Zmenšil sa mi myóm..

Príspevok v téme: Zmenšil sa mi myóm..
viva viva

Mám myóm už nikoľko rokov (asi 3) a odporúčali mi hysterektómiu, ale stalo sa niečo minimálne zaujímavé. 22.4. mal môj myóm veľkosť 5,64x6,2 cm, 21.6. 6,5x8 cm a k tomu som mala vysoké hladiny estrogénov. Čiže za necelé 2 mesiace narástol skoro o 2 cm. Poviem popravde bola som dosť zúfala, nakoľko mám strach z operácie. V rovnakom čase od posledného merania som začala používať liečbu magnetmi (magnetické srdce-vraj po ňom niekomu zmizli cysty, magnetické šperky-vraj odstránili rôzne problémy a začala som piť zmagnetizovanú vodu). No a čo sa stalo? Keďže som mala ísť na opakovanú kontrolu hormónov a to my vyšlo o 12 dní od posledného merania, tak som si nechala zmerať aj môj myóm. Dúfala som, že magnetmi sa mi ten radikálny rast myómu zastavil. No na moje veľké prekvapenie môj myóm sa radikálne zmenšil na 6,2x6,5cm. Už nemal vajcovitý tvar, ale guľatý. Tak teraz neviem čo spôsobilo jeho zmenšenie, či tie magnety vplývajú priamo na môj myóm alebo celé to zmagnetizovanie vplýva na môj hormonálny systém alebo na tie merania má veľký vplyv fáza cyklu(nakoľko, keď mal myóm 8cm, tak som bola 3dni pred menštruáciou)...pýtam sa sama seba až skoro 2 cm???..... Každopádne pokračujem s liečbou magnetmi, nakoľko ani Indonal (6mesiacov), pupalka, vitamín E a podobné doplnky mi nejako nepomohli (vtedy myóm rástol). Takže zmenšil sa vplyvom fázy cyklu či vplyvom magnetov????

viva viva

Ja som brala 6 mesiacov dávku 300mg Indonalu Wommen denne...nejaký výrazný efekt nebol...myóm rástol...cysty v prsníkoch tiež...dokonca som musela podstúpiť punkciu cysty.. Takže môj názor na Indonal (brala som ho v roku 2012) podľa vlastných skúseností: škoda peňazí.Skôr ma teraz zaujíma, či to moje zmenšenie myómu by mohlo byť vplyvom magnetov alebo vplyvom fázy menštruačného cyklu?

RNG

Spravna davka indonalu, tj jeho I3C zlozky je 600 mg denne, ale este ucinnejsi je brat pribuznu latku, tak isto vytazok z kapustovin, DIM, v davke 2 x 100 mg denne.
A bez silnych enzymov sa nic v tele nemoze odburat, preto odporucam brat entericky pokryte(aby ich kyseliny v zaludku neznicili) pancreatiny, v davke az 2 x 6 gramov ekvivalent, ako napr najdes v 2 x 2 tabletach enteric pancreatin firmy Solgar.
Pripadne si natierat stehna aj kremom s obsahom prirodneho hormonu progesteronu, nie jeho roznymi syntetickymi nahrazkami, co vyraba farmaceuticky priemysel.