Mamin priatel

Príspevok v téme: Mamin priatel
majkaaa990

Ahojte. Som tu nová, ale musím sa niekomu zdôveriť, a dúfam, že tu nájdem pomoc.
Ide o maminho priateľa. Niekedy je ok, ale väčšinou sa hádame. Sú to niekedy úplné malichernosti. Mám z neho pocit, ako keby moju mamu štval proti mne. Do všetkého musí zasahovať, aj do problémov, kt. sú medzi mnou a mamou. Viackrát sa mi stalo, že ma vulgárne urazil a nielen mňa, ale aj moju sestru. A moja mama si ma absolútne vôbec nezastala pred ním. Veď som jej dieťa nie??? . A dokonca občas aj mojej mame povedal slová ako napr. že je hlúpa atď... a keď som jej hovorila, že ju neľúbi a že ju tým ponižuje a uráža, jednoducho si to neprizná a povie, že to myslel zo srandy...On jednoducho môže všetko a ja nemám žiadne práva...to som jej aj povedala...a ona na to že on je starší a ja musím mať voči nemu rešpekt a keď som sa opýtala, prečo by som ho mala mať ja, keď ho nemá on, tak mi odpovedala, že je som decko a voči mne nemusí mať on žiaden rešpekt. Stále dáva pocítiť, že je niečo viac ako my všetci dohromady, a ja to neznesiem aby moju mamu niekto urážal..ale ona si to nedá vyhovoriť.Mám pocit, že zámerne vyvoláva hádky, aby si ju ku sebe pritiahol, ale neviem čo tým chce dokázť. Bohužiaľ, darí sa mu to.Môj vzťah s mamou vôbec nie je taký ako kedysi... Vždy bol medzi nami otvorený vzťah, dokázali sme sa o čomkoľvek porozprávať, ale teraz nie. Bez hádky to proste nejde.Mama sa ani nespýta čo mám nové v škole, pretože jeho to nezaujíma. Je ním ovplyvnená.A moja mama si ma absolútne vôbec nezastala pred ním.Vždy sa nájde dôvod na hádku, a on prilieva oheň do ohňa a potom vybuchne buď mama, alebo ja. On je vždy ten dobrý, láskavý, a ja som vždy tá najhoršia.
prosim nejake rady ja uz neviem co robit ..z mojej strany uz bola viackrat snaha aby som s nim vychadzala ale on nema zaujem proste tak co mam uz robit?

majkaaa990

ebi7777 co sa i len najde prilezitost nato ..a mama sa nad tym len pousmeje vtedy ked mamine poviem ze no to je velmi smiesne ze ta ponizuje tak ja som zla a zevraj to myslel zo srandy...

ale tak napr. on je strasne naladovy raz ked sa s mamou pohadali tak ju aj skoro napadol ale tak mama pravdaze vsak myslel to zo srandyy..a to je vsetko zabudnute

majkaa990

karolka: a vies tak nebudem klamat ved to je pravda..tento terajsi je uplne pod jej uroven a to sa jej cuduje kazdy koho si nasla fakt akoze toto ..niesom jedina ktora mam s nim problem..obera ju o čo sa len človeka dá!

majkaaa990

karolka neviem o akej charakteristike pises ak to myslis v tom zmysle tak ta musim sklamat ..nemyslela som to tak ,,:)´´

poriadny ako normalnych

kafe

majka, tvoja mama ale vníma veci po svojom, ináč ako ty. S tým nič nenarobíš. A urobiť hlúposť NIE je výsada len ľudí vo veku 15-25 rokov, ale chyby robia ľudia v každom veku.
Proste nechaj ju žiť tak, ako ona považuje za dobré, je predsa len už dospelá a svojprávna. Aj keď sa ti to nepáči, ONA si vybrala práve TAKÉHOTO partnera.

karolka

"mamina mala vzdy poriadnych chlapov"
tym si vlastne o svojej matke podala nechtiac pravdivu a realnu charakteristiku:-)))

majkaaa990

ale tak ja toto nechapem mamina mala vzdy poriadnych chlapov nikdy nebola s nimi v nudzi a toto je uplne pod uroven a mimochodom mamina ma iba 36 rokov

Agnes998

Tvoja mama je rada, ze vo svojom veku a s dvoma detmi na krku ma nejakeho chlapa. On je zas rad, ze ma koho ponizovat a vsetko sa mu prepecie. Tvoja mama je ten typ zeny, co je jej cudzi chlap prednejsi ako vlastne deti. S tym nic nenarobis. Jak ti radia druhi, snaz sa mat co najviac inych zalub, co najmenej sa zdrziavat doma, byt skor pasivna, ked ti bude cokolvek vycitat, nehadat sa ale len pritakat, ok som najhorsia na svete. A vypadnut z domu cim skor sa bude dat.

ebi7777

ten tvoj mamin priateľ je jeden zakomplexovaný úbožiačik, ktorý sa takto ventiluje a leští svoje úbohé ego urážaním a ponižovaním druhých

čudujem sa, že toto tvoja mama rešpektuje a akceptuje, dokonca ho ospravedlňuje

pre rodičov by mali byť deti prednejší ako nejaký cudzí chlap, ktorý si dokonca neváži ženu, svoju "lásku", a už vôbec nie tobôž jej deti

kafe

Rešpekt sa nezískava vekom ani postavením. Človek ho získa svojím správaním, postojom a ak sa správa ako blb, ani funkcia prezidenta a vek 85 rokov mu nepomôže.
Tvojej mame je prednejší chlap ako vlastné deti. Žiaľ, s tým už asi moc neurobíš a dobré vzťahy s mamou sú proste minulosťou. Ďakuj Bohu aspoň za peknú minulosť a venuj sa radšej sestre, kámoškám, záľubám, škole... Proste začni mamu ignorovať - nebudete mať dôvod sa hádať a paradoxne bude väčší kľud (pohoda asi nie, tak ale čo už).