Socialna fobia

ebi777777777

kajala
nie také problémy nemám...
nerobí mi problém, ak sa niekto na mňa pozerá len tak..
avšak mne robí problém, ak mám ROZPRÁVAŤ pred druhými....

kajala...

ebi, pokial nemáš iné problémy v spoločnosti ( jedenie na verejnosti, chodenie pred ľudmi a pod ) je to len obyčajná tréma...

ja mám asi soc. fobiu, nikdy som to takto necharakterizovala. ALE ak idem niekam mám triašku, oblieva ma studený pot, búcha mi srdce až mám tep 130. Verejné vystupovanie by som asi nezvládla. A pracovný pohovor ? asi by som skolabovala :)

Jedenie v reštike a bavenie s ľuďmi mi napr, nevadí. Ale napr. ak už že idem domov a musím prejsť pred celou reštikou a viem kolkí na mna pozeraju, drevenejú mi nohy a som stuhnutá. Naproti tomu som napr. úplne v pohode zvládla rozhovor do TV ked robili anketu. Také zvláštne to mám ja. Ale spomínal tu chalan Frontin...mne sa vydávala sestra a vedela som, že každý bude aj na mna pozerať, išla som k psych. a toto mi dala. Odvtedy berem ak niekam mám ísť. Nie je to často, do roboty, na prechádzky nemusím. ALe akákoľvek iná situácia tak si dám polku alebo celú. A s tým sa to zmierni. Tak raz za týžden...dokonca aj na rande musím si dať.

Takže ak radiť, tak chodiť nasilu medzi ľudí. Ja viem, že doma je najlepšie ale to nie je život. Daj si tabletku a choď na prechádzky, do prírody, kúp si psíka ten urobí zázrak...skús napr. niekde do domova dôchodcov pomáhať, hoci aj zadarmo aby si si trénoval komunikáciu s ľuďmi. Starký ti budú vďační :)

ebi77777777

mimulus, páčia sa mi tvoje rovnice :)
takže rekapitulácia :D
depresia = bežný smútok x 100
soc.fóbia = bežná tréma x 100

Mimulus

Veď preto som to napísal tak ako som napísal :D Depresia je len obyčajný smútok vynásobený 100 a sociálna fóbia je zase to čo som napísal tebe :D

ebi77777777

takže mám sociálnu fóbiu deleno 100
:D
ako to mám prekonať, však to nie je normálne, nenávidím ten pocit a hlavne ten potom, že som to zas dos-ala :D

ale inak problém v nákupných centrách nemám, a nemám problém hoci koho osloviť, ale len tak s niekym sa rozprávať,,,

len toto :(

Mimulus

Ale patrí :D Volá sa to tréma, hanblivosť a predstav si ten pocit vynásobený aspoň 100x no naozaj by som to nechcel zažiť.

ebi77777777

mimulus, lebo ja mám taký problém, že v práci sa často dostávam do takej situácie, že mám prezentovať pred pred viacerými ľuďmi svoje výsledky práce, a mám s tým problém, nemám rada ak sa na mňa každí díva, zabudnem povedať podstatu, a je to dosť blbé, lebo mám vypracovanú svoju prácu kvalitne, ale nekvalitne to podám, a potom to vyzerá ako keby som to robila nekvalitne :(
chcem to prekonať a pracovať na sebe, ale je to strašne ťažké

ale toto asi nepatrí medzi sociálnu fóbiu....

Mimulus

ebi77777777 - áno takéto čosi, no neviem si to predstaviť. Musí to byť strašné...kam sa hrabe depresia ...

ebi77777777

prosím objasnite ma, ja nemám sociálnu fóbiu.. ale chcem vedieť o čo tu ide,,
bojíte sa chodiť tam kde je veľa ľudí?? napr. obchodné centrá, autobusy a pod.???
problém vám robí ísť aj na pracovný pohovor?