Ako sa 100% chranit pred otehotnenim?

Príspevok v téme: Ako sa 100% chranit pred otehotnenim?
karamellllka

Ahojte, po par rokoch uzivania antikoncepcie (nie len kvoli ochrane ale aj zdravotnym dovodom) uvazujem o jej vysadeni. Problemy, kvoli ktorym som ju nasadila, by sa asi dali vyriesit aj inak ako HAK, ale kedze som v dlhodobom vztahu a este neuvazujem nad detmi a nechcem riesit nechcene tehotenstvo, chcela by som sa poradit o vasich skusenostiach s barierovou antikoncepciou. Citala som o pesare, no nepoznam nikoho kto ma s tymto skusenost, a aj nie uplne 100%na uspesnost ochrany ma nechava skeptickou voci tejto metode, treba ju totiz kombinovat aj so spermicidnymi gelmi, a tie su predsalen chemia, a vzhladom na to, ze zenske organy su velmi citlive, nerada by som si tam davala chemiu, aby z toho zas nevznikali mozno neskor ine zdravotne problemy. Kedze som nerodila, vnutromaternicove teliesko nepovazujem sa tu najlepsiu alternativu, a cudzie teleso z medi moze zas predstavovat iste nebezpecenstvo.
Ake mate vy skusenosti s tymito typmi antikoncepcie, resp. co by ste mi vedeli poradit?
Urcite budem diskutovat aj s gynekologickou, ale nemam uplne najlepsiu a najochotnejsiu (planujem zmenu od noveho kalendarneho roka), ale pre rozsirenie obzorov pisem aj sem. Vopred vam dakujem za vase postrehy!

karamellllka

MultiLevel - dakujem za nazor, no ja osobne sex nepovazujem za plnohodnotny, ak ma partner vyvrcholit niekam inam. nemam problemy s dosiahnutim orgazmu a vacsinou pri mojom druhom - tretom vyvrcholime spolocne. Aka je asi spolahlivost pri tychto pripravkoch, ak by partner vyvrcholil do mna? Kondom bohuzial nie je moznost kvoli mojej alergii.

MultiLevel

a co tak len spermicidny gel? My sme ho pouzivali rok v kuse a nic sa nestalo. Okrem toho, ze sme dodrziavali pokyny z letaku, tak pocas toho roka partner nevyvrcholil nikdy vo mne, ale "vonku". To odporucam len ak to partner ovlada. Takto sme si zabezpecili naozaj vysoku ochranu, lebo ak by aj cosi "uniklo" vo vnutri, stale tam bol gel...

Blondula

ja som raz citala o nejakom pristroje,ktory meria asi teplotu vo vnutri vaginy a ukaze,kedy zena otehotnie,takze vtedy si treba davat pozor. ako sa to volalo uz nepamätam,ale ked budem mat priatela,budem to asi hladat,lebo ja tiez neberiem hak a ziadne gely a ine sprostosti si dovnutra davat nebudem :D :D