Mamin priatel

Príspevok v téme: Mamin priatel
majkaaa990

Ahojte. Som tu nová, ale musím sa niekomu zdôveriť, a dúfam, že tu nájdem pomoc.
Ide o maminho priateľa. Niekedy je ok, ale väčšinou sa hádame. Sú to niekedy úplné malichernosti. Mám z neho pocit, ako keby moju mamu štval proti mne. Do všetkého musí zasahovať, aj do problémov, kt. sú medzi mnou a mamou. Viackrát sa mi stalo, že ma vulgárne urazil a nielen mňa, ale aj moju sestru. A moja mama si ma absolútne vôbec nezastala pred ním. Veď som jej dieťa nie??? . A dokonca občas aj mojej mame povedal slová ako napr. že je hlúpa atď... a keď som jej hovorila, že ju neľúbi a že ju tým ponižuje a uráža, jednoducho si to neprizná a povie, že to myslel zo srandy...On jednoducho môže všetko a ja nemám žiadne práva...to som jej aj povedala...a ona na to že on je starší a ja musím mať voči nemu rešpekt a keď som sa opýtala, prečo by som ho mala mať ja, keď ho nemá on, tak mi odpovedala, že je som decko a voči mne nemusí mať on žiaden rešpekt. Stále dáva pocítiť, že je niečo viac ako my všetci dohromady, a ja to neznesiem aby moju mamu niekto urážal..ale ona si to nedá vyhovoriť.Mám pocit, že zámerne vyvoláva hádky, aby si ju ku sebe pritiahol, ale neviem čo tým chce dokázť. Bohužiaľ, darí sa mu to.Môj vzťah s mamou vôbec nie je taký ako kedysi... Vždy bol medzi nami otvorený vzťah, dokázali sme sa o čomkoľvek porozprávať, ale teraz nie. Bez hádky to proste nejde.Mama sa ani nespýta čo mám nové v škole, pretože jeho to nezaujíma. Je ním ovplyvnená.A moja mama si ma absolútne vôbec nezastala pred ním.Vždy sa nájde dôvod na hádku, a on prilieva oheň do ohňa a potom vybuchne buď mama, alebo ja. On je vždy ten dobrý, láskavý, a ja som vždy tá najhoršia.
prosim nejake rady ja uz neviem co robit ..z mojej strany uz bola viackrat snaha aby som s nim vychadzala ale on nema zaujem proste tak co mam uz robit?

otyyc

Tina, to je zbytocne, vsak citaj, vazit si ma ona jeho, nie on ju, on je starsi, tak tym padom ma pravdu atd. Mama vie, ze to nie je dobre, ale potlaca to v sebe evidentne preto, lebo sa boji zostat sama a preto to radsej prehliada. Nech sa ublizuje dceram a nie jej. Nie je natolko silna aby si u neho vybudovala poziciu ucty. Nema zmysel jej nieco vraviet, neurobi nic. Ja som vyrastal tak, ze ma skoro ten clovek zabil a mama drzala usta. Tieto zeny rozmyslaju uplne inak. Fakt pomoze iba pasivita aj to iba na skludnenie situacie, I ked bude aj tak doma dusno. Ja by som si v zivote nedovolil nic k cudziemu dietatu a to za ziadnych okolnosti. Jednoducho ked nie som otec, nemam na to pravo. Ked to ten bulo berie inak, jeho iq je prilis nizke na to, aby pochopil ine veci vo vztahu.

TinaM

Podla mna by si mala ist s maminou niekde von-na kavu, do parku a vklude, len vy dve, sa porozpravajte. Nekritizuj ho, nepoucuj ju, nedavaj jej rady, len jej povedz, co ta trapi, ze je ti luto, ze sa vas vztah pokazil, opytaj sa, co robis zle. povedz jej, ako ju mas rada, ako ti zalezi na jej pozornosti. Jednoducho, hraj na city, nie na hnev. Kludne sa rozplac, nech vidi, ze ti na tom zalezi. Povedz jej nieco v zmysle, ze velmi chces aby bola stastna, ak je stastny s tymto partnerom, tak v poriadku, ty sa jej do toho miesat nebudes, ale popros ju, aby mu dohovorila, nech sa ani on nepletie do tvojho zivota a do tvojivh rozhovorov s mamou. To by pre teba mohla urobit.

otyyc

Odpoviem ti z pozicie tvojej mami, kedze som urcite v jej veku. Ona je rada, ze si niekoho nasla s detmi. Nechce ho stratit, aby ju okolie neodsudzovalo, ze je promiskuitna. Zena potrebuje chlapa,, citi sa pri nom istejsie. Pravda je na tvojej strane, ale nepomozes si. Zmier sa so situaciou, bojom to iba zhorsujes. Pomahaj mame s cim sa da a rozmyslaj co urobit, aby si sa co najskor osamostatnila a zacala viest svoj vlastny zivot.