Poraďte čo s voľným časom nezbedného chlapca

Príspevok v téme: Poraďte čo s voľným časom nezbedného chlapca
Fleur-de-lis

Ahojte,
chcem vás poprosiť o nejaké rady a nápady, čo robiť so 6,5 ročným chlapcom cez poobedie po škole.
Je dosť živý, má veľa energie, so susednými deťmi sa veľmi nehráva lebo oni nechcú, keďže ich stále hnevá. Niekedy sa zabaví s niečím sám, ale niekedy vidím, že sa nudí a potom vymýšľa somariny... Človek ho potom musí každú chvíľu upozorňovať.
Občas si zahráme futbal. Stolové hry sa mu zväčša nechce hrať.
Nie som veľmi kreatívny človek čo sa toho týka, a aj tým je to pre mňa ťažšie, že je to chlapec, a mne chlapčenské aktivity veľa nehovoria...
Má aj krúžky, futbal a tenis, ale dve až tri hodiny denne je po škole doma.
Nie je to môj syn, len ho mám pár hodín v týždni na starosti.
Ďakujem za každú radu

mtorok

Tak tento zdanlivo jednoduchy problem mame vsetci hlavne ked je zle pocasie pocasie.pozri.sk ...

Asi sa budem opakovat ale spolocensky hry, lego, stavebnice, knizky a podobne ked zle vonku.... potom prechadzky muzea tury.

Par napadov, ktore pouzivam/e
- vzdy je dobre aby isiel s kamarátom
- niekedy staci lopta a pridu aj dalsi
- pytat sa známych ako travia cas
- poriadne ho unavit sutazmi

Lenca333

Tiež zvažujeme kúpiť trampolínu detom, snáď ich to neomrzí po pár týždnoch :) už som čítala niekde, že je to super aktivita pre takéto deti

janakellem

Máme syna a je presne rovnaký. Ak máte záhradu, určite odporúčam trampolínu, dieta tam nechá strašne vela energie a aj ich to baví a neomrzí.

lucinka89

ak je živý a má strašne vela energie tak mu kúp trampolínu nech sa vyskáče, najlepšie podla mna čo najvacsiu co sa bude zmestit a hlavne bezpečnú so sieťkami nech niekam neuletí ;) ved ktoré dieťa predsa nemiluje skaknie

kafe

"..radšej nechať nech si nájde sám čo chce robiť." Toto považujem za najlepší nápad. Chlapec je dosť veľký na to, aby vymýšľal ON, ako sa zabaviť. Tá prehnaná starostlivosť, aby dospelí vymýšľali, AKO sa má deculo HRAŤ je podľa mňa úplne na hlavu. Najlepšie sa hrá s vecami, čo na hranie vôbec nie su určené- papeky, kamienky, staré hrnce, plastelína, deka (na bunker), viečka, lietadielka z papiera (ak bývate nízko, nech si ho kľudne púšťa z balkóna).. ty skôr poskytni len "ingrediencie" a nechaj na ňom, ako to využije či nevyužije.

Fleur-de-lis

telku nepozerá, ani pc. Preto hľadám tie aktivity. Záhrada je tak 5x5 metrov a je to len trávnik.
Pexeso má rád, ale tiež ho nechce často hrať.
Mám proste povedať "ideme ho hrať a hotovo?" :-/
Rád počúva hudbu.
Niekedy neviem, či ho proste radšej nechať nech si nájde sám čo chce robiť. Lebo keď sa ho ja pýtam, tak často povie, že to sa mu nechce...

lilyiankaa

ak máte doma záhradu, nech ti trošku s ňou pomôže ... veď teraz sú napr. jahody, čerešne, tak ti môže pomôcť oberať ... a keď nerád kreslí, určite má rád nejaké iné hry .. ako človeče, pexeso a tak .. len ho nezabávaj tv a rôznymi pc hrami .. skús mu ukázať skôr to naše detstvo, že malo čosi do seba ... zober ho von, do prírody na prechádzku .. alebo na zmrzku niekam ..