Mopslík - aký je

Hafhaf

To by ma zaujimalo ze kto povedal ze mops je jednoduchy na vychovu :D v zivote by som nechcela takeho psa. A zakazala by som chov vsetkych takychto plemien s kratkym frnakom. Chudaci. Ved sa iba trapia, maju problemy s dychanim, hlavne v lete a strasne chrapu. Radsej psa z utulku ako v podstate takeho isteho len s papiermi a s cenou 600€

Peterferjencik

Napíšem Vám dôvody prečo si neobstarať mopsa. Čítajte pozorne.
Sme majiteľom mopsa, má rok a rád zhrniem naše BOHATÉ skúsenosti z jeho chovom.
Mať mopsa s papiermi a rodičmi šampiónmi? netreba si myslieť, že to je vždy garanciou čohokoľvek.
MOPS NIEJE JEDNODUCHÉ PLEMENO NA VÝCHOVU.
- nejde o inteligentné plemeno. Pozrite si rebríček. Ani s dobrotkami po 200 až 300 opakovaní nezaručujú, že mopsa bude zaujímať čo od neho chcete. Mops žije hlavne pre seba. Neuznáva autority (netuší úlohu alfa samca vo svorke) a vaše pocity sú mu nepodstatné až ukradnuté. Ak je Vám zle z toho čo robí a dáte mu to najavo vôbec to zním nič nerobí. Podstatný je iba on všetko čo je v okolí má slúžiť iba jemu. Je to egocentrik, nie je rád keď je sám no to je všetko (ste len objekt, on je ako mačka) a k tomu aj blbeček. Výchova nepomáha. Ani u kynológov nepomohla. Určite nie povaľač. Neposedí ani minútu a robí si čo chce. Je nároční na starostlivosť. Potvrdené aj chovateľmi, ktorí sa pýtali, prečo práve MOPS ? no prečo, lebo všade sa píše aké je jednoduché ho vychovať no je to inak. Je náročný aj zo zdravotného hľadiska. Treba si pripraviť peniaze na veterinára. Celkové zhrnutie. Neodporúčame. Ani to pre nich nie je dobré. Majú problémy z dýchaním a ďalšie iného charakteru. Ak chce človek niečo pohodové treba si pozrieť rebríček inteligentnosti plemien a zobrať si toho čo sa Vám páči po stránke inteligencie aj zdravotnej (potencionálnych zdravotných rizikách).Už podobnú chybu s mopsom neurobíme.

Mimmii21

Ahojte. Nedávno sme sa dozvedeli, že moja sestra má alergiu na mačky. Tak som prosila rodičov, či by sme nemohli mať mopslíka. Ale rodičia si myslia, že sa nebudem vedieť o neho starať a že ma omrzí. Mala som predtým šteniatko border kólie o ktorú som sa starala. Ani na chvíľu ma neomrzela. Ale niekto nám ju otrávil. Už som bezmocná a neviem ako ich presvedčiť na psíka. bývam na dedine. Prosím rady. Mám 13. s Pozdravom Mimmii

Mimmii21

Ahojte. Nedávno sme sa dozvedeli, že moja sestra má alergiu na mačky. Tak som prosila rodičov, či by sme nemohli mať mopslíka. Ale rodičia si myslia, že sa nebudem vedieť o neho starať a že ma omrzí. Mala som predtým šteniatko border kólie o ktorú som sa starala. Ani na chvíľu ma neomrzela. Ale niekto nám ju otrávil. Už som bezmocná a neviem ako ich presvedčiť na psíka. bývam na dedine. Prosím rady. Mám 13. s Pozdravom Mimmii

Frislid

Zdravim. Ked mozem tak tiez sa pripojim k teme Mops. Ja mam dva steniatka tohto plemena.Dostal som ich od (neskor sme sa dozvedeli, ze bola mnozitelkou steniat, mala ich len na prachy)jednej pani.Boli zlaty, mily,hravy.Mozno jedna vyhoda u mna bola ta, ze hned som ich dostal 2 psikov.Cela rodina im venovala najvacsiu pozornost, lasku, obetavost, ochotu.Aj ked pochadzaju od mnozitelky hned sme ich zacali viest k navykom, co mozu a co nie.Myslim si,ze hned pochopili,ze im bude dobre, aj ked niekedy dostli sulkom novin po riti :-)
Aleto asi kazde stena potrebuje nasmerovat, co moze a co nie.Su naozaj hrave,neposlusne,zive, oci im hraju a maju v nich take plamienky.Su vytalny, zdravy,dobre ziveny. Je pravda, ze vzdy som si myslel,ze mopsi neplznu,ale rychlo som prisiel na to, ze je to mytus. :-( Inak, neviem, kto to povedal, ze toto plemeno nehryze nabytok, koberce, snurky od topanok, papuce, ponozky, handry, utierky,noviny a ine veci? Asi mam iny druh Mopsa,lebo moji mi to robili dost dlho,aj ked mali kosti v case prerzavania zubov. Inak, je to mily a hravy spolocnik a najme nebojacny k inym aj vacsim plemenam. Inak vo dvojici a vo svorke su velmi toleratny, aj ked moji su na kazdej prechadzke ako splaseny a divy blesk, ked sa hraju von.Nieze by nemali dostatok volnosti, vsak stravia denne okolo 6-7h vonku ale vzdy maju tu chut zo zivota.Prajem vsetkym vela peknych a prijemnych chvil a zaciatocnikom pevne nervy pri vychove Mops. :-)

dada 25

Ja mám mopsika asi pol roka a uz by som ho nemenila za ziadneho ineho. Je okolo neho vacsia starostlivost ale je velmi prisposobivy, mily a rozumny. Dostali jsme ho uz ked mal vyse roka ale velmi sa prisposobil nasmu zivotnemu stylu....

3ladys

Pokiaľ sa mu budete venovať od malička ,rozumne ho usmerňovať,socializovať a bude narodený vo vhodnom prostredí, ( myslím tým nie u množiteľa, ktorý feny chová a používa na výrobu šteniat,feny neustále rodia, feny žijú v chlievoch,pivniciach,či klietkach,a keď už nevládzu rodiť tak v lepšom prípade sú vyhodené na ulicu, či darované ako nevhodné do chovu,áno aj toto sa deje na Slovensku ) budete mať radosť z takéhoto spoločníka. Narodenie a prvé týždne v nevhodných podmienkach ovplyvňujú povahové vlastnosti každého šteniatka na celý život. Treba mať ale na pamäti,že sú náchylné na obezitu, vrásky a záhyby vyžadujú pravidelné ošetrovanie a očiam treba venovať zvláštnu starostlivosť vzhľadom k ich umiestneniu a vráske nad nosom. Mops nie je určený k aktívnym ľuďom, myslím tým behanie s bicyklom, skôr mu treba dopriať dlhšie prechádzky. Doporučujem kúpiť psíka od chovateľa s preukazom pôvodu tzn.že psík je riadne uchovnený a majiteľ musí spĺňať podmienky na chov a určite chcite vidieť, v akých podmienkach žije ich matka. ( zdravotný,či očkovací preukaz nie je rodokmeň psa a ten potrebujete) Verte,že predítete zbytočným výdavkom, ktoré budete musieť uhradiť u veterinára,pokiaľ šteniatko nebudete mať od množiteľa ,ale od riadneho chovateľa. A niektoré ochorenia sú dedičné,nedajú sa vyliečiť a životná púť takýchto šteniatok nemusí byť taká dlhá ako obvykle. Prajem príjemné rozhodovanie :)

jahodka123

Jasné, chápem. No my si berieme od jedného pána rotwika fenku a to je tiež velký mazel, no a ked som tam u neho zbadala tých mopslíkov, tak som si povedala, že sťem aj takého :)) O tri týždne by sa mali narodiť, ak sa podarí, lebo pred tým potratila... :(

michaella24

Tak potom to bude v poho, čím viac s ním budeš, tým bude pokojnejší, že nie je sám, vtedy sa idú zblázniť. A zas ani nie je taký, že by vyštekoval stále... On len sem-tam bafne, ale zase dosť krochkajú :))) a mojkáčik to je, ale to je aj môj 50 kilový ovčiak :D Ale všetko záleží od povahy psa... Každý je iný, tak ako človek...