Je povinnostou zeny varit a prat muzovi?

Príspevok v téme: Je povinnostou zeny varit a prat muzovi?
WinniePooh

Mam pocit, ze zijem v minulom storoci. Netvrdim, ze nepoznam chlapov, ktori su uvaria a operu aj sami ale vacsina v okoli to nerobi! Akoby zena nechodila do roboty a nemala sama toho vyse hlavy, co si o tom myslite? Ja osobne si objednavam menu a to mi staci na obed aj veceru, kedze chodim o 5 domov, veceru mavam uz len velmi lahku. Varim len raz, max 2 a peciem raz v nedelu. Nechapem, ako moze nejaka zena prist unavena z roboty a este sa starat o velke dieta?

cukrik256

Určite to nie je povinnosť ženy...
U nás to máme podelené.
Varím takmer každý deň, v reštike mi nechutí, pečiem raz do týždňa, niekedy ani to nie. Priateľ nevie variť, tak nevarí...Ale každý večer sa ma opýta s čím potrebujem pomôcť, tak mu zadelím prácu a za hodinku máme navarené, upratané a aj opraté ak treba :)Všetko robíme spolu. Pokiaľ je jeden z nás unavený, tak niečo nerobí, ale zase sa to vystrieda. Napr. ja neznášam umývať podlahu, tak to robí priateľ, ale musím ho poprosiť, lebo jemu netrkne, že podlahu už treba umyť :)
Nechápem prečo z toho robíte takú vedu...

Mimulus

takajedna - :) Na to aby sa človek naučil žehliť nepotrebuje vysokú školu.
Ale je to des, môžem potvrdiť :D

takajedna

podla mna by to malo byt vsetko pekne podelene :) raz navaris ty,raz ja, raz zajdeme do restiky alebo si nieco objedname :))) a pranie ved to je najmenej hodit pradlo do pracky a potom ho vyvesat, horsie to je uz zo zehlenim :D

sleeper

A si vezmi že máš aj deti, o ktoré sa musíš starať. Čiže práca, deti, domácnosť, manžel. K tomu byť tip top upravená, stihla, vždy v pohode, a večer pomojkat manžela, vypočuť ho, utesit. Už chapes prečo je toľko rozvodov? Muži nemusia nič, len chodiť do práce a machrovat že majú krásnu ženu a deti. Česť vynimkam...ak sú.

Mimulus

Určite nie! Nikdy som to od Manželky nevyžadoval a bol som radšej keď som sa najedol z polotovarov, pretože moja Manželka skvele varí a len som priberal :) A pranie to už vôbec nie.