Ako sa opalit?

Príspevok v téme: Ako sa opalit?
Dzax

Caute, mam par otazok ohladom spravneho opalovania. Mam bledu pokozku, neviem presne ci 1 alebo 2 typ. A neviem ako sa opalit pretoze ked sa opalim budem cerveny a potom znovu biely. Takze by som rad vedel ako spravne na to, teda najlepsie v akom case, ako dlho a aky krem pouzit aby ma opalilo, ak vobec nejaky. Cital som tu na fore ze niektori odporucaju aj rozprasovac a vodu pre lepsi vysledok.

A ake mate skusenosti/nazor so samoopalovacimi kremami? V pripade ze by som sa nemohol opalit?

A co solarium? Ake je riziko v porovnani s opalovanim na slnku?

Vdaka za pomoc ;)

Daduskaaaa

Skús si prečítať článok na dixo.sk Ako sa opáliť a nespáliť.. sú tam aj rozdelené jednotlivé fototypy a je tam aj ako sa správne opaľovať... rozprašovač ti akurát tak pomôže k spálenie a bez ochranného krému určite nie!

Dzax

@parlamentka: Ahoj, tak ja ani neviem co ten peeling je. Takze je to samozrejmost skor asi pre zeny :) Ja som si myslel ze sa natriem raz a kedze je to farba, tak to uz tak ostane, a mozno raz za par mesiacov znova :) A dakujem za vysvetlenie ako to vlastne funguje, takze opalovat sa treba stale. No ked som o tom prvy krat cital nasiel som hned FakeBake a ten nazov som si zapamatal takze viem ze to je kvalita.

parlamentka

Ahoj, 100 ľudí - 100 chutí, preto je trh taký široký :) "zuzi" nič proti tebe, píšem len všeobecne, no aplikácia je podľa mňa a tisícov ďalších veľmi easy.. Ale ako hovorím, každý si nájde to, čo mu najviac vyhovuje ;) Takže veľa zdaru pri zdravom hnednutí "Dzax" myslím, že info tu máš dosť, treba poskúšať a sám uvidíš ;) pekný deň

o.m.g@♥♥♥

Mozno je to smiesne ale ja som v solarku este nikdy nebola a ani nikdy nepojdem.Ja sa radsej opalujem na slniecku.Natrem sa jedlim olejom obycajnym alebo olivovym a opalim sa krasne do hneda :):):)

zuzi74

parlamentka, neviem ako si na to prisla, ze pouzivam nejake parfemovane olejicky, ale nic take u mna v kozmetike nenajdes...keby bol ten fake bake pre moju pokozku taky super, tak ho tu budem ospevovat do nebies, ale nic take sa nedialo. A to komplikovane nanasanie mi nevyhovuje, pochybujem, ze si chlap bude nieco take davat na seba, ale ak to niekomu vyhovuje nemam nic proti.

parlamentka

Ahoj Dzax, ako ľudia píšu, samoopaľovák je jediné riešenie, ako byť opálený a zároveň nepodstupovať riziko. Čo sa týka toho Fake Bake. Jednoznačne to nej, čo sa v tejto oblasti robí. Bez chémie a konzervantov, na prírodnej báze. V skratke: založené je to na výťažkoch rastlín, ktoré reagujú s bunkami a vytvárajú opálenie bez potreby UV žiarenia. S tou aplikáciou to nieje až také zložité, podľa môjho skromného názoru :) urobiť si raz za mesiac peeling je podľa mňa samozrejmosť pre udržanie zdravej a peknej pleti. Krém stačí raz za týždeň natrieť na celé telo (večer pohoda, normálne funguješ) a po 4h si dáš sprchu a hotovo.. Ale v ponuke majú aj produkty, s ktorými môžeš fungovať normálne počas celého dňa. ty ako muž máš dokonca výhodu, lebo nepoužívaš tolko kozmetických produktov ako my ženy, a je teda menšie riziko, že by ti to mohlo zreagovať s nejakým parfémovaným olejíčkom, alebo niečím ako "zuzi74" a malo by to oranžovú farbu, alebo niečo také. Je dôležité to nekombinovať s inou kozmetikou.. Pokiaľ chceš byť opálený stále, musíš sa aj stále natierať. Rovnako ako opálenie na slnku i toto vybledne. Proces obnovy kožných buniek nezastavíš, koža sa neustále obnovuje , tvoria sa nové bunky a staré sa z povrchu odlupujú odumreté.. preto opálenie postupne bledne. Takže to je asi v kocke o tom :) PS: za tie produkty sa môžem zaručiť, pretože ich sama používam, ono stačí keď trocha pogoogliš, alebo pozrieš referencie na facebooku, ich stránka má slušné množstvo fanúšikov a to hovorí o všetkom ;) Dúfam, že som pomohla, pekný večer