocut si moj kludne napis na potenie@gmail.com
a mozeme hladat riesenia

kathy1030

Dobrý deň. Chcela som sa opýtať, či by mi niekto mohol požičať ten elektroantiperspirant. Napíšte mi prosím na e-mail ak áno a za koľko: kathy.reeves@post.sk. Ďakujem

kathy1030

Dobrý deň. Chcela som sa opýtať, či by mi niekto mohol požičať ten elektroantiperspirant. Napíšte mi prosím na e-mail ak áno a za koľko: kathy.reeves@post.sk. Ďakujem

michal 7

potenie ruk a noh je spojené s mozgovou aktivitou... podobne ako svali ktore spaluju tuky , cukri... spaluje aj mozog a hadajte cím sa potí mozog..... ano cez dlane a spodnúcast chodidiel... su pripady spojene aj so zdravotnými prob. ale vecsinou len 5/10 % ludom tento problem sposobuje zdrav. stav. ludia s rozdielnou mozgovou aktivitou maju rozdielne štandardy co sa tyka potu na rukach a nohach. príklad: priatelka pri strese alebo silnom rozmýslabi (cize pri vysokej mozg. aktivite ) vydá nebadatelne mnozstvo potu... ja ked niekomu vysvetlujem kvantovú fyziku tak podomnou ke mlaka a z ruk mi kvapka( vobec niesom nervozny) je to studiami potvrdené a nedá sa to liecit pretoze liecbou by sme museli dosiahnut trvale znizenie mozg aktivity.... v podstate by vas museli urobit doslova hlupejsim a ked bebudete vyuzivat mozog v takych obratkach nebudete tolko spalovať. snaha o odstranenie problemu je plavanie proti prudu a antiperspirantmi a pripravkami na znizenie potenia ruk si jedine ublizite ak hrate na nadtrojoch .. ok chapem raz za cas pred koncertom aj to nie pravidelne ... ak sa ten pot nedostane z tela robí neplechu... mozog vie pri aktivite vycerpat o 15% viac energie ako svali pri vrcholovom treningu... to je priamoumerne potwniu ruk a noh... budte radi ze mate tento problem lebo je viac ako pravdepodobné ze mate v skratke vykonnejsi mozog ako cecsina ludí ktora potenie pri rozmyslaní nepocituje... sú vínimky samozrejme.

Gima

Pomáha pitie šalviového čaju, kúpeľ v harmančeku. Dobre je pitie žihlavy dvojdomej.
Pomožu aj detoxikačné náplaste.

marekmk

Zdravým mam ten istý problém s potením rúk a nôh a chcem sa toho zbaviť vedel by mi niekto poradiť kto požičiava ten Electroantiperspirant. Ďakujem