Sauna alebo jaskyna

ixinka

O.k tak teda napisem niekolko dovodov preco.
1,ionizuje prostredie t.j. nici vsetky vonkajsie vplyvy
2,je tam vlhkost aka je pri mori tesne pred burkou alebo po nej co znamena ze v tom case sa moze najviac soli odparovat.
3,je tam teplota 20-24°C a ta je velmi prijemna,cize vam nie je zima
4,prostredie - farby a hudba navodia relaxacnu atmosferu.
5,citim sa tam prijemne, oddychnem si
6,vsetky bakterie a tie "malicke potvorky"sa vdaka vlhosti a soli mozu vyplavit z tela von.

To su moje dovody,preco prave ja navstevujem sj.

s pozdravom :)

Alternativa

Solna jaskyna vyuziva haloterapiu - vdychovanie aerosolu soli pri beznej teplote, vlhkosti vzduchu 45-60%. Okrem SJ v Piestanoch sedi v nej clovek obleceny, napr. kratky rukav.
Solna sauna je vlastne solny parny kupel s teplotou priestoru 45-60oC, vlhkost je 100%. Clovek je vyzleceny, sedi napr. na uteraku.
Ucinky SJ: haloterapiou ocistny proces organizmu, cez respiracny system sa zlepsia aj kozne problemy, optimalne podmienky na zlepsenie dychania.
Ucinky solnej sauny: priaznive hlavne na pokozku. Sol je prirodzeny peeling, dezinfekcia povrchu pokozky, prekrvenie hydratacia pokozky.
Obe formy maju relaxacny ucinok.
Ja si vychutnavam obe tieto formy. Ale napr. po solnej saune mam vlasy suce rovno ku kadernicke, zo solnej jaskyne mozem ist do divadla. Mam viacero kamaratok, ktore parnu /ani solnu/ saunu neznesu, robi im problem pri dychani ta takmer 100%-na vlhkost. Treba vyskusat, odporucam obe.