Neprestávajúca hnačka

Príspevok v téme: Neprestávajúca hnačka
Misul79

Tento problém už mám vyše 3 rokov. Jem normálne jedlá, aj zdravo upravované, pijem najčastejšie vodu občas niečo sladké a počas dňa ma niekoľkokrát preženie len tak. Keď vidím aké kombinácie jedál jedia iní ľudia, napr. aj môj priateľ tak sa len čudujem, pretože keby tak jem tak asi strávim celý deň na záchode. Keď som bola bábätko mala som asi 3 mesiace problém s laktózou, ale to je preč a mliečne výrobky môžem normálne, pretože raz ma preženie a raz nie. Napr. taká pizza plus voda alebo fanta, čo je na tejto kombinácii zlé? Pre mňa asi všetko. Bola som už aj na gastro vyšetrení, zobrali mi vzorku zo žalúdka aj z čreva ale nič nenašli. Pripísali to k stresu. Je pravda, že ma zvykne prehnať keď sa náhle dostanem do stresovej situácie ale to je iná hnačka ako tá čo je takmer každý deň, to mám už odpozorované. Už neviem čo mám robiť , chcem žiť normálne a nie sa neustále báť kedy ma to "chytí" niekde na ulici bez možnosti utiecť na toaletu :( Asi si začnem písať podrobne čo som každý deň zjedla a vypila :(

Miska164

Pizza naozaj nie je na problémy so žalúdkom a hnačkami najlepšia voľba... skús zistiť napr. čo z nej ti môže robiť zle... či už sú to niektoré prílohy alebo syr alebo samotné pečivo... pri syndróme dráždivého čreva mi pomoholo zapisovať si čo jem... a vyhnúť sa kombináciám mastného a sladkého...a probiotiká ti dajú črievka doporiadku :) mne zabral Biopron

Ssiab

Podobnými príznakmi trpí dlhodobejšie moja sestra (18 r.), Tento týždeň maturovala a stresy tie hnačky ešte zhoršili... U nás v rodine sa vyskytla viac ráz diagnóza syndróm dráždivého čreva, môže sa to prejavovať aj zápchou, ale aj hnačkou,neraz kombinácia. Ťažko povedať, č môže pomôcť, okrem odbúrania stresu teda, ale ono je to ťažšie než sa môže zdať... Ale zapisovanie si jedálnička určite pomáha... Napríklad spomínaná pizza môže vyvolať zhoršenie stavov... ale niekedy, napríklad moja sestra, má ťažkosti po ovocí, na čo by človek povedal, že veď zdravé... Určite treba skúšať, čo robí šarapatu a čo nie... Probiotiká ti vedia dať črevnú flóru doporiadku, po dlhodobých hnačkách to je potrebné... Určite ale zváž aj návštevu lekára... Ak je to syndróm dráždivého čreva, nemusíš sa báť, nie je to vážna diagnóza, ale pre istotu sa radšej netreba hanbiť a dať sa vyšetriť.

RNG

Ak to nie su hnacky zo stresu, tak musi byt na pricine zla crevna flora. Odporucam ti brat dfenne aspon 15 gramov zmesi mikrovlaknin a nasadit si kvalitne probiotika.
Mojej zene napr zabrali na taketo problemy zmes psylia a colostra a neskor probiotika, To opakovat niekolkokrat denne
Viac pozri cez Google.sk pod rng, hnacka Pripadne aj na temu stres, lebo stres je velmi skodlivy a treba ho co najviac odstranit.

Misul79

Nie nie stres to určite nie je, posledné obdobie sa nejak nestresujem a ako som aj napísala to je trochu iná hnačka , neviem to vystvetliť :/ nebola som na kolonoskopii lebo ma tam nikto neposlal po gastro kedze nic nenasli

napochybach

pizza a fanta je uplne normalne a kebyze mas rano len hnacky,tak chapem..ale aj pocas dna stale,niekolkokrat ?a naozaj si podstupila svetky mozne vysetrenia ?to potom nie je normalne ..zeby to bol naozaj len ten stres ?to kazdy den si pod stresom?