pankreas

sem

zuzana - ja ani nemam nejake bolesti...zistili mi to nahodou na sonografe a potom aj v pecenovych testoch bolo nejake mierne navysenie...
Tie vredy sa daju ako liecit?

lea

Dobry den, prosila by som niekoho, kto ma skusenosti s pankreatitidou(chorym pankreasom)a ci to ovplyvnilo jeho psychiku, ci bol z toho nervozny a podrazdeny a neznesitelny a hadavy... Proste ci to malo vplyv na jeho psychiku. Dakujem.

zuzana

sem...co mas? pankreas? to mame vsetci... :-) mojko, nepises nic konkretne, ale prepokladam, ze mas asi podrazdeny pankreas... no, to že nie je s pankrekasom vsetko v poriadku, ukazu zvysene pecenove testy... hlavne zvysene hodnoty tukov a zvysene amilazy... po pecenovych testoch by si mala absolvovat sono brusnych organov, cim sa vyvratia, alebo potvrdia patologicke zmeny (napr. nador)... a po sone by ta mali poslat na gastro (hadica do krku), cim sa vyvratia,alebo potvrdia vredy na zaludku... lebo niekdy zvysene amilazy mozu byt predzvestou aj vredov... ak sa vylucia vredy, tak ide i podrazdenie pankreasu... vtedy ti nasadi lekar dietu na obmedzenie tukov... pankreas sa neda liecit, ziadnymi liekmi iba dietou... vtedy je dolezite aj vysadit skoro vsetky lieky pozivane oralne, teda vtedy ak ich uzivanie nie je nevyhnutne... este mozes rozlisit prolemy s pankreasom, tak, ze ked ti zle po jedle (pichanie v oblasti zaludka), tak sa pravdepodobne jedna o pankrekas... ak ti je zle, vtedy, ked mas prazdny zaludok, tak mas asi vredy... papa