Je povinnostou zeny varit a prat muzovi?

Príspevok v téme: Je povinnostou zeny varit a prat muzovi?
WinniePooh

Mam pocit, ze zijem v minulom storoci. Netvrdim, ze nepoznam chlapov, ktori su uvaria a operu aj sami ale vacsina v okoli to nerobi! Akoby zena nechodila do roboty a nemala sama toho vyse hlavy, co si o tom myslite? Ja osobne si objednavam menu a to mi staci na obed aj veceru, kedze chodim o 5 domov, veceru mavam uz len velmi lahku. Varim len raz, max 2 a peciem raz v nedelu. Nechapem, ako moze nejaka zena prist unavena z roboty a este sa starat o velke dieta?

doubledog

tak neviem, ako ini, ale ja som sa zenil dobrovolne a vsetky tieto veci akceptujem.

ale nebudem sa tvarit, ze neexistuje rozdielnost muza a zeny, ich uloh a schopnosti, ze neexistuje prirodzena delba prace medzi nimi.

tak ako muz caka, ze sa o neho zena bude nejakym sposobom starat, caka to iste aj zena od muza.

Maoam

apropo, osobne poznam zenu-psychologicku, ktora ma vlastnu ambulanciu a zaraba velmi dobre, jej muz je technik (a kutil), ona je z nich dvoch podstatne lepsie zarabajuca a situovana a su spolu stastni, maju domcek, on je velmi zrucny, co si ona u neho velmi vazi, on nema problem s tym, ze ona lepsie zaraba a je vymalovane, je to vzdy o LUDOCH, o tych dvoch, ktori spolu su

kazdy pripad treba vidiet individualne a vseobecne pausalizovanie a akykolvek extremizmus mne osobne vzdy zavana osobnym problemom dotycneho

Maoam

ale snad sa zenite dobrovolne, nie? ;-)

tak zite sami, nemajte deti, uzivajte si svoje peniaze sami, zite slobodne a volne, aj takych muzov je dost...kto si co vyberie, to ma...

doubledog

lulita
takze ak by som bol nadpriemerne zarabajuci chlap, moje slova by mali vacsiu vahu?
predpokladam, ze keby som bol miliardar, tak mam absolutnu pravdu, co?
:)
je inak typicke, ze ked napisem, ze zena ziskava viac, tak to hned otocite na peniaze.

ale ovela lepsie ako ja to vystihol kutil vo vedlajsej teme :)

mumak

Ja byvam sam, preto si sam varim, nakupujem,periem, upratujem, opravujem veci doma a v aute,....Chodim do prace a vsetko stiham v pohode , este mam aj volny cas na turistiku a ine zaluby. Ty sa stazujes, ze mas robit iba zenske prace a potom nic nestihas. Boze, no tak raz za den navaris veceru a raz za 4 dni vyperies a vyzehlis. Hadam ta to az tak nepolozi. Chlapa mas na to, aby sa staral o technicke veci a prace, na ktore treba vacsiu fyzicku silu. Ak si to takto rozdelite, vsetko bude fungovat. Niekedy pomozes ty jemu, inokedy on tebe a hotovo.

Maoam

myslim aj, ze v dnesnej dobe sme na tom tak, ze ak to fakt nefunguje, tak je lepsie ist svojou cestou, bohuzial problem je, ked je v hre spolocne dieta/deti, tie si to totiz odnesu najviac, ale tak vzdy lepsie mat pokoj s matkou (alebo s otcom), ako zit v dysfunkcnej rodine, ze ano...

dokonca poznam aj pripady slobodnych oteckov, ktorym bolo dieta zverene do opatery, je to ojedinely jav, ale nie vyluceny a co, taky je zivot

niekedy sa clovek fakt sekne, ono castokrat partnera spozname az po rokoch a hlavne v krizovych situaciach, byt rozvedeny osobne pre mna neznamena ziadnu 'stigmu', myslim ze obdobie, kedy to bolo nieco strasne ci hriesne, mame za sebou

niekedy sa po rokoch ludia dost zmenia, kazdy smeruje inam, nikto z nas nevie, co ho caka

Maoam

Agnes - viem si to velmi dobre predstavit, osobne poznam dost vela rozvedenych zien (alebo v rozvodovom konani), vo väcsine pripadov dala ziadost o rozvod samotna zena

nepriklanam sa ani na jednu, ani na druhu stranu, som za to, ze treba byt fer a vidiet veci take, ake su

fakt je ten, ze tak, ako je vela vychcanych partnerov, je aj vela partnerov, ktori manzelstvom absolutne neziskali, skor stratili, takze to treba posudzovat velmi individualne, od pripadu k pripadu a akekolvek pausalizovanie mi zavana skor tym, ze dotycny, ktory extremizuje jednu stranu, ma skor osobny problem